Създаване и развитие на технологията ми

Устойство за намаляване разхода на гориво в автомобила

Re: Създаване и развитие на технологията ми

Мнениеот caduceus » Вто Мар 05, 2019 9:49 pm

Здравейте!
Днес се роди новата, свръхмощна модулна кутия на оптимизатора К3 :sun: :dance:
Радиуса на полето не е много по-голям от предишното поколение - 130 см, но мощността е над +22 хил деветки и оргонният ток устойчиво пробива над 6 см желязна и дървена преграда. На пластмаса не съм мерил, но практиката показва че проницаемостта е съпоставима с тази на дървото.
Новата кутия е с размерите на старата малка К3, но с 20-тина грама по-тежка - общо малко под 70 гр. което е допустимо при сила на залепване над 10 кг. при контактна повърхност 19 кв.см.
Новият комплект К3 ще е с две кутии - едната на резервоара или газовата бутилка, другата на акумулатора. Това е достатъчно, четири вече няма да са необходими.
Основните тестове минаха преди малко, остава да се направи необходимата промяна в оборудването за изготвяне на ядрото и изделието ще влезе в продажба. Вероятно цената няма да е по-различна от сегашната, тъй като се спестяват само някои незначителни разходи за материали, а технологичният процес остава почти същия. Надявам се продуктът да е на пазара до един месец максимум.
Между другото, новата компоновка е много по-годна за масово производство на поточна линия ;)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin

Мнениеот rider777 » Съб Ное 30, 2019 10:30 pm

Към днешна дата кое е най- подходящо за 13 литров мотор с 540 коня ? И най- вече ме вълнува цената ;-) :beer:
rider777

Мнениеот caduceus » Пон Дек 02, 2019 4:43 pm

Същия комплект като твоя на Премиума - 1 бр К2 или К1 проточен оптимизатор плюс две кутии от усиления модел К3 на въздушния филтър. Цената на комплекта за камион е 300 лв /ако не ти трябва фактура е крайна, ако ти трябва ще е плюс ДДС-то/
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin

Мнениеот rider777 » Сря Дек 04, 2019 8:54 am

Тествано ли е на Волво Евро 6 последното поколение от 2018г, че е бъкано с електроника и ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ?
rider777

Мнениеот caduceus » Чет Дек 05, 2019 12:08 pm

Не е, но може да се опита. Няма да му стане нищо, на-много програмата за следене на ламбдата да сработи и я изолира - просто ще мине в резервната таблица в горивната карта и ако се махне комплектът, нормата ще се възстанови за 100-200 км. Няма да се скапе нищо :)
Освен това може да се сложи примерно нещо частично, да речем един комплект К3 за кола който е слабичък за камион с такъв обем на двигателя, но ще държи нещата в допуска на байпасващата програма и ще има половината ефект от този на Премиума /или зелия, но след едни примерно 1000 -1500 км.
Така си мисля чисто логически, не е тествано досега точно това.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin

Мнениеот caduceus » Нед Май 31, 2020 11:53 am

Здравейте! Успях най-накрая да направя конструкция на К3, годна за поточна линия без нуждата от специални прибори за матрициране на елементите. Т.е., вече може и без мен, а нещата стават промишлени и масово производими :) Това беше дилема, която от няколко години ме занимаваше но накрая по леко заобиколен път реших! Предстоят преки тестове на автомобили, вероятно поне два месеца ще караме по пътищата и ще видим на дали на практика нещата са такива, както на теория и лабораторни проби :tongue:
Модулната кутия К3 стана още по-лека, под 40 грама /при старата - тегло към 50 гр./, а има възможност да е дори по-тънка и малка. Което премахва и някои особености при монтаж на тороидални газови бутилки - съвсем прекрасно ;) Очаквайте резултатите от тестовете, но няма да бързаме - полека и обстойно :hola:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin

Предишна

Назад към Оптимизатори на Кадуцеус