Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Устойство за намаляване разхода на гориво в автомобила

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот icrow » Вто Май 28, 2013 10:37 am

Явно и аз съм се бъгнал малко от към измервания :lol: Първоначално ми даде силен - след това се оправи и ми даде + 28/30
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот gia » Вто Юни 25, 2013 6:00 am

"Здравейте, пускам тази тема защото днес попаднах на сайт, в който май доста безсрамно са ме преписвали. Включително името на темата ми от мазето.нет - Оптимизатори на горивния процес. Колегата явно е от този форум защото споменава, че се е занимавал с free energy - каквото и да означава това. Щом почнаха да ме плагиатстват, явно ставам интересен

http://optimizator69.blogspot.com/

Копирали са ми почти едно към едно и житейската история - не че не е възможно такива неща да се случат и с друг, но доста еднаквости смущават... На всичко отгоре и видът на "продукта", тези смешни магнитчета в редичка - за мен това е просто поредната измама. Тествал съм многократно какви ли не комбинации с магнитните полюси и те не работят добре. За какви 20 и повече % говорим тук... Катализирането на изгарянето на въглеводородни горива при въздействие с оргонни полета е единствения начин да се постигнат такива резултати. Колегата явно не е наясно с това - както и с изискванията за пускането на какъвто и да е продукт на пазара.
Нито дума /в доста неграмотните описания/ как точно ще стане икономията при дизелите без обратна връзка или "особените" бензинови мотори с проблемен софтуер... Изобщо - пак казвам, за мен това е пълна измама, до доказване на противното с реални тестове от крайни потребители с различни коли - дори да са и от форум, както бяха първите на моя оптимизатор."

Здравейте, първо да благодаря предварително че, ми предоставихте възможност да ви отговоря. Да създателя на гореспоменатият блог съм аз. И искам да изразя своето възмущение от написаното по-мой адрес. Искам да попитам така нареченият Кадуцеос!!! Това ли е начина му да си изгражда имиджа. "Колега" това което се опитваш да внушиш със това заглавие е просто непрофесионално. Не се ли усещаш че, действаш подмолно и неетично.
Нека изясня причините за създаване на този блог а, съфорумците сами да отсъдят за "себе си" кой крив кой прав.
1. Целта на създаването на този блог беше да дам повече информация относно характеристиките на продукта който създадох.
2. Не съм взаимствал от никого нищо. Най - малко от вас драги ми Кадуцеос. Ако го бяхте разгледали по внимателно щяхте да забележите че, блога е създаден през далечната 2010г и последно беше обновен през месец февруари 2013г. Доколкото виждам вашият сайт се е появил на бял свят точно по- това време януари 2013г. Ако бъркам ще ме извините.
3. Относно форума в който сте писали и вие. Да член съм на този форум и там се обсъждат въпроси който са ми интересни. А относно вашите писания в този форум може би съм влизал един или два пъти в началото но, като прочетох със какви свърхестествени "оргонни" :) :)явления и обяснения се занимавате просто ми стана безинтересно и престанах да ви чета творенията.Това е. Във интернет пространството има къде къде по-добри и логични обяснения на явленията свързани със магнетизма. Те са ми по-интересни!!Повярвайте ми! И наистина смислени. Защото водят до пряк практически резултат.
4. Относно Името на продукта съмнявам се че, вие сте го измислили първи. Името на моят продукт идва от английското наименование " Optimization Fuel Burning Process" и съм го взаимствал от една статия от далечната 2004г на английски сайт за такива продукти. Но техният продукт носеше съвсем друго име.
5. А относно личната история около създаването на този продукт. Написал съм я така като се е случила. Това е...... Не съм чел вашата. Просто не ми е интересна , пък ида ви кажа честно не ме интересува.!!!
6. Продукта който създадох съм го предлагал в продължение на две години. Тоест от началото на 2011г. Отначало на близки и приятели по-късно и в интернет. Но поради това че, отношението към този вид продукти е по-скоро негативно.По-една или друга причина, не искам да се спирам на това, то от март месец си пренасочих дейността. И вече не се занимавам със този продукт. Така че,вече имате допълнително поле за изява :).
Надявам се че, отговора ще бъде публикуван без редакция.!!!
Лек ден!!!
Забравих да добавя от къде намерих сайта ви. Просто онзи ден влязох в блога си и видях че, част от информационият поток идва от този сайт и реших да видя защо?
gia
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юни 23, 2013 5:27 pm

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот icrow » Вто Юни 25, 2013 1:47 pm

gia написа: като прочетох със какви свърхестествени "оргонни" :) :)явления и обяснения се занимавате просто ми стана безинтересно и престанах да ви чета творенията.

Дам, земята е плоска и това е. :lol: Ако нямаше хора, като теб (за съжаление сте много) сега сигурно щяхме да летим свободно до марс . Всички науки до сега на които и ти се позоваваш са били отхвърляни с насмешка, ама после какво? Личен мой съвет е да почетеш малко по сериозно и тогава може и да ти стаен по лесен живота. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот bob » Вто Юни 25, 2013 2:17 pm

Здравей ГЕЯ!
Тука вече усещам някаква червено-боклушка комунистическа брънка :evil: Както казваха на времето "Гнилия капитализъм не може да измисли нищо рационално, а само измами и мушенничества." Но добре, че имаше радио Свободна Европа :lol:
Така че гледай си новото начинание и чети в другия форум на Алтъвия. :lol: и не се занимавай с
свърхестествени "оргонни" явления и обяснения
.
Много ти здраве от
свърхестествени "оргонни" явления
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот caduceus » Сря Юни 26, 2013 6:57 pm

Здравейте Gia,
добре дошли във форума и нека изясним докрай този въпрос. А никът ми е Кадуцеус, многократно е споменавано на български и моля да го пишете точно - има определен смисъл и значение. Цензура по теми или мнения в този форум няма и няма да има, така че всичко си е така както всеки потребител го е писал. Патили сме достатъчно от разни Алтиумци, Гоговци и прочее мъдреци.
1. Аз започнах да пиша за обработката на въздуха и горивото чрез магнитни редици през януари 2009 г. - т.е. доста преди Вас, уважаеми Gia. Ето линк, от който това се вижда съвсем ясно, както и повторяемостта на резултатите ми:
http://mazeto.net/index.php/topic,351.120.html
2. Ако някой има търпение да попрочете нататък, се вижда и как съм дал цялата схема на нареждането и методиката на работа, налична като опит по това време. Колегите са си правили опити кой колкото си реши и никой на никого естествено не се сърди. Това е на етап лепене на магнити по тръбите и упражнения по трудово.
3. С времето нещата навлизат в друг етап и технологията се развива. Започва да става невъзможно за обяснение точно как се прави това или онова, създава се поетапното матрициране. И да искам, няма как да го обясня на всеки - още повече че като гледам как се изразявате, "колега", не Ви е много силен образователния багаж :) Нормалните хора не пишат с много удивителни, както и не допускат елементарни правописни грешки - това е за основното училище.
4. Възможно е да сме се дублирали в наименованията случайно. Но темата "Оптимизатори на горивния процес" във форума mazeto.net стана много четена, особено откакто се направи анкета и истината, че нещата ми работят лъсна - въпреки желанието на някои модератори :) които накрая я заключиха. Там вече няма как да се дублираме и да излезе, че аз съм преписал от Вас - от един световно неизвестен блог, защото съм достатъчно празен на идеи и не мога да измисля нищо по-умно...
5. Радвам се, че сте се отказали - защото аз няма. Набрал съм значителен практически опит на най-разнообразни марки коли и горивни уредби. Дългите ми разговори и посещения при "Технотест" са на финален етап, вече имаме договор. Дано сега най-после да отделят малко време и направят тези два двучасови теста /като естествено си вземат каквото се полага като възнаграждение за това/, за да спрат всякакви съмнения и празнодумия. Става дума за тестове на бензин и газ, дизелите ще почакат.
6. По въпроса за жизнената енергия /оргона/ - колега, доста сте назад с образованието, но явно напред с предразсъдъците. Това че не виждате и пипате радиовълните, не Ви пречи да имате телевизор и да говорите по мобилен телефон, нали? Не е задължително всичко да е току под носа ни, пък и да можем да го изядем, изпием или стиснем в ръка да не бяга :) Четете, истината ще Ви направи свободни, малко по-умни, а и с по-нормално самочувствие - със сигурност не сте най-знаещият човек на света за да давате квалификации.
7. Издразних се от Вашият блог, защото там са комбинирани незнание, плагиатство /айде, това да го оставим под съмнение/ и ниска образователна култура. Може устройствата Ви да работят някаква степен, но нямате ли методиката за развитие - нямате нищо. Такива изделия с лопата да ги ринеш.

Желая Ви успех в новото поприще.

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот gia » Чет Юни 27, 2013 6:16 am

Здравейте Кадуцеус
(надявам се този път да съм го написал правилно).
Благодаря за културното посрещане във форума. Направих си труда да пиша защото останах обиден от вашият отговор.
1. Как може да давате оценки за образователният ми ценз при условие нито ме познавате нито знаете кой съм. Или в случая използвате екстрасенските си способности. И какво ви казва махалото. :) А не допускате ли че, и най вярното махало може да ви подведе, понякога!!!
2. Защо съдите за мен по това което съм написал във личният си БЛОГ? Доколкото съм осведомен блога се ползва за да дава някаква информация за нещо. Това не е професионален сайт чиято цел е професионално представяне на даден продукт. Пък и да ви кажа честно никога не съм си поставял за цел професионално да ги представям нещата в блога. Просто както казах по-рано исках да давам информация относно техническите характеристики на продукта. Основната цел на писанието беше да ги представям нещата възможно най-достъпно за обикновеният потребител начин. Който искаше да получи повече информация, обаждаше се по телефона и питаше.
3. Наясно съм защо с такова настървение се нахвърлихте върху блогчето ми, сигурно доста здраво сте затънали във банкови заеми или сте загубили имоти за да поддържате този (професионален) имидж. Но за това не вие виновен никой!!! Повярвайте ми!!! В случая не злорадствам, просто се опитвам да бъда обективен. Да ви кажа честно и аз минах по-този път и изхода съвсем не беше розов. За това в последните 5 години съм възприел тази методика, правя нещо поднасям го на потребителя във семпла форма и ако има резултат продължавам ,ако няма, просто повече не се занимавам с него.
4. За знанията и уменията ми. Не съм много добре запознат със "оргонните" явления но, определено знам какво представляват радиовълните, електричеството и магнетизма. Със това си вадя хляба все пак. Без да се самоизтъквам, имам доста широк набор от професионални и непрофесионални познания за да знам какво правя и какво представлявам. Не го казвам, за да се защитавам или да опровергавам нещо, просто на възрастта в която съм мисля че, знам реалните си възможности и способности.
А ако подходя малко по-психологически към писанията ви мога да кажа че, вие сте просто един дълбоко комплексиран човек със свърхамбиции и вманиаченост към елементарните неща. Който си мисли че, като забули едно или две природни явления в някаква мистериозност, със това ще се издигне в очите на потребителите или ще предаде по-търговски вид на продукта си. Да издигате се но, очите на глупаците дето ви се вързват на глупостите. В очите на знаещите сте просто нищо.
5. Ще ме извините за правописните грешки (ако имам такива) но, наистина нямам време за да си редактирам писанията пък и не виждам смисъл. Който иска да разбере ще разбере който търси грешки ще намери.
6. А създаването на този форум не е ли Плагиатство!!! Доколкото знам, се опитвате да копирате Мазето.нет. Или Гаража.нет е нещо друго????
Ако съм ви обидил или засегнал с нещо!!! Приемете моите извинения!!! Както написах и по-горе, просто се опитвам да бъда обективен!!!
Повече няма да влизам в тази тема!!! Така че това е последното нещо което пиша тук.
Лек ден и спорна работа.
gia
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юни 23, 2013 5:27 pm

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот icrow » Чет Юни 27, 2013 8:23 am

Измамници колкото щеш! Ама не знам някой от тях да се е занимавал с лабораторни изпитания за продуктите си и да ги патентова :!: Та ако със своя богат опит в физичните явления, погледнеш в историята, ще видиш как всяко едно явление, което не се е виждало, чувало, усещало, се е приемало за лъжа и откривателя е взиман на подбив, така че случая с оргона е класически пример за достоверност. :) Без лоши чувства колега, просто се опитай да се оттърсиш от стереотипите за живота, и както казах може и да ти стане по лесен. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот caduceus » Чет Юни 27, 2013 11:37 am

За да сложим точка на това разискване, нека отговоря и аз по реда на твърденията на колегата Gia:
1. Когато фактите говорят - и боговете мълчат. Дори в този последен пост, който вероятно сте огледали и коригирали внимателно, имате доста пунктуационни грешки - които на ниво среднообразователно училище и матури се наказват със намаляване на оценката. И там никой не се сърди - просто при който има пропуски в образованието, си проличава в резултатите. Не вярвам навремето в мазето.нет другаря модератор Алтиум да не ви е поправял постовете с червено и големи букви, в това той беше маниак :) Но в интерес на истината не си спомням много да сте писали - може би затова. Както и да е - не е толкова важно. Важното е, че който иска да е перфектен в нещо, най-малкото си редактира постовете във форумите. Също така слага запетайки и не пише с по три удивителни - което е факт и не ти трябва махало или някакви способности, за да се забележи.
2. Който предлага или продава нещо, трябва да го направи професионално. Независимо дали е в някакъв личен блог или специализиран сайт. Не може да вършиш нещо ей така, между другото - и да очакваш то да се развива добре. Това показва отношението на автора към материята, продукта и ползвателите му.
3. Въпреки че не е Ваша работа, ще Ви уведомя, че нямам банкови заеми :) Нито парични проблеми, гонещи ме кредитори и т.н. Съдружник съм в още две фирми и не ми е проблем да си финансирам проучванията, нито пък завися от някого - работодател или друг фактор. Затова мога да говоря свободно и да си казвам мнението без задръжки.
4. Знам колко е трудно да се наложи нов продукт - затова Ви разбирам през какви перипетии сте минали. Но когато си наясно какво всъщност се случва при използването на продукта, както и с възможностите на технологията му, логично е да се появят варианти и различни негови приложения. При Вас като гледам, няма такива. При мен - да. В момента горивните ми оптимизатори са четири модела и покриват всички видове горивни уредби и конструкции автомобили. Освен тях имам два нови продукта в друга област, единият от които мина официални лабораторни изпитания и излезе на пазара, а другият също мина лабораторни тестове, но е в процес на допълнително подобряване. На 50% е готова и нова технология, разработвана заедно с екип колеги - за която не мога да дам още информация. Да виждате разликата в подхода между мен и Вас?
5. Това за комплексите и мистериозността ще го отмина с усмивка, защото е смешно - когато хората нямат аргументи, почват да обиждат като деца. Просто не заслужава вниманието на четящите.
6. Домейнът garaja.net беше свободен, когато го купих. Това не е плагиатство, нито някаква обида - просто лека закачка и намек към колегите от предишния форум mazeto.net, защото в мазето обикновено не се работи, а се държат компоти и кисело зеле :) За разлика от гаража, където повечето хора имат малки домашни работилници. Исках това да покаже насочеността на форума ми - където не само се приказва, а и се работи, като се виждат практически резултати. Това е.

Желая Ви всичко най-хубаво и дано не сте се обидили пак, а възприели поне малко от това, което казах.

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот rider777 » Пон Авг 12, 2013 6:09 am

;) Не се притеснявай от имитаторите, този е неграмотен, написал е Фолцваген вместо Фолксваген :D :D :D :D :D Пък ти се чудиш защо му бил слаб заряда :D :D :D :D Сега да кажа какво направих с твоите Оптимизатори , К1 го сложих веднага след мястото, където се събират маркучите от двата резервоара, исках да го монтирам след горивния филтър, но там технологично няма къде да се сложи , от филтъра има едно късо маркуче и е помпата , няма значение според мен, че е толкова далеч защото веднага усетих разликата ;) К 3 са на кутията на въздушния филтър 2 са от вътрешната страна а третият е отвън, защото не достигат 3-4 милиметра но пак се усеща ефекта, нормалният ми разход преди поставянето на Оптимизаторите беше 2,1 литра на час, сега е 1,8 , още не съм го тествал в движение, но се надявам към края на месеца да тръгна и тогава ме очакват минимум 2500 километра само по влекач, което е идеалният вариант за засичане на разхода, защото не се влияе от инерционните сили действащи на ремаркето, после с ремаркето пак ще засичам и ще пиша тук за резултатите. За Коледа се надявам да се прибера в България и тогава ще смятаме колко бутилки уиски ти дължа ;) А Оздравителната Кутийка, която ми даде си я нося в джоба постоянно без да я слагам на проблемното място под коляното както ми каза и ефекта също се усеща от джоба , тъпата болка, която имам от година и половина вече почти не се усеща. Радвам се, че се запознахме и ти желая само успехи в Живота за напред.
rider777
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 8:17 am

Re: Имитации и конкурентни продукти на оптимизаторите ми

Мнениеот caduceus » Пон Авг 12, 2013 10:40 am

Здрасти Райдър,
за твоя двигател с обем 12 хил кубика това К2 е малко слабо, но се радвам че въпреки големия мотор има позитивен ефект. Трябват ти съответно поне 7-800 км. път на камиона, за да се постигне пълния ефект, така че карай и гледай моментния разход как се движи и кога ще спре да пада - на мен това ми е интересно, за да имам статистика такъв масивен мотор след колко км. се насища достатъчно с енергия.
Като си дойдеш на Коледа, се надявам да съм свършил с тестовете на новите К3, както и с други подобни по-мощни неща, по които работя в момента. Ще налепим резервоара на камиона и Реното ще тръгне като самолет, надявам се с поне 20-25% надолу - вече се доказа че Мечо Пух е прав и колкото повече, толкова повече :) Технологията по която работя в момента и се вкарва в новите К3 е различна от тази на старите и по данни от тестове вдига мощността с до 27% и дава пряка икономия дори при стари дизели, какво остава за нови с ламбди и компютри. Твоите К3-та са от стария модел, който се е доказал - по-слаб е от новия, но пък е тестван достатъчно. Същото важи и за К2-то. Затова ти дадох от тях, за да сме сигурни че ще работят както трябва.
Поздрави!

ПП
Кутийката Ок ако има как, я сложи директно върху болното място /с превръзка, лепенка, наколенка или др./ и ще действа по-силно - така в джоба ти зарежда цялото тяло и пак има ефект, но е по-слаб. Както си решиш че ти е по-удобно де :) Бъди здрав!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Оптимизатори на Кадуцеус

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron