Вертушка Рината

Вертушка Рината

Мнениеот sheki » Пет Дек 13, 2013 12:27 pm

http://vertushka.me/
Сигурен съм, че на някои им е познато но правил ли е някой проби или поне замервания на въпросните устройства от сайта, на пръв поглед е лесно за реализация.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Вертушка Рината

Мнениеот caduceus » Пет Дек 13, 2013 1:02 pm

Колегата idurchev беше направил такова и ми го показа за тестване /от Ловеч е като мен и работим по някои неща заедно/. Доста слаба работа - дава разбира се + заряд на шината, но не се забелязва сериозен ефект при ДВГ на кола. Неговото беше от хард диск и сложено на Лада 2105. Нека каже той че е по-в час с конструкцията - аз мерих само какво излиза. Ринат основно си е играл с малък ДВГ на генератор, но на кола не е тръгнало добре - както видяхме и ние с очите си.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Вертушка Рината

Мнениеот sheki » Съб Дек 14, 2013 10:09 pm

А замервали ли сте видеото от сайта какво излъчва машинката.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Вертушка Рината

Мнениеот caduceus » Нед Дек 15, 2013 2:08 pm

Мерих преди време но не помня какво излезе, ще пробвам пак и ще пиша. Общо взето, слабо нещо е.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Вертушка Рината

Мнениеот idurchev » Пон Дек 16, 2013 10:54 am

Ринат Шаймуратов е правил своите опити с малък бензинов двигател с мощност 2-3 конски сили. http://rinat-shay.chat.ru/free-energy.html . Затова е постигал икономия на гориво около 30%.Автомобилния двигател е голям товар за вертушките на Ринат.Преди време правих такова устройство с моторче от хард диск с номинални обороти 5400об/мин.Въртеше се с 7500 об при 14V . Ето схемата http://www.rinat-shay.chat.ru/rotator.html (правих тази с TDA5140A).Беше вързано с дебела алуминиева тел към главата на двг.В радиус от 5 см от точката на свързване с главата имаше положителен заряд около 4-5 по десетобалната скала на caduceus(мерено лично от него).От там на татък нямяше никой-икономия също.Дори съм оставял вертушката да работи нон-стоп по няколко дена-ефект йок.
idurchev
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 3:58 pm

Re: Вертушка Рината

Мнениеот icrow » Пон Дек 16, 2013 3:50 pm

Аз го изкарах 6.3 на видеото на 1:44мин. Не го гледах много внимателни видеото, но ми се стори, че е пуснато и работи през това време.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Вертушка Рината

Мнениеот caduceus » Пет Дек 20, 2013 10:14 am

Измерих +6,4/10 по периферията - на първото видео, а на второто с 32 хил оборота стигна докъм + 7,2. Силен оргонен ток, ниско напрежение - като цяло недостатъчен заряд. Системата е сбъркана още в принципа - трябва не центробежно, а центростремително движение подобно на дисковата турбина на Тесла. Така естествената склонност на оргона към свиване и изграждане на заряд /за да стане енергиен синтез/ се противопоставя на механичното центростремително негативно по същността си движение, с което флуидната част на оргона се изхвърля през периферията на диска. В центъра му естествено няма никакъв заряд.
Извод - слаба система и грешна компоновка поради неразбиране на процеса.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm


Назад към Пряко зареждане на ДВГ с оргон

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron