Нови разработки - план за 2014

Re: Нови разработки - план за 2014

Мнениеот Philip » Чет Яну 02, 2014 10:48 am

Да взема пък да си кажа и аз над какво работя и ще гоня тази година :lol:

НЕЗАВИСИМОСТ И САМОДОСТАТЪЧНОСТ откъм енергии :lol:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Нови разработки - план за 2014

Мнениеот caduceus » Чет Яну 02, 2014 1:20 pm

ЧНГ на всички!!!
Купонът и махмурлукът свършиха, време е за работа и технически забавления :)
ivchak
Вярно планът е малко по-амбициозен, но ако се изпълни поне наполовина ще е сериозен пробив. Поставям си големи цели защото няма време и смисъл да си играем с дребни :) Пък и от мазето.нет ме ядосаха пак /опитвах се известно време да им отварям очите - ама се оказа загубено време/ и реших да им натрия окончателно носа. Днес започнах реплика на един от генераторите на СЕ на Дон Смит, по който проект нещата бяха зарязани наполовина и чарколяците му стоят от две-три години в гаража ми. Ще пусна тема за него. Само той да стане + точката за разпространението на К3 при камиони, планът ще е изпълнен задоволително :D
zhivko83
Благодаря за файла и линковете. Не разбрах обаче тоя котел има ли автоматична настройка или не, няма на чертежа май ламбда никъде. Ще говоря със специалисти по въпроса и тестваме
Philip
Успех! Ще работя и аз по това пък дано го направим - поотделно или с общи усилия

Поздрави на всички!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Нови разработки - план за 2014

Мнениеот zhivko83 » Чет Яну 02, 2014 3:22 pm

По принцип газовите котли постоянно модулират мощността си чрез газовия клапан, който е електрически. Логично е и вентилатора който вкарва въздух в котела да си променя оборотите, но моите познания са дотук. Затова дадох и линковете, ако не са ти ясни някои тънкости :)
Също така нагряването в режим отопление става по някаква заложена крива /тези с модулиращ седмичен програматор имат повече криви на работа/, а при БГВ според дебита и температурата на входящата вода основно...
Къде предполагаш, че е най-подходящото място за "К3"?
Аватар
zhivko83
 
Мнения: 180
Регистриран на: Съб Дек 07, 2013 2:52 pm

Re: Нови разработки - план за 2014

Мнениеот caduceus » Чет Яну 02, 2014 3:27 pm

Малко е трудно, докато не видя такъв котел на живо - аз съм на климатици. Две К3 на тръбата за метана през 20 см за да направят зона помежду си и две на въздуха, ако има филтър - до него от външната му страна. Просто не ми е ясно докато не видя и тествам. Това е за малък котел. За големи трябва да се сметне по обема газ и въздух които влизат вътре.
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Нови разработки - план за 2014

Мнениеот sheki » Пон Окт 27, 2014 12:55 am

Колеги края на годината идва ще се отчитаме ли :)
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Нови разработки - план за 2014

Мнениеот Philip » Пон Окт 27, 2014 5:17 am

Няма лошо :smileylol:
Но има още два месеца :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Нови разработки - план за 2014

Мнениеот icrow » Пон Окт 27, 2014 3:31 pm

Aми тaзи годинa достa експерименти и рaботa имaх. Зa сегa успях дa нaпрaвя достa ефективен оргонизaтор в сръвнение с предишните ми оргонизaтори зa колa. Рaзбирa се имa още достa рaботa дa се свърши :) Още водя биткa с пaрното, но и тaм достa нaпреднaх. Вече се грея, но и тук имa още достa дa се рaботи по ефективностa.

Въпрвки оскъдното време зa сегa 2014 е достa успешнa. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Нови разработки - план за 2014

Мнениеот caduceus » Пон Окт 27, 2014 5:04 pm

При мен положението с личния ми план за момента е така:

1. Доразработване на системата за водогоривни смеси със съотношение 5/95 или най-много 10/90 процента гориво-вода. Стабилизация на емулсията за период не по-малък от три месеца.
Нищо ново по въпроса за стабилизацията /другото е факт/, но поне вече е ясно как да стане - и то в три варианта :)

2. Направа на генератор за свободна енергия, на изхода с електричество със параметри на мрежата /50 херца, 220 волта/. Това ще е нещо като реплика на генераторите на Капанадзе и Дон Смит, но не точно същите.
Установката стои наполовина направена в склада, но тестовете са добри - ще се довършва когато има време.

3. Работеща добре реплика на машината на Лаковски за тотално лечение чрез засилване на имунитета.
Има два междинни работещи чат-пат варианта, както и сметки и някои схеми за оригиналната машина. Чакам малко инфо от първа ръка от чужбина и тогава ще се прави на практика.
На второ място, максимално проста система за извличане на т.нар. златен жизнен концентрат или Ормус от изворна вода. Това е силно подмладяваща течност, със тотален лечебен и подхранващ организмите и растенията ефект.
Имам вече направен елечентарен филтърно магнитен апарат и просто трябва да се тества на един извор близо до града. Предполагам че за два часа ще посъбере концентрат, но айде днес, айде утре и стана зима :)

4. Остава въпросът с храната и боклуците в нея. Има начин да се направи биологично активен нехимичен стимулант на растежа- нещо като тор, който не е химически вреден. Имаме наследството на швейцарското биоземеделие на Рудолф Щайнер, както и изследванията на Виктор Шаубергер върху естественото плодородие. Включително обработващите машини от типа Златен плуг, направени от бронз или други твърди медни сплави. Може да се направи поне частично помедняване на активните повърхности на обработващите земята машини - плугове, брани и т.н.
Не мога за навия земеделците от нашата фирма да помедним поне плуговете. Относно стимуланта, ормус концентратът е идеален за целта, но трябва да се тества на отделни растения. Предстои и това

5. Промишлено внедряване на оптимизаторите К2 и К3 при камиони, автомобили, земеделска техника и др. - основното направление по което ще се работи е да се прави това директно при производителя на ДВГ, за да се използва максималния ефект и настрои двигателя оптимално. Фокусът е върху производителите на камиони и газови уредби, след това на автомобили и генератори на ток. Ако се наложи, ще проектирам, тествам и направя оптимизатор К4 с допълнително подобрени параметри и стандартизиран за всякакви ДВГ и горива.
Май само тука има изпълнение - и то горе-долу добро. При производител засега нямам пробив, както и при камиони /освен единични случаи/ и зем. техника. При газовите се работи още с вносителите на еди какви си уредби ;) К4 не стана успешен и се концентрирах върху комплектацията на К3 и последните му, окончателни подобрения които вече са факт. Имам и износ от него, което не беше предвидено в плана, но естествено е сериозен плюс :)

Това в общи линии - има още два месеца все пак
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Предишна

Назад към Общи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron