Антигравитация

Антигравитация

Мнениеот Vananda » Чет Яну 23, 2014 5:37 pm

Здравейте!


Прочетох заглавията на темите, но не намерих нищо за антигравитация, предполагам че в материалите които са обсъждани в другите теми има много информация за това. Сигурен съм че има писано за кухинните структури от Филип и от Кадуцеус. Но конкретна тема не видях. Ако има такава моля администратора да ме поправи.

Това което искам да споделя с Вас е един начин за антигравитация който ми хрумна преди няколко седмици.

Малко встъпление:
Полетата взаимодействащи с материята се разпространяват с различна скорост. По-познатите ни полета като гравитационното и електромагнитното се разпространяват със скоростта на светлината. Светлината от слънцето, както и гравитационното влияние, пристига с 8 минути закъснение. Съответно гравитационния вектор на привличане е насочен в посока на положението на слънцето в пространството където е пребивавало преди 8 минути.

В космичен мащаб и конкретно за гравитацията това не носи големи разлики на влиянието на едното тяло спрямо другото съпоставено с влиянието на второто тяло спрямо първото (съответно възможностите за използването на това явление не са големи ). При моя метод използвам точно това явление, но във връзка с електромагнитното поле.

Целта е да се създаде схема на взаимодействие, такава че разликата в положението да създава разлика в влиянието на един електромагнит върху друг електромагнит съпоставено с влиянието на втория спрямо първия.

Ето една схема да за да си представите по добре:
shema.jpg
shema.jpg (5.62 KiB) Прегледано 9096 пъти

Максималния интензитет на влиянието на електромагнит А е показан с червените стрелки, съответно за електромагнит Б с сините стрелки. Вижда се че електромагнит Б въздейства на електромагнит А в пълна сила, но електромагнит А не въздейства с пълна сила на електромагнит Б. При това се нарушава баланса на взаимодействията, от което ще възникне сила...

Единствения проблем е че е необходима невероятно голяма скорост на движение.Най-подходящо е да се направи ротационна схема. Опитах се да направя подобна схема с приблизителни размери, но получих необходими об/мин от порядъка на 50 000 000 об/мин

Възможно е да се създадат чрез нанотехнологии пластини които да са са с достатъчна здравина и необходимите електромагнитни свойства за да издържат на центробежните сили.

Това е за сега, ще се радвам ако ме оборите, или обсъдим възможното тестване на това явление.
Поздрави!
Vananda
 
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 5:18 pm

Re: Антигравитация

Мнениеот Philip » Чет Яну 23, 2014 8:06 pm

Vananda написа:Светлината от слънцето, както и гравитационното влияние, пристига с 8 минути закъснение. Съответно гравитационния вектор на привличане е насочен в посока на положението на слънцето в пространството където е пребивавало преди 8 минути.

?
Ако пренебрегна това - евентуална нищожна разлика най-вероятно има, но тя ще е толкова нищожна, че не можем да говорим даже за момент на движение.

Не се сърди евентуално :D , но и това с нанотехнологиите все още не е гаражна техника :lol:
А тук се стремим да се занимаваме и обсъждаме неща, които ВСЕКИ би могъл да възпроизведе с минимални знания и усилия, както и нещото да бъде работещо :D
Ако успееш да направиш нещо от сорта - ще го обсъждаме :D
Само да си говорим е безсмислено.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Антигравитация

Мнениеот ivchak » Чет Яну 23, 2014 9:49 pm

Колега Vananda, не желая нито да се "боря", нито да споря за неща в които не съм сигурен , но ми се струва че някои неща от вашето изложение не са съвсем точни :) .
"Полетата взаимодействащи с материята се разпространяват с различна скорост. По-познатите ни полета като гравитационното и електромагнитното се разпространяват със скоростта на светлината. Светлината от слънцето, както и гравитационното влияние, пристига с 8 минути закъснение. Съответно гравитационния вектор на привличане е насочен в посока на положението на слънцето в пространството където е пребивавало преди 8 минути."
Лично на мен не са ми ясни няколко въпроса :
1. "Светлината от слънцето, както и гравитационното влияние, пристига с 8 минути закъснение" -за светлината нещата ми са горе-долу ясни, обаче за скорост(влияние) на гравитация не бях чувал. А дали има гравитация или налягане(натиск на ефира- има и такава теория http://www.youtube.com/watch?v=XpmEHpZKL2w)
2. Има ли полета които не си взаимодействат с материята - и какво според вас е поле и материя ?
3. "В космичен мащаб и конкретно за гравитацията това НЕ НОСИ ГОЛЕМИ РАЗЛИКИ на влиянието на едното тяло спрямо другото съпоставено с влиянието на второто тяло спрямо първото (съответно възможностите за използването на това явление не са големи )". Тук разликите във влиянието на едното тяло на другото е точно колкото отношенията отношението на големината на обектите(обем или маса ?) - ни повече , ни по-малко.
4."Максималния интензитет на влиянието на електромагнит А е показан с червените стрелки, съответно за електромагнит Б с сините стрелки. Вижда се че електромагнит Б въздейства на електромагнит А в пълна сила, но електромагнит А не въздейства с пълна сила на електромагнит Б. При това се нарушава баланса на взаимодействията, от което ще възникне сила..."- защо ел.магнитите са с по един полюс ?. И е напълно естествено ако единият е по силен от другия , да има по силно въздействие върху другият и обратно .
И най накрая - какво общо има тази схема с антигравитацията ?
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Антигравитация

Мнениеот Vananda » Пет Яну 24, 2014 10:50 am

Philip написа:Не се сърди евентуално :D
Ако ти кажат че си патка и се разсърдиш значи си патка ... :)
Споменах нанотехнологиите, за да кажа че все пак е възможно да се постигне тази ъглова скорост ;)
Но нищо не пречи да се търси в по-малка стойност, ако явлението е реално, значи в някаква степен е възможна антигравитацията по този метод.

1.
ivchak написа:за светлината нещата ми са горе-долу ясни, обаче за скорост(влияние) на гравитация не бях чувал.

Това е разликата между теориите на Нютон и Айнщайн, напиши "newton einstein" в youtube ще излезе някое клипче ;)
ivchak написа:А дали има гравитация или налягане(натиск на ефира- има и такава теория

Да се придържаме към някоя теория на която търсят кусури десетки хиляди учени ;)

2.
ivchak написа: Има ли полета които не си взаимодействат с материята...

Едва ли на вас трябва да разправям, че това което не виждаш не значи че не съществува... По същата логика, това което не предизвиква колебание в материята, не означава че не съществува.

2.
ivchak написа:...и какво според вас е поле и материя ?
Тук може да влезем във всякакви разсъждения но не това е темата за момента. Все пак ще кажа личното си мнение, че материята е като чаша препълнена с вода, в която постоянно се налива и прелива :)

3.
ivchak написа:Тук разликите във влиянието на едното тяло на другото е точно колкото отношенията отношението на големината на обектите(обем или маса ?) - ни повече , ни по-малко.

Само ако обектите са статични...

4.
ivchak написа:защо ел.магнитите са с по един полюс ?

Не съм дал полюси, това е само един край (полюс) на електромагнита (съответно долния за ел.м А и горния за ел.м. Б), схемата е опростена.

4.
ivchak написа:И е напълно естествено ако единият е по силен от другия , да има по силно въздействие върху другият и обратно.

Да прав си, но двата електромагнита са закрепени неподвижно един спрямо друг (а и ги приемам за еднакво силни), така сумата на силите се уравновесява т.е. ∑F=0 /когато схемата не се движи с голяма скрост/
И най накрая - какво общо има тази схема с антигравитацията ?

След горното уточнение, най-вероятно се сещаш че щом магнитите са закрепени неподвижно един за друг но има разлика във влиянието им един върху друг /когато се движат със скорост която достатъчно бързо променя положението на електромагнита в пространството/, се получава сила. Ако електромагнитите са с еднакви полюси, от схемата в предишния ми пост, следва че системата ще изпитва ускорение (в следствие на силата) - нагоре. Когато ускорението надвиши земното ускорение = антигравитация ;)
Vananda
 
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 5:18 pm

Re: Антигравитация

Мнениеот ivchak » Пет Яну 24, 2014 9:16 pm

Здравей Vananda , аз пак имам някои въпроси , а може би и отговори :D .
1.Коя от теориите е вярна и към коя да се придържаме ? Ами ако изберем грешната ?
2.На вторият ми въпрос отговорът би трябвало да е -няма полета които да не си взаимодействат,директно или индиректно(все пак въпрос на гледна точка) :) .
3.Може би обектите са относително статични(според Айнщайн).
4. Ако магнитите са еднакви и са успоредно разположени, това означава че и силата на взаимодействие ще е еднаква, и в зависимост с кой полюс са по-близо един до друг ще се привличат или отблъскват ;) . Друг е въпросът ако като цяло тази система се върти в нееднородна среда т.е. единият магнит се намира в условия различни от условията в които се върти другият магнит.Но според мен колкото нещата отиват към наносвета това да се създадат различни среди е по трудно осъществимо въпреки, че би било по-малко енергоемко. Относно скороста на въртене не можах да разбера защо е нужна такава скорост и не ми се смята , но ми се струва че магнитите трябва да се въртят със скорост по-голяма от светлината(може и да греша :lol: ). И защо са нужни ел.магнити , а не постоянни магнити :D .
5.Лично аз не виждам практическа полза от разискването на тази тема , късно ми е да уча неща които не съм научил до сега(сякаш е имало от къде), а и както каза Филип тук сме главно "гаражни мишки", като аз лично съм на компютърно бюро и не бих учавствал повече в тази дискусия като безперспективна за нашите(моите) възможности.
Успех в начинанието !
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Антигравитация

Мнениеот caduceus » Нед Яну 26, 2014 12:17 pm

Здравейте!
Приветствам колегата Вананда с добре дошъл и моля останалите за малко търпение. Нещата по темата са свързани с много дезинформация и измислени теории, затова най-добрата практика е да се издирят съществуващите гаражни технологии и да се репликират. Теорията тук според мен трябва да следва практиката, а не обратното. Има купища интересни експерименти, които разбиват на пух и прах всички теории - включително на Айнщайн и Нютон. Работа му е майката - естествено основана на правилната база и разбиране. А това го можем, доказано! :D
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Антигравитация

Мнениеот Vananda » Пон Яну 27, 2014 9:22 pm

1.Коя от теориите е вярна и към коя да се придържаме ? Ами ако изберем грешната ?

И ти правиш избор ;)
2.На вторият ми въпрос отговорът би трябвало да е -няма полета които да не си взаимодействат,директно или индиректно(все пак въпрос на гледна точка) :) .

Поле не взаимодейства с поле :D
4. Ако магнитите са еднакви и са успоредно разположени..

Успоредно разположени, но изместени в полоскостта на движение, в следствие на движението полето "изостава" в пространството (показах го със стрелкичките на схемата), така единия магнит получава по-малко въздействие от полето (да уточня полето въздейства върху материята, а не полето въздейства на полето).
Друг е въпросът ако като цяло тази система се върти в нееднородна среда

Сещаш се че нещо трябва да породи нееднородността ... тоест машината ще лети само в рамките на гаража ... но може и да греша :)
но ми се струва че магнитите трябва да се въртят със скорост по-голяма от светлината(може и да греша :lol: ). И защо са нужни ел.магнити , а не постоянни магнити :D .

С 1/4 поне по сметките които направих : ) , и може да са и постоянни.
5.Лично аз не виждам практическа полза от разискването на тази тема

Няма лошо ;)
Успех в начинанието !

Благодаря!
Успех и на теб ;)
Теорията тук според мен трябва да следва практиката, а не обратното.

Добре казано. И се радвам на приветствието.
Поздрави ;)
Vananda
 
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 5:18 pm

Re: Антигравитация

Мнениеот caduceus » Вто Яну 28, 2014 11:30 am

Здрасти Вананда,
като се позамислих, се сетих за няколко гаражни неща свързани с антигравитацията и ще ги пускам едно по едно тук, щото иначе ще стане мазало :) То и терминът не е точен, защото анти означава че работим срещу гравитацията която никой не знае какво е, пък камо ли да я премахваме :lol: Все пак ще го ползвам и аз, защото е станал общоприета формулировка.
На първо място, в древните книги като Самарангана Сутрадхара и Вайманика Шастра пише че има такива неща като сидхите /свръхсили/ Лакшима и Гарима. Първата означава олекване на тяло до ниво свободно плаване във въздуха като балон, а втората натежаване на тялото до ниво като на планина ;) Това се прави основно с помощта на технически средства /естествено оргонни, а не някакви други технологии/ и на второ място чрез сила на волята /контрол на прана-оргон/. Така са правили виманите /летящите колесници/ навремето. Най-простия технологично начин е чрез живачен двигател, на второ място чрез първично заредени метали и въртене, а малко по-сложно става чрез кристали, електростатика и магнитни турбини. Зад външната простота на тези изделия естествено стои правилното вътрешно разбиране за процеса, нямащо нищо общо с това дето го четем по учебниците и слушаме от разни "капацитети" по медиите. Хората навремето са живели по-естествено и цялата техника се е базирала на вътрешното пряко разбиране и "виждане", което сега се е поизгубило на 99% /слаба Богу не на 100% ;) /
Ще издиря къде ми е в гаража прототипа на живачен вимански мотор /търкаля се от над 10 години някъде там/ и ще ви разкажа следващия път как би трябвало да работи - имам малко изследване по въпроса :) .
В китайските предания има малко данни за прототипи на летящи колесници, правени основно от дърводелец, кожар и ковач :lol: Главният механик на императора му е направил с помощта на даоси и прякото им виждане такава колесница за да си обикаля из провинциите - има и запазени гравюри в литературата. Това е един вид магнитна турбина с витло, която се задвижва с ремъци и след начален тласък за завъртане се саморазвърта. Работи с топлина от петролна горелка. Витлото не движи само въздух, то е вид етерен механизъм и създава разлика в етерното налягане подобно на въздушно витло, което прави разлики в атмосферното налягане под и над лопатите си.
В по-ново време съществува работеща теория на Джон Уоръл Кийли за т.нар. неутрален енергиен център на телата, манипулирането на който позволява да се променя теглото им. Човекът е уникален и е направил освен всичко друго и летяща платформа, задвижвана с музикални акорди, стимулиращи различни етерни вибрационни състояния. Платформата е била около метър и нещо в диаметър и той е седял на табуретка пред клавиатурата и "мотора" под нея. Правена е публична демонстрация в САЩ, май във Филаделфия, преди 120-130 години /не помня точно колко/ с присъствие на журналисти, военни и граждани, писано е по вестници тогава и т.н. Нещото е летяло със скорост около 500 км/ч и при завоите не са наблюдавани инерционни ефекти - подобно на НЛО :). Всичко е покрито незабавно ;)
Руските технологии по въпроса ще ги разгледам друг път, че стана дълго, пък сега имам и работа. Дано дотук ви е било интересно :D
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Антигравитация

Мнениеот caduceus » Вто Яну 28, 2014 9:00 pm

Продължавам с опита на Хауърд Менгер, така както са му го дали "онези" момчета отгоре :)
Първо - общо описание на правилния начин за работа при извличане на СЕ от околната среда. Естествено, пречупен през набитите в главата на Менгер от образователната система възгледи - вероятно истинският текст е леко по-различен от сегашната ни гледна точка /особено нашата в този форум/

Take the primary energy from electrons present in our atmosphere and channel the force which surrounds each electron into all types of simpler conveniences which cost nothing to operate utilizing so to speak a free energy. Do not destroy the electrons but take the power which surrounds each one of them using the power and then the released electrons go on their way recharge and become useful again.

Опитната постановка:
Using a 24 inch plywood base I drilled a hole half way thru the center. In the hole I securely placed a carbon rod of a broken flashlight cell. Next I obtained a large nail of like diameter and wound the nail with 50 turns of very fine copper wire. I slid the finished coil off the nail the unwound ends of wire were about 8-10 inches long. I soldered 2 extra connections one from the top and one from the bottom: 2 of the ends were connected to a small penlight battery. I stapled some of the wires to the wood base to hold the assembly in position. Next I took the brass cap off a larger flashlight battery cell and glued it to the exact center of a 10 inch aluminum disc which was then placed in a balanced position on top of the carbon rod. The four ends of the wire pointed at the edge of the disc directly opposite to each other to form a cross approximately 1/8 of an inch from the disc edges. All was set up in the imaginary shape of a pyramid. I made 2 connections at the bottom of the apparatus which apparently completed the circuit. The disc immediately was enveloped in a bluish spinning light then it rose from the platform went thru my 12 foot ceiling and back down again destroying that model. Did the electrons which came from the small battery start a reaction in the atmosphere which took over once the system was primed. Later the experiment was duplicated to the extent that the disc glowed but never did it move.

Лавинен процес на натрупване на енергия, свързан с действието на оргонно-електрическа схема на трептящ кръг и диспропорция в кондензатора, направен от метали, заредени първично с различен по знак оргонен заряд. Изглежда просто като фасул, но очевидно е с определена особеност при свързването на схемата, което не е чисто електрическо. Прикачвам целия файл, има и други интересни неща вътре
Поздрави!

Поздрави
Прикачени файлове
ufotech.doc
(103 KiB) 437 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Антигравитация

Мнениеот caduceus » Нед Фев 02, 2014 4:14 pm

Нека продължим настоящия обзор с Джон Уоръл Кийли - един от непризнатите гении през последните 200 години, незслужено забравен подобно на още един куп истински учени и практици, за които тепърва ще ви говоря. Малко инфо:
http://www.keelynet.com/keelyhistory.htm
http://www.divinecosmos.com/start-here/ ... -vibration
Прилагам рисунка на неговата антигравитационна платформа, за която вече споменах в преден мой пост. Както се полага на едно такова устройство с характеристиките на етерна леща, тя няма захранване и двигател :D Подобно е положението при платформата на Виктор Гребенников, както и едно друго интересно летящо нещо, което ще ви представя друг път ;)
Прочетете и текста, човекът е направил един куп открития с фундаментално значение /най-общо наричани "вибрационна физика"/. Освен това, всичко е с практическа насоченост - разлагане на капки вода до "пара" на податомно ниво, почти мигновена дезинтеграция на скални породи чрез звукова модулация на оргон /подобно на йерихонските тръби/, контрол върху тежестта на масивни обекти в + и - /тежка три тона чугунена сфера я е местил сам подобно на Ед Лийскалнин/ и т.н.
Приятно четене :)
Прикачени файлове
air1.gif
air1.gif (13.4 KiB) Прегледано 8904 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Следваща

Назад към Общи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron