Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот icrow » Вто Фев 04, 2014 11:15 pm

Пускам темата все пак, за да можем да обсъждаме.
Става дума за това http://www.youtube.com/watch?v=tGT5PB733a0 Идеята е, че когато се пусне напрежение на две полусфери и между тах има вода, те почват да вибрират с честота примерно 50Хз от мрежата и изпадат в резонанс в тази честота. Принципно всеки метал си има резонансна честота, като тя може да бъде изменена и от формата. До колкото знам, когато е сфера в различни места различни честоти и така все някъде ще се олучи нужната. Уж става въпрос за звукови вълни, които карат водата да трепти и от там чрез разтреперване на водните молекули и от там загряване сещате се как. Според мен не е звук а просто вибрации на метала. Разбирасе звуковите вълни предизвикват вибрации, но в случая мисля че не са звукови. Гледам из нета, хора "загрижени" за развитието на човечеството, да се изказват за това, че всъшност водата става, като резистор между двата електрода, и от това се загряв. Би трябвало да има и този ефект, но не той прави голямата работа. :D

Ето малко сайтове, от където по обстойно да научите за устройството, а не от мойте разсъждения несвързани. :lol:

http://www.rexresearch.com/davey/davey.htm

http://www.totalizm.pl/boiler.htm Тук според мен най добре е обяснено, от човк, който се е срещал с Дейви.

http://www.energeticforum.com/renewable ... query.html Не съм ги чел всички страници. :lol: Много бращолевене, но има и важни неща, но е като да търсиш злато със сито в река. Загребваш много пясък и евентуално намираш някое зрънце :lol:

http://www.overunityresearch.com/index.php?topic=1093.0 Тук се обсъжда нещо подобно направено от Сръбски професор, за съжаление го обсъждат американци (нищо лично :lol: )
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот icrow » Вто Фев 04, 2014 11:29 pm

Това беше интрото, а сега първия проблем. :lol:
Уж това е схемата. Прблема е закачването на двете полусфери с диелектрик една към друга, като през него да минава проводника за долната полусфера. Идеи и предложения чакам, за нещо с подръчни материали. Върти ми се в главата пластмасов болт и пластмасови гайки нещо такова. :D Мисля да ползвам две чаши за крем карамел от неръждавейка, като начало по този варянт http://keelynet.files.wordpress.com/200 ... oiler2.jpg , който не е, като оригинала, но явно работи. Ето и реален работещ варянт http://www.youtube.com/watch?v=Z2bxYD5gRVY

Също така някъде казват, че се ползва прав ток, другаде променлив. Според мен трябва да е променлив. Мнения? Шеки? :D
Прикачени файлове
w7ge2t.png
w7ge2t.png (24.64 KiB) Прегледано 7872 пъти
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот sheki » Чет Фев 06, 2014 2:09 am

С променливо напрежение работи то е ясно .. най - малкото ако е с право става електролиза и разграждане на метала което не е никак добре, а другия вариант е да си направим оксиводород хехе . В някоя от статиите които постна пишеше че водата не била годна за пиене .. ама :) на кой да вярваш .. тука спецовете нека да замерят такава вода.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот icrow » Чет Фев 06, 2014 10:35 am

sheki написа:С променливо напрежение работи то е ясно .. най - малкото ако е с право става електролиза и разграждане на метала което не е никак добре, а другия вариант е да си направим оксиводород хехе . В някоя от статиите които постна пишеше че водата не била годна за пиене .. ама :) на кой да вярваш .. тука спецовете нека да замерят такава вода.
Съгласен съм! Иначе в оригинала Дейви си прави чай с устройството. На мен лично ми трябва за отопление и смятам да го реализирам със серпентина в съд с вода, която ще се загрява от устройството. Ако стане много ефективен генератор на ННО пак няма да е толкова зле :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот caduceus » Чет Фев 06, 2014 11:12 pm

И не само си прави чай, а е изкарал и над 90 години и казва че е от бързоварчето ;) Т.е. според него е полезно, а не вредно. Аз също имам мерак да пробвам с него и даже си купих през есента няколко звънеца за велосипед, но няма кога да ги пиля и натаманявам щото не съм още пенсионер като бай Питър :)
Тока е от мрежата, променлив естествено - 50 херца, 220 волта. Доколкото разбрах в Нова Зеландия е както у нас /скоро не съм гледал видеото с обясненията на дядото/. Нещата са свързани с механично-оргонен резонанс и трябва да се пипнат с ръка и на практика за да се разберат
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот Philip » Пет Фев 07, 2014 6:51 am

Погледнете моля откъм енергия и оргон какво се получава с водата в купата.
http://www.youtube.com/watch?v=0h7uk75-X9Q

****************************
Кадуцеус, когато в друг форум споменах за активирането на варджрата и че на място се е чувал нисък звук, той беше нещо средно между този, който е от 3,20 до 3,30 минута на това видео и звука около 4.00 минута.
http://www.youtube.com/watch?v=-V0IMYlYVZQ
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот caduceus » Пет Фев 07, 2014 9:32 am

В началото почти нищо, слабо заредена нормална вода. На 13-тата секунда има вече в центъра на купата 9,/2/, като съм мерил на стоп кадър. Енергията е от стоящата вълна в центъра, силно фокусирана. На 39-тта секунда има 9/5/ като се засича и наличие на оргонна пара непосредствено над повърхността в купата. Водата встрани от фокуса няма признаци на силен заряд :shock: , само тази в центъра, където се срещат звуковите вълни. На 1,12 мин , след спиране на въздействието зарядът в центъра пада на 9, /2/
Според мен тук има ефект на покачване на температурата вследствие вътрешното триене във водата от звуковите вълни. Вероятно при дядо Питър се добавя и ефекта на бързовара поради ел. ток в системата и ефектът е по-голям и бърз. Като бонус има и позитивно оргонно зареждане на водата, което обяснява твърдението за целебния ефект на чая :)
Поздрави

ПП
Странно, звукът на активна ваджра ми е много познат :D Вероятно и ти и аз, сме работили с такива неща в древността в някой минал живот :) Та сега само си припомняме... Те също са се правили от бронз и още това-онова ;)
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот ivchak » Пет Фев 07, 2014 10:34 am

Айкроу, предлагам ти да не си губиш времето с Питър Дейви :D .Според мен е един от многото мошеници с които нета е пълен.Мисля че Кадуцеус беше споменал, че навремето се правеха такива бързоварчета от две бръснарски ножчета на около 1 см. едно отдруго. Мисля си , че при Питър нещата са абсолютно същите. Ако е вярно това от клипчето при 220в. и 8 ампера ток значи имаме нагревател 1750 вата - не виждам някаква разлика от нормален бързовар освен че при този(на Дейви) може да те убие тока :lol: :lol: :lol: Ако се използува някакъв резонанс токът би трябвало да е много по-малък и :D
Относно полезността също имам големи съмнения защото навсякъде пишат , че 50 хц. не е полезна за човека честота :D
При тибетските чаши наистина се получава някакъв резонанс, но водата не кипи (само така изглежда) :D . Е, ако процедурата продължава няколко часа, с абсолютно еднакви обороти на въртене е възможно водата и да се стопли с някой друг градус .
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот icrow » Пет Фев 07, 2014 11:01 am

Харесва ми оптимизамът ти :D Ще го пробвам и ще видим. Не мисля, че има бързовар, който да сгрява толкова бързо. Плюс това мисля малко да видоизменя схемата, но първо ще пробвам оригинала. То ако успява да направи такава мощност, че да работи за кратко през някакъв период от време, и тези ватове ще са добре, пък и се мисли и работи от към ел. генератор, та да не се налага да се стискаме толкова за ватовете.

ПП
Най-обичам да миказват "зарижи го тов няма да стане" Направо ми идва мотивацията. :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Мнениеот Philip » Пет Фев 07, 2014 11:08 am

Смятам, че това, което се получава в центъра тук, ще се получи и между купата и допълнителна полусфера. Нужно е да се уцели разстояние, кратно на трептенето на водата, предизвикано от пропускането на тока.Тогава стоящите вълни ще са на голяма площ и трептенето на водните молекули ще се увеличава лавинообразно заради сблъсъците им и резонанса. Смятам, че по-ефективно ще е и ако импулсите на тока са правоъгълни.
icrow написа:ПП Най-обичам да ми казват "зарижи го това няма да стане" Направо ми идва мотивацията.

Хахаха :lol: :lol: :lol: И аз така
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Следваща

Назад към Общи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron