Кой може да вижда оргонната енергия?

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот caduceus » Нед Мар 23, 2014 2:31 pm

Вертикалният плосък лъч доколкото разбрах е необходим за да се "отреже" визуално сечение от иначе кръглата енергийна обвивка и да се види то като окръжност. Конусът с дупките на ВСГ е друга бира, той е направен с цел създаване на енергиен вихър. Излъчването от дупките се ползва като един вид бъркалки на миксер, за да се задвижи етера при въртене на конусното тяло
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот hyparh » Чет Юли 17, 2014 10:21 pm

Днес сутринта ми се случи доста странно "виждане", което регистрирам за първи път. Нощната смяна вече беше към края си, умът ми беше тотално отегчен, общо взето "ни приема - ни предава" :lol: Бях се подпрял на масата и с празен поглед, без никакво напрежение, се загледах в космите по ръката ми. Започнах да виждам едно трепкане около кожата и космите, подобно на трепкането от нагрят покрив на автомобил в слънчев ден. Интересното беше, че колкото повече гледах в една точка без да мигам, толкова по-силно ставаше трепкането. След още малко гледане космите започнаха направо да се бушуват, сякаш ги брули вятър, викам си WTF!? :lol: Започнах да мигам на парцали, "оптичното изкривяване" започна да намалява и видях, че всъщност космите са напълно статични (бях в затворено помещение). Пак се втренчих и около кожата отново забушува трепкането. Простираше се горе-долу на 1 см. от кожата, дори малко повече. Нямаше цвят. Дали е възможно, заради отегчения ми по това време мозък, да се е отключила временно възможността за виждане на оргон? Примерно сега опитах да повторя експеримента, но нямаше резултат.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот icrow » Чет Юли 17, 2014 10:43 pm

А преуморен ли беше? Аз примерно като погледна през ръка пръст или която и да е част на тялото виждам 2-3мм, като аура и като гледам през полето все едно гледам през филтър. Вижда се малко по тъмно през него, но е еднородно и не се движи.
Пробвай друг път, като си втора смяна и в различни времена, да се види дали не се получава в определено време.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот hyparh » Чет Юли 17, 2014 11:19 pm

Чувствах се уморен от недоспиването, физическа работа не съм вършил. При недоспиване съм забелязал, че понякога съзнанието навлиза в странни "прослойки" и сякаш свише ти идват ей така като на шега неща, над които си си блъскал главата сума ти време. Това с филтъра и аз съм го забелязвал :) Него мога да виждам по всяко време, но го свързвах с т.нар. after image или ефект на отпечатания образ, в които си се втренчил. Този образ се отпечатва върху ретината и при микродвиженията на зениците реалния образ и after image-а леко се разместват и изглежда сякаш има сияние около пръстите. Примерно като гледам известно време между пръстите на разперената си длан, започва да се виждат тези 2-3мм. като сияние, чийто цвят зависи от това на какъв фон се гледа. Примерно съм забелязал, че ако гледам на бледожълт фон, сиянието става наситено жълто. Ако е на светлосин или сив - наситено синьо и т.н. Но не съм сигурен доколко това е аура или after image и дали няма някаква връзка между тях?
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот caduceus » Вто Юли 22, 2014 8:20 pm

Спрял си ума :doubleup: Течението на мислите обикновено не ни позволява да "видим", но при умора или ако натовариш ума с няколко несвойствени дейности, той блокира :) Тогава завесата пада за малко и виждаш - в случая си всичко си е точно - маранята, преливащите цветове, които са по-скоро усещания или дават усещания и т.н.
Има упражнения за развиване на "прякото виждане", както се нарича тази способност. Примерно гледането с разфокусирано зрение се ползва за намиране на благоприятни или не зони по земята, а гледането на празните пространства между клонка с листа, като се опитвате да формирате клонка от празнота, е упражнение за натрупване на сила в случаи на спешна необходимост ;)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот icrow » Вто Юли 22, 2014 8:59 pm

caduceus написа:а гледането на празните пространства между клонка с листа, като се опитвате да формирате клонка от празнота, е упражнение за натрупване на сила в случаи на спешна необходимост ;)
Поздрави!

Това не го разбрах. Може ли малко разяснения?
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот caduceus » Сря Юли 23, 2014 10:22 am

"...гледането на празните пространства между клонка с листа, като се опитвате да формирате клонка от празнота..."
Описано от Карлос Кастанеда, техника на индианските шамани за натрупване на сила. Тествал съм го и работи :) Оригиналната случка е следната:
Дон Хуан /наставникът му, т.нар. "брухо"/ иска да му покаже как трябва да действа в ситуация когато няма наличен нормален изход. Двамата се намират в един гъст храсталак /чапарал/ насред дивотията в областта Сонора, Мексико. Карлос има един бележник, в който записва всичко и му е много ценен. Дон Хуан го взема и мята някъде надалеч в драките, така че търсенето му е на практика невъзможно, защото започва и да се стъмва и трябва да си ходят. Тогава му описва техниката, Карлос я прави и тръгва напосоки, а всъщност право към тефтера и го намира за няколко минути. Техниката:
Взема се клонче с листа от храст, сяда се и се гледат листата как образуват структура в пространството. Това е "правене", или обичайното действие което ни изчерпва и нищо не дава. После се гледа пространството около едно листо, все едно е цялостно нещо /както е листото/, после се свързва с околните празни пространства около листата и така се формира обща картина, цялостната дупка която изрязва физическото клонче в околното пространство. Това дава прилив на енергия, която тялото усеща и се чувства много добре. Нарича се "неправене" :) Ефектът е краткотраен и трябва веднага след усещането за сила да се направи действието заради което се извършва упражнението, защото силата се разсейва с времето и не трябва да се мотаеш много.

Това е накратко. Информацията е ценна, който иска нека се упражнява и се убеди сам. Обикновено не става от първия път, но малко упоритост винаги се възнаграждава

Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот skeleta » Сря Юли 23, 2014 9:55 pm

Здравейте!

Нямам време да следя форума в последно време и за това ако това което пиша го има някъде напред моля за извинение.

Като прочетох за клонката на дон Хуан и се сетих че на прана лечението ни учеха да виждаме аурата. Метода е подобен на описания от Асен. Само че е с дърво. Избирате си някое дърво на двадесетина метра и се вглеждате в края на короната на дървото. Постепенно измествате фокуса на погледа си назад зад короната в далечината и около короната се появява едно сияние. Един приятел с който сме карали курса твърдеше че като задържи така разфокусиран погледа и вижда и мрежата на Хартман. Дали е вярно не знам. Аз съм стига само до сиянието по короните на дърветата и храстите. Прилив на енергия не съм усещал. Това с клончето ме накара да се замисля дали около някой изсъхнал клон ще има сияние и утре ще пробвам. Пробвал съм и с аурата на хора и се вижда пак като сияние, но е по трудно, не знам защо. Цветове за съжаление не съм различавал нито при дърветата, нито при хората. Според филипинеца който ни учеше трябвало много трнировки за да започнат да се виждат цветовете.

Поздрави!
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот Philip » Пет Юли 25, 2014 10:10 pm

hyparh,
caduceus написа:Спрял си ума Течението на мислите обикновено не ни позволява да "видим", но при умора или ако натовариш ума с няколко несвойствени дейности, той блокира Тогава завесата пада за малко и виждаш

:doubleup: :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Кой може да вижда оргонната енергия?

Мнениеот Meltdown » Нед Авг 17, 2014 2:28 pm

Аз мога да виждам оргонната енергия, която изтича от пръстите ми или от оргонните ми генератор и акумулатор. Ето както упражнение правя аз, много е лесно, всеки един може да го направи в домашна обстановка. Застанете срещу стена (препоръчително изцяло бяла на цвят) на около половин метър разстояние от нея. На около 20-25 см поставете пред очите си двете си ръце, така, че да се свързват само във върховете на пръстите. Дръжте ги така няколко секунди пред очите си като се взирате в мястото на допир на пръстите на двете си ръце (т.е. допрените върхове на пръстите) и не мигайте. След няколко секунди започнете бавно да отделяте пръстите на двете си ръце едни от други, като постепенно ги раздалечавате чрез раздалечаване на ръцете. Ще забележите "светещите струни" или "светещите лъчи", които свързват върховете на пръстите ви. Това е вашата биоенергия/жизнена сила/чи/етер/оргон. Опитът е еквивалентен когато се използва оргонен генератор или акумулатор.
Аватар
Meltdown
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Апр 12, 2014 10:11 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Общи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron