Усилвател на импулси

Усилвател на импулси

Мнениеот hyparh » Съб Окт 25, 2014 11:24 pm

Мерси! :cheers: Предполагам ако се уцели конкретна честота с разрядник, излъчването може да се увеличи многократно. Известен контрол може да се постигне с ротационен разрядник и двигателче с променливи обороти. А по-опростен и съвременен вариант би бил да се ползва мощен транзистор, както съветва Omhara:

За твоя случай ти препоръчвам просто 12В акумулатор 4А часа, който да захранва буферно стъпало с MOSFET or IGBT транзистор за големи токове и прилична скорост на превключване. Става дума за извънредно проста схема на свързане която се захранва от акумулатора и се задейства на входа си от гореспомантия Генератор.


"Извънредно проста" е схемата, за този който знае как да я направи :lol: Аз все още не успявам да открия конкретно схемно решение за подобно увеличаване по мощност.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот sheki » Нед Окт 26, 2014 12:13 am

Увеличаването на мощността има условия , но при всички положения важен е товара, като капацитивност и индуктивност, ако търсиш стръмни импулси и по голяма мощност трябва да се преработи бобината около кристала , относно схемата мисля човека е имал нещо много просто предвид като това , само с резисторите на гейта
Изображение
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот djoko » Нед Окт 26, 2014 12:52 pm

hyparh написа:"Извънредно проста" е схемата, за този който знае как да я направи :lol: Аз все още не успявам да открия конкретно схемно решение за подобно увеличаване по мощност.

Дай малко инфо за схемата, какво се очаква от нея. Отбирам малко от електроника, може да измислим нещо :)
djoko
 
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 2:11 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот hyparh » Нед Окт 26, 2014 1:18 pm

Честно казано не разбирам от схеми с транзистори. Единственото нещо, което съм правил с MOSFET-и е ZVS драйвера на Владимиро Мазили. Той вкарва доста пауър в ТХО и се получават сочни дъги с определена честота. Това, което искам, е някак си да усиля (по възможност по напрежение и ток) импулсите от сигнал генератор.

Част от цитата от другата тема:
Разбира се когато става дума за сукор пънч ти трябва и изходен буфер които да усили изходния ток, за което ти трябва един не скъп транзистор,резистор и един акумулатор 12в 4Ачаса. Много хора ползват сукор пънч директно с запер или със запер и аудио усилвател(по-добрия вариант), но ако иска човек да получи истински етерно иницииран ефект на програмиране трябва да ползва за възбуждане на сукор пънча си импулси с възможно най-голямо напрежение и ток.


В случая разбирам, че този изходен буфер е съставен само от транзистор + резистор и се постига усилване по ток. Човекът вече не пише в интернет пространството и няма как да го питам за схемно решение, а предполагам наистина не е сложно. Имам няколко IRFP-та, само схемичка ми трябва :) Шеки, мерси за твоята, но и тя ми е тъмна Индия :lol:, например защо се ползват две захранвания?

Май трябва да се преместим в някоя друга тема :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот djoko » Нед Окт 26, 2014 3:15 pm

Шеки,
Отрежи темата в нова.

Да разбирам ли че искаш просто генератор на импулси? Нещо като запер, но с възможност да променяш ширината на импулсите.

На първо четене ми хрумва това:
Изображение

Сигнала можеш да вкараш от аудиокарта или от пик процесор.

С тази схема ще имаш само усилване по ток, напрежението ще си е 12 волта. Все пак колко трябва да е напрежението?

п.п. По принцип тази схема се ползва за дневни светлини, затова е подбран такъв мосфет(цена2-3лева). Ако товара не е голям, може да се мине и с някой дарлингтън или по евтин мосфет.
djoko
 
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 2:11 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот hyparh » Нед Окт 26, 2014 3:46 pm

Имам сигнал генератор: http://www.ebay.com/itm/271421012070?ss ... 1497.l2649

djoko написа:Все пак колко трябва да е напрежението?


Принципно е желателно колкото може по-големи ток и напрежение. Товарът е индуктивност (намотка). Тази схемичка може да свърши работа, ще изчакам евентуално и за други предложения.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот icrow » Нед Окт 26, 2014 3:57 pm

Предполaгaм че може дa се нaвие обикновенa нaмоткa по която дa се пусне постояно нaпрежение с някaкъв ток и върху нея дa се нaвие мобиус който дa се ползвa зa модолирaщa. Мобиусa не е с кой знaе кaквa дължинa,тaкa че нямa дa издържи много aмпери и ще грее.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот djoko » Нед Окт 26, 2014 4:07 pm

hyparh написа:Имам сигнал генератор: http://www.ebay.com/itm/271421012070?ss ... 1497.l2649

djoko написа:Все пак колко трябва да е напрежението?


Принципно е желателно колкото може по-големи ток и напрежение. Товарът е индуктивност (намотка). Тази схемичка може да свърши работа, ще изчакам евентуално и за други предложения.

Щом товара е индуктивност е добре паралелно на мосфета да има един ценер в обратна посока за всеки случай(той мосфета си има защина, но все пак).
djoko
 
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 2:11 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот hyparh » Нед Окт 26, 2014 7:32 pm

icrow написа:Предполaгaм че може дa се нaвие обикновенa нaмоткa по която дa се пусне постояно нaпрежение с някaкъв ток и върху нея дa се нaвие мобиус който дa се ползвa зa модолирaщa. Мобиусa не е с кой знaе кaквa дължинa,тaкa че нямa дa издържи много aмпери и ще грее.


Този вариант и на мен ми харесва най-много, само не се знае доколко ще е ефективно модулирането. Но и другаде съм срещал подобни методи (намотка върху намотка) за модулация, та може и добре да се получи. Ще се опита :) Може първо да пробвам с допълнителна намотка към ТХО (подкарано с проста транзисторна схема) да видим ще мога ли да получа "пееща" искра :smileylol: Директно ще чуя дали има модулация.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот icrow » Нед Окт 26, 2014 8:01 pm

hyparh написа: Може първо да пробвам с допълнителна намотка към ТХО (подкарано с проста транзисторна схема) да видим ще мога ли да получа "пееща" искра :smileylol: Директно ще чуя дали има модулация.

:doubleup:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Следваща

Назад към Общи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron