Съвсем най-общи :-)

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот caduceus » Вто Яну 28, 2014 11:36 am

Ще го ръчкам тоя проект постепенно и полека, че имам доста друга належаща работа - но много благодаря за съветите! Засега от тестовете не се наблюдава явно подмладяване :lol: Може би трябва време или изпускам нещо - вероятно в модулацията на оргона. Въпрос на тестове и още малко да ми светне крушката + подобряване на технологията
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот ivchak » Вто Фев 11, 2014 10:59 am

Кадуцеус , това е линка към библиотеката за Живокоста(Черният омон) за който писах по-горе http://zdoroviymir.com/library/file/item/id/1871/ . Омана обаче се оказа не това което трябва . Намерих и други източници които казват че това не е вярно и вероятно са прави защото намерих още инфо където се казва , че Живокость е друго растение(два вида и доста хибриди :lol: ) Delphinium_elatum ,delphinium-consolida и доста хибриди . Който се интересува повече http://www.fito-terapevt.ru/ganglioblok ... -consolida , http://www.fito-terapevt.ru/ganglioblok ... ium-elatum , http://vbox.bg/watch?v=8127592
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот zlia_genii » Сря Фев 12, 2014 4:02 pm

Здравейте Колеги
Имам нужда от съвет. Захванал съм се да правя оргонен акумулатор (ОРАК) плана ми е да редувам мед, вълна, алуминий,вълна,мед,вълна алуминий според вас това добра идея ли е или да ползвам само мед или само алуминий

поздрави
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот icrow » Сря Фев 12, 2014 8:11 pm

Едно от най-важните правила е симетрията. Другото е пресичането, третото е завихрянето, завъртането. Иначе пробвай, пък ще видим.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот caduceus » Чет Фев 13, 2014 9:36 pm

Здравейте!
З.гений - с мед е скъпо и си заслужава само ако е за вода която после пиеш, или нещо такова с цел здраве. С алуминий става за всичко друго и е лесно, фолио дал Господ. Не съм смесвал в една конструкция, но не виждам смисъл - освен ако най-вътрешната обвивка е мед, а външните алуминий за по-евтино и лесно. Обаче не е ясно какво ще излезе така - не знам да е правено досега
Ако е многопластов орак, с вълна ще е доста дебелостенно. Правил съм по 40-45 пласта с хартия и ал. фолио, ако нещото е паралелепипед, може да ги направиш 6-те стени с плоски 40 пласта и после да ги събереш на носещата вътрешна кутия - пак става добре и е по-лесно отколкото да мотаеш кутията пласт по пласт. Най-вотрешната трябва да е фолио, а външната органична (хартия/дърво/плат и т.н.)
Относно формата - ако е паралелепипед, не е лошо да направиш вътрешната част където се събира енергията с пропорциите на златното сечение. Четох някъде за подобна система, с такива препоръки за изготвяне
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот zlia_genii » Пет Фев 14, 2014 10:12 pm

Здравейте
Моля ви кажете ми от къде в София мога да си купя медна тел на метър, на всякъде продават на топове по 20кг а не ми трябва толкова много за сега
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот caduceus » Съб Фев 15, 2014 3:26 pm

Виж някоя бобинажна ремонтна работилница, дето пренавиват ротори на ел.двиг., ще ти дадат колкото искаш. Аз така започнах навремето, човекът ми навъртя половин кило за 10 лв, 0,2 мм. лакиран проводник и бях щастлив занаятчия доста време :D
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот zlia_genii » Съб Фев 15, 2014 4:48 pm

0.2mm не е ли прекалено тънко
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот caduceus » Съб Фев 15, 2014 11:31 pm

Не. Това е най-удобния за работа диаметър при изготвяне на базови шнурове и др. изделия на Мировинг. В момента дори караме на машината с 0,18 и е перфектно. По-тънки се късат, по-дебели он 0,23 стават еластични и с тенденция да се разплитат. Практиката доказа теорията :)
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Съвсем най-общи :-)

Мнениеот Philip » Сря Мар 05, 2014 3:31 pm

Невероятна снимка!
Показва идеално какво прави вакуумът при лека влага!
vacuum.jpg
vacuum.jpg (389.96 KiB) Прегледано 3629 пъти
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron