Моля, измерете ми това ...........

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот caduceus » Пет Дек 19, 2014 9:40 am

Да, най-вероятно ще се разшири :) Естествено за сметка на фокусираната мощност, но ако не е много голямо замърсяването не е проблем. Сега се сещам, че имам някъде из гаража една моя стара кембъстинг установка, направена в момент на силно раздразнение от масивното пръскане над Ловеч през лятото. При нея ползвах облицовани с ал. фолио пътни оранжеви конуси, а в средната част алуминиеви тръби от подочистачка :lol: Смешни материали, но системката работеше в широк периметър и доста добре. Оргонитът отдолу беше просто насипан на слоеве в една кофа от латекс /кварцови бели камъни за аквариум + органика и медни телчета - не е със стандартната смес от смола и стружки ;) / Естествено, в конусите и тръбата имаше кварцови кристали с острия връх нагоре. Захранвах я със кабел от + полюса на стандартен 20 кхц. запер на батерии. А, на отворите на конусите бях лепнал със топъл силикон капаци с магнити в турбопозиция за концентрация на лъча в средата и чат-пат някакво напомпване като при лазер /подобно на големия конус на ВСГ/. Абе май трябва да я изровя и да ви покажа, щото има интересни технически моменти там, които няма къде да се видят другаде :hola:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот Slav » Пет Дек 19, 2014 1:32 pm

В София ли е кембъстъра?

Ако да, то това обяснява защо за два дни постепенно смога и мъглата изчезнаха и сега има само кристално синьо небе :)
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот hyparh » Пет Дек 19, 2014 3:10 pm

Кадуцеус, можеш ли да измериш енергетиката на тази снимка? Baader филтрите (приличат на алуминиево фолио) блокират 99,999% от слънчевата светлина и се чудя до каква степен пропускат оргона и дали въобще го пропускат.
Днеска успях да преброя над 30 слънчеви петна, доста голяма активност има :) На живо гледката е много по-добра и дори се вижда "зърнистата" слънчева повърхност, която отсъства от снимката. Двете петна вляво от слънчевия диск са от прашинки, горе вдясно синьото е ефект от лещите, не им обръщайте внимание.

Sun 19.12.2014.jpg
Sun 19.12.2014.jpg (64.3 KiB) Прегледано 4642 пъти
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот Iliya » Пон Дек 22, 2014 5:48 pm

Здравейте :hola:
Нека разкажа малко за Бъстър (СВ) (колегите в офиса вече римуват стихчета в негова чест :lol: ) - проектиран е по класическата "рецепта" с алуминиеви стружки, като освен тях добавих още неръждавейка, черно желязо, месинг и малко мед от кабели. Кристалите са единично терминирани, с върха нагоре, изолирани от пряк контакт с медните тръби, поставени с върховете към изходите на тръбите. В основата има и един по-голям кристал за разкош. Всичко е залято с полиестерна смола заради цената от 18лв./л. Отгоре обаче направих една нова заливка със силиконово желе + стружки и един възел на Мировинг (мисля, че точно тази доработка направи бъстера работещ). По препоръка тръбите трябваше да са Ф.28 и високи 2м ама това много бърка в джоба, та сложих Ф.20 на 1,4м. До сега не е работил повече от 7 часа на открито, защото може да хване крака през нощта, но сега съм го взел с мен в Петрич, където ще го поставя в градината и няма да се притеснявам дали ще изчезне.

Шеки, до седмица ще кача снимки на небето над него. Дано да пръскат и да се види как влияе на следите. Преди да разфокусирам с изкривяване на тръбите искам да видя как работи в малък радиус. Ако е ОК, спонсори се намират, ще се правят още и по-мощни СВ.

Асене, мисля да оплета една мобиус бобина, с която да увия основата на СВ и някаква схема на честотен генератор с регулация на изходната честота, с която да захранвам бобината. Или като се замисля - да си го спестя и да бодна една жица, през която да подавам "+". Какво би станало ако изведа масата на ел.схемата с един проводник и заземител примерно на метър от СВ?!

Слав, беше в София, Дружба-2, но сега по празниците мисля да го инсталирам да поработи за по-дълго време в Петрич (там също пръскат здраво и даже си мисля, че това има нещо общо с липсата на грозде тази година, което много ме касае :cheers:). А относно хубавото време в София - вероятно е от нещо друго. Дано се запази така по-дълго!

Очаквайте ъпдейти между празниците :beer:
Iliya
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 8:40 am
Местоположение: София, Петрич

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот caduceus » Вто Дек 23, 2014 11:53 am

Илия
Ако ти се намира заперче просто изкарай една жица от плюса и я бодни в смолата. Ползваш оргонната съставляваща на ВЧ пулсиращия ток, всъщност тя върши работата и при запера когато се ползва като медицински уред. Със таймер 555 и малко евтини елементи /общо за 5-6 лв можеш да си направиш /или да ти направят/ ел. активатор за кембъстъра. Идеята за възела в конструкцията е супер! Почвам да си мисля дали една К3 не може да се сложи на смолата, че да се ошашка съвсем :) Продължавай все така :doubleup:
Поздрави и весели празници на всички!!!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот ascension » Вто Дек 23, 2014 4:55 pm

Здравейте всички "мерещи" :) Имам отново молба, да погледнете един нов опит за хармонизатор (без сфери), с максимално усукани (колкото можах-натягане до скъсване) проводници, като ползвах услугите на един хладилен техник да ми ги запои с меден припой, понеже първия ми хармонизатор го запоявах сам с калаен припой но е много слаб и исках новия да стане по здрав.
Очаквам мнението ви, стават ли за нещо изделията :)

Новия:
Изображение
Изображение

стария:
Изображение
Изображение
ascension
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Авг 30, 2013 8:28 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот Slav » Вто Дек 23, 2014 10:15 pm

Асене, мога ли да те помоля (и ако някой друг може - да се чувства поканен) да измериш водата в тези две чаши ? :)
Не го бързам изобщо :)

IMAG0098.jpg
IMAG0098.jpg (273.03 KiB) Прегледано 4493 пъти


IMAG0099.jpg
IMAG0099.jpg (234.76 KiB) Прегледано 4493 пъти
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот caduceus » Сря Дек 24, 2014 12:38 pm

Хипарх
Зарядът на слънцето е много висок, но е многоспектров. Мисля че няма как да се измери коректно и ако се сравни с подобно излъчване от предмет или установка, ще са съвсем различни, въпреки че са може да са с подобен по количество заряд. Примерно такова е положението и с MWO на Лаковски, както и с въздушния автотермичен оптимизатор на проф. Андреев. Зарядът просто не е всичко.
Мога да кажа само, че филтрите не екранират важните неща и може да се зареждаш дори като гледаш снимката, която е прекрасна! При правилна постановка и усет може да се свържеш със духовното слънце зад това, което се вижда с очи и да разбереш много неща по прекия път, без логика ;)
ascension
Хармонизаторът е добър, слагай го някъде на балкон или двор /да е поне на 2 м встрани от легло, ако е в стая/. Не знам защо нкои колеги си мислят че излъчването може да минава през масивни стени - не може. Айде да кажем по-точно, че много силно намалява, ако не изчезва напълно... Затова на небето се появява много ясна картина на чисто пространство с отчитане на екрана /неправилно по форма петно/, когато излъчването е частично екранирано от стената на сградата, примерно при поставяне на хармонизатора на балкон. По тази причина е добре да е сложен в двор или някъде далече от сграда и др масивни препятствия.
Сферите усилват, но може и без тях. Най-важното е Аку-Вака да е поляризиран, да е правилно сложен с плюса нагоре и двете свръзки /долната и горната/ на ринговете да са над дупките на Аку-Вака, за да може фокусите на ринговете да са вътре в Аку-Вака и да се изстреля енергията им като излъчване нагоре. Твоя го прави и работи, не натягай до последно жиците другия път че се деформират и правят вътрешни напрежения в ринговете. Силно излъчване в радиус от 3,2 км, общ обхват около 40 км. Доста силен оргонен ток има, постарал си се и е добре направено.
Слави
водата от първата чаша я изкарах +9,/43/ а от втората +9/132/.

Имайте предвид, че тествах преди малко обработено с активаторчето уиски, щото искам да метна едни приятели че е Дъмпел /имам празно шише от него/, пък то си е евтин Джим Бийм, ама оргонизиран :lol: и не съм съвсем във форма за мерене. Но реших все пак да не оставям нещата да отлежават до след Коледа, така че това е положението с меренето засега :)
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот hyparh » Сря Дек 24, 2014 3:46 pm

Много благодаря! :sun: Наистина при наблюдение се усеща как директно поемаш най-различни честоти от фината енергия. То с думи много добре не може да се опише, но може да се каже, че е нещо като "непринудена медитация". Дори и да нямаш представа как се медитира, Слънцето те предразполага да се свържеш с него и просто да се рееш свободно в потока на тази връзка, съзерцавайки го като в транс. Може би е близко до усещането на малко дете (ти), което слуша в захлас как някой от родителите му (Слънцето) разказва интересна история.

Весело посрещане на празниците на всички! :cheers:
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот Iliya » Нед Дек 28, 2014 4:09 pm

Здравейте! Както казах по-рано, щом намеря време ще кача снимки от установката. Е намерих... :lol:
Като се прибера в София ще налепя една схема за да го възбуждам по-лесно. Май ще е по-добре следващият пост да е в темата за КЕМТРЕЙЛС ;)
Весели празници на всички!
Прикачени файлове
4.jpg
24 часа по-късно...
4.jpg (59.21 KiB) Прегледано 4350 пъти
3.jpg
Небето, непосредствено след слагането на СВ
3.jpg (75.33 KiB) Прегледано 4350 пъти
2.jpg
Небето, непосредствено след слагането на СВ
2.jpg (83.51 KiB) Прегледано 4350 пъти
1.jpg
СВ
1.jpg (176.55 KiB) Прегледано 4350 пъти
Iliya
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 8:40 am
Местоположение: София, Петрич

ПредишнаСледваща

Назад към Общи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron