Независимо отопление

Re: Независимо отопление

Мнениеот icrow » Сря Мар 12, 2014 3:06 pm

Да не си получил пеещите чаши? Ами моя мултицет е до 20А и в случая ми върши работа и мери по прецизно, но ако иска в началото, докато остановиш колко е консумацията мери с ампер клещи. И ако се окаже, че амержа е в обхвата на мултицета си мери с него, че е по прецизен, ако са ти евтини клещите. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Независимо отопление

Мнениеот skeleta » Сря Мар 12, 2014 3:15 pm

Вейпауър!

Така като се замислих, в файла който качих в гогобг.нет си пишеше че се отделя водород. Ако рабицовата мрежа служи за изпарение на водата само защо след известно време изгнива? Това което помня е че желязото измества водорода от водата и на практика имаме чист свободен водород. С сигурност освен водорода има и водна пара след мембраната, но дали влиза в някаква реакция не знам. Все пак ако знаеш нещо повече можеш да споделиш за да си вдигнем КПД на мембраните. Ако пък искаш сподели и някакъв друг вид отопление и който разбира може да вземе отношение. Аз не съм много наясно, пък и съм "темеруд"(говоря много малко) както казва майка ми, та се включвам само ако имам да кажа нещо.

Поздрави!
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Re: Независимо отопление

Мнениеот Philip » Сря Мар 12, 2014 3:29 pm

icrow написа:Да не си получил пеещите чаши?

Не съм ги поръчал още даже :lol:
След като Кадуцеус размаха пръст и вкарахме "първото правило" в учебниците - да повторим известния опит :D , реших наистина да действам така.
Изкопах два броя камбани от старите звънци (едната я купих де, само една изкопах :lol: оказа се, че още ги продават) и сутринта накрая сглобих постановката.
Довечера след работа ще правя къси съединения :lol: , че сутринта не ми стигна времето :twisted: Работата ми пречи, ама не мога да я зарежа :lol:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Независимо отопление

Мнениеот icrow » Сря Мар 12, 2014 4:18 pm

Аз пък си купих едни средно големи купи от нераждавейка от Икея, които вибрират доста добре. И като остане време ще ги пробвам.Ти работи по оригинала, а аз ще го преработвам. :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Независимо отопление

Мнениеот Philip » Сря Мар 12, 2014 4:39 pm

Ааааа! Да си ги нямаме такива! :lol:
Ти - сладката работа, а аз по учебник! Винаги съм мразел учебниците! :lol:
И на мен любимото ми е да намирам "мааната" в съществуващото и да правя нещата по-работещи :lol:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Независимо отопление

Мнениеот icrow » Сря Мар 12, 2014 5:06 pm

Е ти си го избра. :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Независимо отопление

Мнениеот Philip » Сря Мар 12, 2014 5:24 pm

Важното е да вървим напред. :D
И тръбите първо ги направих точно по обясненията на Шаубергер, пък какво представляват вече! :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Независимо отопление

Мнениеот VEIPOWER » Сря Мар 12, 2014 6:46 pm

Здравей Скелет!
Първо за корозията. Въпросната мрежа /може и домакинска тел/ корозира бързо вследствие на разтворения във водата кислород и електролити от което се получава химична и електрохимична корозия. Не се заблуждавай че водата влиза в реакция с желязото и се отделя водород. Ако приемем тази аналогия, то, старите отоплителни парни инсталации отдавна да са свършили курса съпроводен с мощни взривове. Всъщност не случайно се държат целогодишно напълнени с вода, защото при всяко източване и пълнене, с прясната вода постъпват разтворени кислород и електролити от което инсталацията корозира. Говоря за битовите инсталации в които не се вкарват добавки. Мисля че с това изяснихме казуса с генератора на водород.
Сега за процесите на газификацията и по ефективното оползотворяване на въглерода. В началния етап при запалването, покрай мембраната преминава въздух който поддържа окислителните процеси /700-2000гр./ при което започва разграждането на биомасата в температурния диапазон 300-800гр. Със времето над мембраната се създава безкислородна зона и под деиствието на парата от мембраната протичат редукционни процеси. В редукционната зона протичат няколко високотемпературни химични реакции. Сред основните от тях са взаимодействието на въглерода с въглеродния диоксид, водата и водорода, а получените продукти са въглероден оксид, водород метан и вода. Протичането на част от тези реакции е съпроводено с поглъщане на топлина, което допринася за намаляване температурата на газа. От там нататък газовете постъпват в окислителната зона и горят с характерен пламък.
При осъществяването на процеса газификация, голяма част от въглерода е оползотворен или е редуциран до въглероден оксид. Отпадни продукти от процеса са пепел и малка част въглени.
Предназначението на тази мембрана е да осигури частична газификация.
Истинската и ефективната е TLUD-ТЕХНОЛОГИЯТА
http://www.youtube.com/watch?v=_HPQjvq8Cdw
http://www.youtube.com/watch?v=SaeanoWZE7E
Поздрави!
VEIPOWER
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 9:26 am

Re: Независимо отопление

Мнениеот VEIPOWER » Сря Мар 12, 2014 8:56 pm

Колеги, погледнете пак това видео!
http://www.youtube.com/watch?v=tGT5PB733a0
На осемнайсетата секунда се вижда че започва да излиза пара и кондензира по стените на чашата още преди да е потопен целият нагревател. Това подсказва че в сферата вече има нагрят елемент. Водата постъпва от долните отвори на сферата, а парата по пътя на най малкото съпротивление излиза от-горе.
Няма да навлизам в електромеханичните и електроакустичните аналогии като само ще маркирам следното. Нагревателя е обявен като звуково-резонансен отоплител, от което следва че трябва да има електро-механичен преобразувател /нещо като високоговорител/, при който вследствие на активното механично съпротивление на водната среда, ще имаме преход на механична енергия в топлинна такава. На видеото въобще не се чува звук при завирането на водата. Ако е инфра звук то чашата трябва направо да експлодира при тази мощност. Нещо като къртач за бетон! За ултра звук ме съмнява, защото тази сфера би трябвало да резонира на средни звукови честоти. Моето мнение е че това е шмекерия и само си губите времето. Ако е анодно отопление, това е друга бира!
Поздрави!
VEIPOWER
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 9:26 am

Re: Независимо отопление

Мнениеот skeleta » Сря Мар 12, 2014 9:01 pm

http://www.youtube.com/watch?v=1VB3LUDu ... ature=fvwp

Това ли имаш предвид с тенекията която беше описал? На мене ми хареса и ще го пробвам зимата.
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта