Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Сря Мар 05, 2014 2:08 pm

Ами отзад където се вижда решетката го изкарвам 9./22000+/ Обаче отпред от вентилатора включен изключен 9./5/
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот caduceus » Сря Мар 05, 2014 2:37 pm

:) Благодаря ти,Айкроу. Аз го изкарах 9,/4/ но си мислех че нещо бъркам... Чак пък толкова да се унищожи + зарядът от един никакъв вентилатор /айде, при спрян няма излъчване което е нормално и полето е остатъчно/, но явно така става. Вероятно турбуленцията от перките убива плюса, както е при водата и водогоривните смеси - там бъркаш ли с нещо друго освен яйцевидна форма, край. Никакви миксери и прочее турболизатори които иначе смесват добре, не вършат работа.
Хубавото е, че при ДВГ няма такива перки и въздуха директно отива към клапаните и цилиндрите.
Междувременно обърнах вентилатора и сега не смуче, а издухва въздуха през решетката. Не му стига силицата на горкия и дори връща една част - все пак има значително стеснение на сечението и някакво съпротивление от решетката, а той е проектиран да духа без особени препятствия с цел охлаждане. Но някакъв минимален поток излиза от решетката заедно с увлечената оргонна пара.
Моля те да погледнеш отново когато имаш време какво излиза като заряд примерно на 1 см от решетката и на 15-20 см, по нататък явно не отива. Като сменя вента с духалката от 650 вата ще има поток да те отвее :lol: но няма да е днес май.
Поздрави!
Прикачени файлове
Image0898.jpg
Image0898.jpg (227.37 KiB) Прегледано 4913 пъти
Image0897.jpg
Image0897.jpg (166.98 KiB) Прегледано 4913 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот Philip » Сря Мар 05, 2014 2:58 pm

А не унищожава ли полето електромотора на вентилатора? ;)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот Philip » Сря Мар 05, 2014 3:01 pm

Ще мерите скоро още генератори :lol:
Нещо много инфо взе да ми изплюва мозъка кое и как да направя :lol:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Сря Мар 05, 2014 8:33 pm

Така е Филипе, като го прехранваш с информация ще плюе. :lol:
Асене, по добре е ама не много. 9/123/ :?
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот caduceus » Сря Мар 05, 2014 9:01 pm

Благодаря! Леко се разминаваме, но не е проблем. Утре ще го закача на духалката и трябва вече ОП да излиза съвсем навън в струя, а ако не - значи има друга особеност и не е правилен филтъра :) Остава просто да го помедня в легена със син камък, може да е от това че няма мед или сребро за да се индуцира ОП на нишките. Имам и медна мрежа, но е доста ситна и ще има сериозно съпротивление
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Сря Мар 05, 2014 9:12 pm

Ами според мен това, което става при тебе е лъчение излизащо от генератора се индуцира в мрежата, която зарежда минаващия въздух. Така си мисля, дано да греша. При моя вариант парата се издига нагоре и когато тествах кутията на въздушния филтър парата правеше две чупки от 90градуса веднъж да завие към изхода на кутията и още един път от изхода нагоре и се издигаше с мощност на около метър. Не ми се вярва малко магнитно поле от вентилатора да прецаква толкова силно оргонно поле.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Чет Мар 06, 2014 3:18 pm

Поръчах си ТАП със софтуерна настройка и с карта на предварението с което може да се настрои като на мегаскурта. Сега вече може да почнат големите експерименти :D
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот caduceus » Чет Мар 06, 2014 3:24 pm

Абсолютно! Индукция на оргонен ток в мрежите, а оттам предава на въздуха, което не е правилната идея поради големите загуби. Обаче... Тая нощ пак ме посети музата :D и станах по тъмно в 6 часа да направя поредните подобрения. Осъзнах ясно, че мрежите /от каквото и да са направени те/ поради формата си турбулизират потока и убиват + заряда, затова промених конструкцията на "разпределителя". Това май е по-точно название на този елемент, който всъщност не е филтър за да филтрира нещо, а има за цел да разпределя енергията възможно най-пълно във въздушния поток. Т.е. двата основни конструктивни елемента на изделие от този тип са ГОП /генератор на оргонна пара/ и РОП /разпределител на оргонна пара/, евентуално свързани с оргонно изолиран гъвкав тръбопровод. ГОП е извън въздуховода, а РОП вътре, като връзката между тях може би ще е през пластмасата на въздуховода без да се пробива нищо. Е, малко загуби ще има, но ГОП щом е достатъчно мощен, не е проблем.
За да се спази духът на форума, а именно да се работи по уникални прототипи с подръчни средства :lol: , новият разпределител е направен от пластмасови сламки за пиене, събрани в снопче с почти нулево въздушно съпротивление. Междувременно подобрих още конструкцията на разпределителя защото го пръснах с алуминиева боя, която метализира вътрешните части за да излъчват по-добре в преминаващия поток ;) Резултатът може да видите на снимките - с вентилатора от преди и малък РОП свързан с 650 ватова духалка. Духалката на снимката е на минимални обороти, но потокът се усеща на около метър и има силен + заряд. Чувства се почти като ел.ток във въздуха :) Надувах я и доста повече, конструкцията държи, с леко спадане на заряда в зависимост от нарастването на скоростта /не може да се зареди напълно защото минава много бързо, а и сечението на тоя РОП е малко/. При колата ще ползвам големия която е на вентилатора, защото диаметърът му е измерен точно за да влиза плътно във въздуховодната тръба след филтъра.
Айкроу, моля те погледни когато имаш време и се изкажи, да не би да се влияя аз нещо - все пак си играх няколко часа с тия чаркове и може да бъркам. Знаеш, че като се презареди човек докато работи по тия неща стават грешки. Излизат ми доста големи стойности тоя път, дано съм оправил проблема с разпределянето на ОП в потока.
Поздрави!
Прикачени файлове
Image0904.jpg
Image0904.jpg (205.5 KiB) Прегледано 4835 пъти
Image0903.jpg
Image0903.jpg (173.29 KiB) Прегледано 4835 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Чет Мар 06, 2014 8:38 pm

Човек, пак го изкаравам 9./123/ Ти колко го изкарваш. Да не сме сложили някой фаеруол несъзнателно да не ни крадът нещата. :lol: :lol: :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron