Тайната на корсата.

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот bob » Нед Мар 02, 2014 11:49 am

Също така трябва да опаковате добре стръбите на въздухопровода, филтърната кутия и всичко което се намира между кутията и дроселовата клапа.

image.jpg
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот caduceus » Нед Мар 02, 2014 12:35 pm

Доста работа е паднала, Боб :) За лично ползване конструкцията естествено става, но за масово потребление няма как. Ти работиш на принципа много, но сравнително слаби възли = добър ефект - което действа, но е много бач и разправия с тел.
Аз понеже съм промишлено ориентиран, гледам изделията да са максимално удобни и леки за производство, както и за ползване - затова днес сутринта съм измислил и направил ново закрепване на К3 за филтърните елементи на въздуха, два варианта :D Това ще позволи да се елиминират проблемите с оребрени повърхности на филтърните кутии, както и невъзможността да се залепват К3 за вертикални или наклонени филтри.
Ще цъкна и покажа следобед или довечера, как се разви идеята и какво стана накрая, но в темата за оптимизаторите за да не цапам твоята тук. Сори за офтопика във втората част на поста
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот bob » Нед Мар 02, 2014 12:55 pm

Благодаря ти Асене за добрите думи. Трудно е естествено. Те си мислят всички, че без да си мръднат пръста колата им ще започне да гори въздух :lol: . А шеки си мисли, че всичко се прави за пари, явно само пари само са му в главата и не може да си представи, че може да има някой, който прави нещата заради спорта и като хоби.
Ама според мен на такъв и чертеж да му дадеш пак ще мрънка, и да му го направиш без пари, пак ще мрънка, колата му само на въздух да направиш да върви, пак ще мрънка, защо му се хабят гумите, защо трябва да сменя маслото на колата си, защо му свършва течността в казанчето на чистачките.
Последна промяна bob на Вто Мар 11, 2014 3:23 pm, променена общо 1 път
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот sheki » Нед Мар 02, 2014 1:12 pm

bob написа:Благодаря ти Асене за добрите думи. Трудно е естествено. Те си мислят всички, че без да си мръднат пръста колата им ще започне да гори въздух :lol: . А щеки си мисли, че всичко се прави за пари, явно пари само са му в главата и не може да си представи, може да има някой, който прави нещата заради спорта и като хоби.
Ама според мен на такъв и чертеж да му дадеш пак ще мрънка, и да му го направиш без пари, пак ще мрънка, колата му само на въздух да направиш да върви, пак ще мрънка, защо му се хабят гумите, защо трябва да сменя маслото на колата си, защо му свършва течността в казанчето на чистачките.


Боб , самия факт, че сподели информация заради един мой пост е красноречив че има смисъл да пиша и да провокирам хората, да променят мисленето си, радвам се, че с теб се случи, пожелавам ти успех в начинанията.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот bob » Нед Мар 02, 2014 1:25 pm

Ако си мислиш, че заради твоя пост съм споделил нещата жестоко се лъжеш.
А ПОСЛЕДНИЯ ТИ ПОСТ МЕ АМБИЦИРА ДА НЕ СПОДЕЛЯМ ПОВЕЧЕ.
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот sheki » Нед Мар 02, 2014 1:32 pm

Заради мен, не съм аз важния .. щеки... всеки се амбицира от нещо.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот icrow » Нед Мар 02, 2014 1:34 pm

Момчета! Дайте да си стиснем ръцете и да продължим напред! Преди да сме засмърдели на мухлясало мазе. Шеки, там е работата, че за да се занимаваш с това е хубаво да почнеш от по простите неща, като оргонити. Да почнеш да усещаш енергията, това го може всеки. Да почнеш да занимаваш с радиестезия, и чак тогава да почнеш по-сложните устройства. А всеки явно иска да скочи направо в дълбокото, без да знае дали ще се справи. Един вид не можеш да не знаеш, какво е резистор кондензатор и тн. и да си мислиш,че можеш да сглобиш схема. Точно, като децата. "Аз искам да си играя с ножа" Ама родителя знае, че е опасно и не му дава. Детето естествено се нацупва и почва да му вика "ти не ме обичаш", но един ден ще разбере, че е точно обратното и за това не му е дадено. А то самото, като порасне ще направи същото за своето дете. А това дали сме достатъчно зрели да преценим риска, е почти същото, като да си сглобяваш бомба у вас и тя да гръмне, ще те убие и тебе ама и съседите ти, така че с такива опасни мощности не е хубаво да си играеш без да разбираш. Ама българина си казва, е какво от това аз ще си направя колата да ми харчи малко, нищо че може да застраша здравето на мен ин а околните. Аз също не съм от най предпазливите, но все пак горе долу знам, как да се предпазя. Докато снима снимката и я качи в форума да я видим, пък ние докато я видим ще мине още време, в което може да се облъчваш със силна негативна енергия. Може да жертвам едно цвете на жената да го облъча със силна негативна енергия да видите какво ще му се случи!
Нещо много се разфилософствах :lol:
Неделя е почивайте! Цяла работна седмица ви чака :lol: Жалко за мене, че съм на раобта. :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот skeleta » Нед Мар 02, 2014 1:49 pm

Ако това ще те успокои и аз съм на работа. И утре ще съм пак.
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот zlia_genii » Нед Мар 02, 2014 1:52 pm

"на работа " е перфекното място за преглеждане на форумите! :D поне за мен защото аз влизам само тогава
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Тайната на корсата.

Мнениеот icrow » Нед Мар 02, 2014 2:51 pm

Да, стана ми по добре :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron