Турбонатори

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Re: Турбонатори

Мнениеот smsi-h » Сря Окт 29, 2014 4:49 pm

Грхм-м-м-м-м...

Може ли да се намеся в бурната дискусия с едно въпросче? Барем, малко насоча вниманието ви към друга посока.

Та така... Въпросът е следният. Мьобиусова повърхност и воден поток? Т.е. устройство, в което имаме воден поток /може и да не е вода - примерно бензин, нафта, пропан-бутан, и флуиди от всякакъв род, каквито ви дойдат на ум, включително течен живак, т.е. течни метали/, движещ се по мьобиусова повърхност. :) Моля за разсъждения! Ако въпросът не е за тази тема, моля да го преместите.
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот icrow » Сря Окт 29, 2014 6:02 pm

Нищо не каза за турбонаторите на колегата? Аз също направих тест с вода и видях на живо как стоят нещата. :) Както и да е. Доста по напред си с материала така че оставяме твоята теория за вярна. С вода по този начин не ми се е налагал до сега да работя, така че не е толкова проблем. При устройствата ми обаче ако ги навъртя по този начин излзиа -. Както и да е. :) За себе си най малкото мога да си измеря да видя дали не съм сбъркал. За другите... ами не знам. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот bob » Сря Окт 29, 2014 6:17 pm

Ами другите да се научат да мерят и усещат енергиите като Филип :smileylol: .
Защото всичко се прави от човек и не се знае в какво психическо състояние е бил в момента на изработката на устройството ;)
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот caduceus » Сря Окт 29, 2014 8:06 pm

За турбонатора на колегата какво мога да кажа... Оставяйки настрана въпроса за посоката /защото е малко трудно да се прецени от снимка - поне на мен де/, струва ми се, че ъгълът на лопатките е много голям и има значителна турбулизация на потока - а това е пагубно за натрупването на заряда. Лопатките трябва да са със сравнително остър ъгъл към потока, не повече от 35 градуса защото иначе има откъсване на граничния слой и драстично намаляване на полезния ефект. Нещата се правят по усет и затова Шаубергер е трудно повторим - или го чувстваш как трябва да е, или не - и съответно има или няма ефект. Енергийната катализа е много чувствително нещо :) Т.е. и да има полезен ефект, от конкретния турбонатор ще има големи "утечки" поради ъгъла.
Трябва да намеря снимки от старите ми подобни устройства или да направя нови, за да илюстрирам това. По принцип всяко нарушение на ламинарното обтичане на лопатките води до вредни вихри и падане на подредеността в потока, оттам директно до повишаване на нивото на ентропия или негативен заряд. Затова Юрий Краснов бърка водогоривните си смеси си с яйце, а не с миксер да речем - с лопаткова машина като него има вихрова област след пръчките и никакъв резултат /смесване на молекулярно ниво на несмесваеми по принцип флуиди/- тествано лично!
Относно това какво е състоянието на човека, направил устройството - така е, това влияе. Но ако се спази принципът и нещата са правилно изработени, системата се нагажда и дава + силен заряд, независимо че може да не си бил във форма като си я правил /примерно да те е ядосала жената или тъщата и леееко да си изтървал някоя попръжня :lol: /
При съхнещ оргонит това е важно защото като се втвърди вече работата е отишла на кино и псувнята е запечатана вътре :smileylol: , ама при флуидни системи не е проблем защото се самоочистват
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот bob » Сря Окт 29, 2014 8:27 pm

За флуидни системи не мога да потвърдя, тъй като не съм се сблъсквал, но имам опит с хармонизатор, който беше ментално активиран в един предишен форум и след това лъчеше доста силно положително, но донесе доста беди на притежателя, на който го подарих :smileylol: . А дали не е така и с пасивните оргонизатори и концентратори не е ясно, ако не можеш да го почувстваш дали е добре за притежателя? Но това е мое мнение и не искам да ангажирам никой с него. Точно поради тази причина аз предпочитам да си правя нещата сам.
Така че колеги заемете се с тренировки с махалото и с е научете да мерите и да чувствате енергията ;) .
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот djoko » Сря Окт 29, 2014 8:56 pm

caduceus написа:За турбонатора на колегата какво мога да кажа... Оставяйки настрана въпроса за посоката /защото е малко трудно да се прецени от снимка - поне на мен де/, струва ми се, че ъгълът на лопатките е много голям и има значителна турбулизация на потока - а това е пагубно за натрупването на заряда. Лопатките трябва да са със сравнително остър ъгъл към потока, не повече от 35 градуса защото иначе има откъсване на граничния слой и драстично намаляване на полезния ефект. Нещата се правят по усет и затова Шаубергер е трудно повторим - или го чувстваш как трябва да е, или не - и съответно има или няма ефект. Енергийната катализа е много чувствително нещо :) Т.е. и да има полезен ефект, от конкретния турбонатор ще има големи "утечки" поради ъгъла.
В момента лопатките са под 45 градуса. Казваш <35 градуса.
Ще ги направя на 30 градуса, но нека уточним как мерим тези градуси... надявам се да изглеждат така:
Изображение

... но нека изпразня следващото шише бира :beer:
djoko
 
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 2:11 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот Philip » Сря Окт 29, 2014 9:43 pm

Да, Джоко.
Така са градусите, както си ги дал.

Кадуцеус,
Ето началото на уточняването на въртенето:

"Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника
Мнениеот caduceus » Пон Юни 23, 2014 9:37 am

На първата тръба до изхода измерих 9,/33/, а към края на струята 9,/32/
На втората тръба излезе пак толкова, но в края на струята нямаше намаляване на заряда, т.е. се запазва 9,/33/

Във връзка със технологията на Виктор, опитвайки се количествено да определя степента на важност на параметрите на движещ се флуид и по повод първопричините за разделяне на енергията на двете основни полярности, стигнах до следните изводи:
Известните неща:
1. центростремителното движение е позитивно зареждащо /сътворяване, натрупване, повишаване на организираността до степен на самоорганизация/, а центробежното е негативно /разрушаване, разтваряне, ентропия, деструктивни промени/
2. движението надясно /по часовниковата стрелка/ е позитивно зареждащо, а движението наляво /обратно на час. стрелка/ е негативно

Съотношенията до които стигнах, ще изразя в цели числа за по.лесно:
1. центростремително движение е плюс три единици, центробежното е минус три единици
2. движението надясно е плюс една единица, наляво е минус една единица
3. съчетаването на центростремително движение и въртене надясно е плюс 4 единици /сбор/
4. съчетаването на центробежно движение и въртене наляво е минус 4 единици /сбор/
5. съчетаването на центростремително позитивно движение и негативно въртене наляво е плюс 2 единици, т.е. +3-1
6. съчетаването на центробежно движение и въртене надясно е минус 2 единици, т.е. -3+1
7. съчетаването на двойноциклично спирално позитивно движение се повдига на квадрат минус малко загуби, или 4х4 =16 - 4 загуби = + 12
8. съчетаването на двойноциклично движение и използването на катализаторни пластини мед-сребро, т.е. диамагнитна двойка излъчваща хладен поток във флуида, неутрализира загубите и резултатът е точно +16, с тенденция ако е по затворен контур, при всяко циклично движение енергията да се увеличава експоненциално по неизвестна с точност /засега/ крива

Горното го давам с цел наличие на някакви проблизителни количествени изчисления за факторите на енергийно влияние и в помощ при конструирането на природносъвместими и енергосъзидателни, а не разрушителни машини.

Поздрави!
"

viewtopic.php?f=7&t=41&p=4479

Съжалявам, че продължавам по темата за въртенето, но не е важно кой е прав, а каква е истината, за да може хората, които четат да я знаят и използват.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Турбонатори

Мнениеот caduceus » Сря Окт 29, 2014 9:46 pm

Да, така ще е по-добре. Виж тука как сме се мъчили едно време по темата в стария форум мазето.нет, дето не ни издържаха накрая и ни изгониха вкупом с някои тукашни колеги - за насаждане на научни ереси ;) Има интересни неща, но тръбите с пластелина не ги гледай много-много че сега ме е срам аз като ги видя :lol: Последните ми турбонаторчета с кривите лопатки бяха най-успешни.
http://mazeto.net/index.php?topic=7421.45
Поздрави!

ПП
Сега видях че и Филип е писал с мой цитат - там е доста подробно дадено всичко.
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот icrow » Сря Окт 29, 2014 9:55 pm

Спора не е надясно ли като се върти е + или обратното. А за посоката на движение. От източника към обекта или обратно.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот caduceus » Сря Окт 29, 2014 10:01 pm

Аз винаги го смятам гледайки от страната на човека, в посока отдалечавайки се от него. Т.е. все едно държиш маркуч и поливаш, водата се отдалечава от теб. Ако се върти надясно /по час. стрелка/ е +, а обратно е -, но ако движението вътре е центростремително може да излезе + вода, макар и по-слаба, независимо че се върти наляво /виж т.5 в горния цитат с червеното относно количествените съотношения/. При наслагване на двете движения надясно демек /двойноциклично/ е най-силно, без да броим специалните случаи с нарочно вкарване на малко минус в началото с цел доп. усилване на плюса на изхода. Това е друга бира
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron