Турбонатори

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Re: Турбонатори

Мнениеот djoko » Нед Ное 02, 2014 7:54 pm

Относно перките... когато инсталираха първите се говореше за вредно въздействие в зоната зад перката на няколко километра изразяващо се в нискочестотни вибрации който влизат в резонанс с естествения ритъм на човека, нещо от порядъка на 7 херца. Имаше и слухове, че хората живеещи в тези зони страдат от психически разстройства, но всичко бързо затихна.

Ето и клипчета на ветрогенератори:
http://www.youtube.com/watch?v=PEnL7meWzBc
http://www.youtube.com/watch?v=Mk5zMxYVca0
djoko
 
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 2:11 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот Спиридон » Пон Ное 03, 2014 2:08 pm

djoko написа:Излиза, че с една обикновенна бъркалка може да се зареди водата, а тука се правят какви ли не изобретения...

Да допълня малко Филип. Дори до оставим настрана удобството, една бъркалка НЕ може:
- да зареди водата кой знае колко силно; ако можеше, caduceus предполагам отдавна щеше да е вкарал бъркалки в играта вместо да усъвършенства оргонизатори.
- да пречисти водата, както го правят тръбите на Филип;
- да структурира благоприятно водата, както напр. ОК, та дори и както трискелион.

djoko написа:... посоката на въртене е относителна и зависи от гледната точка на наблюдаващия. И си мисля, че е редно да се фиксира "позицията на наблюдаващия", а не "от коя страна да бъде наблюдаващия за да вижда дясно въртене".

От негативен опит с колеги знам, че и ляво и дясно са объркващи, когато става въпрос за въртене. Масово приетата практика е да се посочва спрямо посоката на часовниковата стрелка (да му мислят тези с електронни часовници :lol: ) гледано в посоката на движение на флуида т.е. все едно флуида тече от наблюдаващия напред по посока на погледа, а не към наблюдателя. Няма проблем да се разберем, че ще гледаме наобратно, но така нараства вероятността да се оплескат нещата от всеки, който не е проследил точно тази тема в детайли и да се налага да се обяснява на всеки новодошъл, за да не "трови" енергийно себе си и околните.

П.С. А може и да се впише в "речника", който беше започнат и да се насочва там всеки, който пита как се отчита посоката.
"Ако животът я беше научил на нещо, то бе, че има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите." Почти безобидна, Дъглас Адамс
Аватар
Спиридон
 
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 1:38 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот icrow » Пон Ное 03, 2014 3:14 pm

И в батерията има ток, ама не можеш да си захраниш къщата с нея.

Има много фактори, които могат да повлияят на крайния резултат, така че трябва да се мери. Не може да се разчита само на постулати. Ето Кадуцеус разчита на един вариант защото го е проверил и при него работи. Аз и Филип разчитаме на обратния защото и ние сме го проверили и работи. За това е много полезно да можеш да мериш. Най-малкото да не разчиташ и да чакаш някой друг да му скимне да ти премери.

Джоко нищо не казваш. Как е колата? Наблюдения с единия с другия вариант на турбонатор? Не че заряда беше голям, но пак трябва да има положителна разлика в мощността и шума.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот djoko » Пон Ное 03, 2014 7:03 pm

Спиридон написа:П.С. А може и да се впише в "речника", който беше започнат и да се насочва там всеки, който пита как се отчита посоката.

Точно!
Това за наблюдателя не аз го предлагам, то просто си е обяснението на Кадуцеус, който е един от големите авторитети в този форум(и негов собственик).

Колкото до самото въртене... колегата е прав, че без да се прекара малко пушек през турбонатора не може да се трърди, че нещо се върти в точно определена посока(освен с измерване).

Например:
Изображение
Изображение
и двата дават положителни резултати, но на пръв поглед струите се въртят в противоположни посоки.

Джоко нищо не казваш. Как е колата?
Честно казано впечатления нямам. Мисля си, че върви малко по-добре, но дали действително е така...

По принцип колата не я карам много - въртя около 300 км месечно, така че резултати едва ли ще имам скоро.
djoko
 
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 2:11 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот icrow » Пон Ное 03, 2014 7:05 pm

Ето снимки. Негативния завихрител не съм го снимал защото е вътре в тръбата и не ми се вадеше. Той е същия но от желязо и върти обратно въздуха. Спиралата излъчва надолу, така че няма смисъл да мерите върху нея. По скоро мерете медния завихрител.
Прикачени файлове
CAM00212.jpg
CAM00212.jpg (1.09 MiB) Прегледано 6462 пъти
CAM00210.jpg
CAM00210.jpg (970.21 KiB) Прегледано 6462 пъти
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот djoko » Сря Ное 05, 2014 7:23 pm

Това редуване на посоките ми напомня парна турбина: Лопатките на турбината завъртат потока в една посока, а направляващите апарати в обратната, за да може следващата лопатка(за по-ниското налягане) да упражни сила в същата посока, като предходната лопатка.
djoko
 
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 2:11 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот caduceus » Чет Ное 06, 2014 8:47 pm

Айкроу
Винаги с голям кеф меря твоите изделия, защото са много силни и добре направени :doubleup:
Това може би отговаря и на въпроса отпреди на Боб защо не измервам често във форума напоследък - ами просто защото разните възли и кутийки дето се упражняват колегите са като от час по трудово и обикновено нямат нито вид, нито някакъв особен заряд. Това в повечето случаи се дължи на елементарно неспазване на указанията, които съм написал преди много, много време, със снимки как се навива базов шнур, как се прави възел, защо трябва да се изолира в органичен материал, как се отразява полето с полиран параболичен алуминиев отражател и т.н. и т.н. Неща, към които няма смисъл да се връщаме защото са А и Б, а сега трябва да сме вече във високите курсове... Поне няколко души които работим от години по това де... Аз нямам нагласата да ставам един вид мултицет /и това не е идеята на този форум/ защото съм с чепат и с не особено разбран характер :lol: , но Айкроу като е добричък и има желание човекът да ви угажда - да го прави и да мери каквото там натворите - пък дано някой някога го почерпи една бира за това :beer: Аз лично смятам, че е по-полезно да се напънете с упражненията с махалото и да развиете способността си да си помагате сами. Имате инфото, действайте - който иска да пита, но след като прочете раздела за това.
Другите изделия които измервам и гледам да не пропускам са на Филип - ами тръбите му просто работят, проверени са в практиката а и са хубави на вид. Изобщо, мордарщината и недоизпипването на нещата говорят за този който прави изделието по-добре от всичко друго. Мировинг е казал - изработвайте с чувство за красивото и с благоговение в душата, защото това са наистина вълшебни изделия /цитирам най-общо Наумкин/. Трябва да се уважава силата, която се опитваме да концентрираме и насочваме - това е нещо което на високи нива натрупва разумност и не случайно Тесла е общувал с него като жива енергия ;) Не се ебавайте с тези неща защото това не е нито ел.ток, нито магнетизъм или др такова... Буквално от това живеете и се захранвате всеки Божи ден.
Да се върна на снимките на Айкроу. Блока му е много силно зареден и не е чудно че има отлични резултати. Прекрасни лопатки, спиралата ги захранва с много силен плюс. Няма особен смисъл да меря точно колко, защото направо ще ми се скъса махалото, толкова силен ток има там... Идеята за комбиниране на двете неща - турбонатор и оргонен излъчвател е много добра!!! Може би ако сложиш още едно такова нещо, макар и по-рехави да са двете, ще има още по-добро насищане на потока. Сега имам чувството че се повлиява непълно, просто минава много бързо и няма "технологично" време.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот icrow » Чет Ное 06, 2014 9:37 pm

Аз работя мърляво и грозно на външен вид. :smileylol: Това може би е основния проблем на хората, че възприемат оргона, като суровина. Нямат разбиране усещане, както каза. Разбира се не трябва да се отказват да навиват. Всичко с времето си. Който трябва, ще може. Просто колеги опитайте се да разберете и да почувствате. Тази енергия е част от вас!!!
Ще си поиграя още с турбонатора с отстоянието на перките и ъгъла на лопатките. Нещо ми крещи от вътре, че трябва да вкарам високоволтово поле в средата, ама това сигурно напролет ще го правя. Шеки май имаше подобни опити с йонизатор.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот bob » Чет Ное 06, 2014 9:53 pm

Точно така. Много си прав Асене. Ти си бил винаги прав.
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Турбонатори

Мнениеот Philip » Пет Ное 07, 2014 6:23 am

caduceus написа:Буквално от това живеете и се захранвате всеки Божи ден.

icrow написа:Просто колеги опитайте се да разберете и да почувствате. Тази енергия е част от вас!!!

:worship: :sun: :beer:
И точно затова ВСЕКИ може да я усети! Не смятайте, че това е екстраординарно или нещо подобно.
Погледнете нещото без да мислите и веднага кажете харесва ли ви или не :)
Колкото повече ви харесва, толкова по-силна положителна енергия лъчи от него. ...Това е всичко - нищо повече.
:hola:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron