Купешките добавки за гориво........собствен опит

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Купешките добавки за гориво........собствен опит

Мнениеот alex052 » Пет Окт 10, 2014 10:12 pm

Интересно би било ако се сподели и опита с добавки за гориво, ако имате интерес.
Личен опит базиран на употреба на добавки и други течности към дизела.От как започнах да карам нафтова печка и да нямам алтернатива на газ започнах да пробвам различни добавки с цел намаляване на разход и оптимизиране на работа на двигателя.
-Лики моли- почти никакъв ефект, без промяна в шум вървене и разход - употребявана 4000 км. Резултат не видях........
- Двутактово масло синтетично бездимно.............пълен резил. 400 км. след добавянето му/5мл за литър/ блокираха вихрови клапи, вътре колектора беше гнус а колата беше на около 80 000км. по спомен.Има добри отзиви от колеги с други печки но явно на алфа ромео 159 не поняся добре/ за разлика от 156 ца/
- Кастрол ТДА има някакъв ефект, разхода като цяло не се влияе много, вървенето не мога да преценя като че ли има някаква разлика.По рядко прави регенерация на ДПФ което означава ,че все пак подобрява работата на двигателя.Една идея по тиха работа на мотора.Добавен към гориво на прост дизел/ голф 2 и бус Дукато с 1,9 двигател/ определено подобрява работата на двигателя става по тих и върви повече.Тествана около 5-6 000км.
- Бардал - ползвах добавка за почистване на горивната система/ 6 в 1/ определено има смисъл.........освен че чисти/ в рамките на 20 литра гориво или 380 км направи 4 регенерации на ДПФ/ колата върви и гори по малко.
Бардал добавка цетан бустър/съжалявам но ме мързи да превкл. на латиница/ определено има смисъл.Пробвах я на затворен маршрут/София - Евия -София/ около 1400 км. преход даде разход 5.4 по колонка с двама души и нормално каране/до 120 км за час на круиз контрол/ и 400 км обикаляне из острова по тесни пътища 1-3 скорост/. Е с оглед на цената не знам до колко е ефективна.Тествана около 2500 км. /140 литра гориво/
Бардал БДЦ - определено има смисъл от нея.Като цена качество е най изгодна а се държи малко по добре от Кастрол ТДА. Отново дава много добри резултати на стари дизели, намалява разхода, дименето и шума.Пробвана на голф 2, голф 4 , фият дукато и форд мондео около 2000 г.
-Олио..........с това не се гордея но просто нямаше как да не сипя лятото 30 литра олио/ естествено не от магазина а преработено и филтрирано/ на 40 литра нафта , резервоара ми е 70 литра по документи......сипах го прерди дълъг преход/ 1000 км./ та хем да видя резултата хем да го изгоря максимално бързо.Работи малко по тихо, разлика във вървенето няма, разхода няма кой знае каква промяна, с две думи изгори си го на нафора а като си има предвид че го купих на 50 ст. филтрирано за проба разхода в пари е осезаемо по маллък.Е малко смърди на картофки и риба но като не караш в градски условия не се усеща. Определено прави повече нагар.........направи 2 регенерации на ДПФ.
Та това ми е скромният опит с добавките, ще се радвам ако и вие споделите вашия.
alex052
 
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 7:39 pm

Re: Купешките добавки за гориво........собствен опит

Мнениеот icrow » Пет Окт 10, 2014 11:01 pm

Полезна тема с полезна информация :doubleup: Аз на моята не съм ползвал добавка за гориво. На служебната ДЦИ 1.5 веднъж слагахме на STP добавка. За разхода не може да се каже, защото беше само на 20 литра гориво. :smileylol: Иначе се усети по мека работа на двигателя и малко повече динамика, като надуе турбото.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Купешките добавки за гориво........собствен опит

Мнениеот djoko » Нед Окт 12, 2014 9:06 am

Благодарско за споделеното инфо. Аз никога не съм ползвал подобни добавки.
Защо ли? Вместо 20 лева за добавка мога за сипя 8 литра гориво без да чакам някаква добавка да прави чудеса и да сваля разхода.

А между другото дюзите на инжекциона съм чистил с меглио - много добре разтваря отлаганията на бензина. Чудил съм се дали няма да има ефект ако сложа малко от него вместо добавка : )
djoko
 
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 2:11 pm


Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron