Автомобилни подобрения (Тунинг)

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Re: Автомобилни подобрения (Тунинг)

Мнениеот smsi-h » Чет Сеп 12, 2013 2:45 pm

Разгледах филтрите. Попитах във фирмата, в момента нямат на склад филтър за моя двигател. Цената е към 170 лв. без доставката и поддържащите препарати, които се купуват отделно.
Плюс това, и по други места съм срещал мнението, че спортните филтри вдигат разхода. Т.е. въпреки, че в рекламата на филтрите казват, че се повишават конските сили на ДВГ, то става не само за сметка на повечето вкаран в цилиндрите въздух, но и покрай въздуха и на повече гориво. Дори в рекламата на филтрите отказват да коментират разхода, в предвид на това дали филтрите дават икономия или не, което си е показателно.

Не. Целта ми е икономията на гориво с повишена мощност на двигателя. Икономия в повече от стандарта. Оптимизатор с ТАП и евентуално изключване отоплението на колектора, е чудесен вариант, който работи на газ. Сериозно обмислям варианта да добавя на тръбата за въздух и един ръчно изработен допълнителен оптимизатор от алуминиево фолио и хартия с повечко слоеве. В момента съм с мощност като на бензин и даже повече.
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Автомобилни подобрения (Тунинг)

Мнениеот icrow » Чет Сеп 12, 2013 3:22 pm

Повечето коли след 90те мерят количеството постъпил въздух и на базата на това и други парамдтри подавзт горивото. Аз за това като сложих спортния и сложих една калибрирана пластина да лъже мафа, естетвено може и с един потенциометър и резистор да се прави, но тогава ми беше още нова за мен и не ми се бараше по кабелите
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Автомобилни подобрения (Тунинг)

Мнениеот gomi » Нед Ное 24, 2013 5:21 pm

Ето какво намерих по безкрайното световно пространство :

http://alternativnost.com/forum/showthread.php?t=28793

руска разработка, която подобрява искрата на свеща осезаемо и видимо :) говори се за 20-40% намаляне на разхода и "радиантна" енергия...... :roll:
«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»
Аватар
gomi
 
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:19 pm
Местоположение: майна таун :)

Re: Автомобилни подобрения (Тунинг)

Мнениеот sheki » Нед Ное 24, 2013 11:07 pm

http://vbox7.com/play:43dd8857 правих си подобни експерименти , но е трудно да се вгради за някои модели автомобили, на видеото в началото искрата е само от автомобилна бобина но в последствие паралелно добавям и по - ниско напрежение с по - голям ток съответно повече енергия, само по себе си добавеното напрежение не може да предизвика искра на свеща.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Автомобилни подобрения (Тунинг)

Мнениеот sheki » Пон Ное 25, 2013 10:29 am

ето интересна статия по въпроса с повишената искра на свещите
Прикачени файлове
high energy igniotion system.rar
(849.57 KiB) 407 пъти
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Предишна

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron