Тунинг на двигател - чипове, спортни филтри, намаляване на в

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Re: Създаване и развитие на технологията ми

Мнениеот icrow » Чет Окт 09, 2014 7:01 pm

Има една немска телевизия носеща името на известно списание за коли. Там правят разни тестове на коли и за мое учудване някой от колите даваха с малко под това което производителя е посочил. :) Вероятно тази малолитражка, за да постигне тази мощност трябва да развие а и работи по принцип на високи обороти за разлика от обикновен мотор със същите коне, което води до същия разход.

Филипе, ако искаш премести последните мнения в темата за тунинга. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Тунинг на двигател - чипове, спортни филтри, намаляване

Мнениеот alex052 » Пет Окт 10, 2014 9:42 pm

Вчера в сервиз ми монтираха нов колектор с вихрови клапи.Не коментирам ,че съм единственият клиент поискал точно този ремонт.В интерес на истината изчаках да дойде време за смяна на консумативите/ангренажен ремък и ролки/ за да си спестя част от труда/то колектора и без това е златен/.Прибрах и старият за всеки случай, в интерес на истината има нагар по него въпреки ,че е работил съвсем малко време/ около 2000 км/ с ЕГР и ползвам добавки за горивото на бардал.Интересното е че според мен нагара е много/около 1-2 мм но е мазен,черен и нехомогенен а в сервиза го определиха като малко и без проблемен.........Чесно казано мисля ,че не е лоша идея да изкоментираме и опита си с добавките на гориво.......
Впечетленият след ремонта са :
-определено по тиха и плавна работа на двигателя
-колата тръгва по лесно /с по малко газ/ от спряло положение.
Е следващата седмица предстоят настройки и бърникане из софтуеареа защото към момента на монтаж точно този специалист беше в отпуск.....без коментар.След като мине цялата процедура и засека разход ще докладвам има или не смисъл.С оглед на това ,че след демонтаж разхода се вдигна с около 0,5- 1 литър очаквам поне намаляване с реципрочната стойност.Е малко статистиката ще се обърка зарди наличието на чип тунинг и предстоящата му настройка заради клапите.
alex052
 
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 7:39 pm

Re: Тунинг на двигател - чипове, спортни филтри, намаляване

Мнениеот icrow » Пет Окт 10, 2014 9:58 pm

А ЕГР ти работи в момента?
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Тунинг на двигател - чипове, спортни филтри, намаляване

Мнениеот alex052 » Пет Окт 10, 2014 10:14 pm

Не по напред в темата съМ описал сагата, ЕГР е затапен механично и изкл. софтуеарно, надявам се клапите да изкарат доста повече от старите.
alex052
 
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 7:39 pm

Re: Тунинг на двигател - чипове, спортни филтри, намаляване

Мнениеот icrow » Пет Окт 10, 2014 10:42 pm

alex052 написа:в интерес на истината има нагар по него въпреки ,че е работил съвсем малко време/ около 2000 км/ с ЕГР


За това се зачудих.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Тунинг на двигател - чипове, спортни филтри, намаляване

Мнениеот alex052 » Сря Окт 22, 2014 6:32 am

След монтжа на клапите освен тихата работа на двигателя и по лесното тръгване от спряла........се оказа че колата е мъртвец/ама никак не иска да върви във високите/.Правиха и диагностика и се оказа ,че всичко по нея е изрядно и работи, но си е мъртвец.Ходихме на дино тест и ...........140 кс. с чип.След това сагата взе да се разплита, клапите са били монтирани погрешно.Или с други думи казано когато трябва да са отворени са затворени и обратно.Пиша всичко това заради един страничен ефект- разхода на гориво.Оказа се че по този начин гори с около 1,5 литра по малко.Получава се следната картинка:Клапите затворедни дебитомера отчита по малко въздух и съответно вкарва по малко гориво.Вчера я разглобиха и сглобиха както трябва та след няколко дни ще докладвам за резултата.
alex052
 
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 7:39 pm

Предишна

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта