Оксиводородни генератори ННО

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Оксиводородни генератори ННО

Мнениеот icrow » Пон Май 13, 2013 8:57 pm

Ето и една ставаща все по-пополярна тема. :) На скоро говорих с един приятел и тои ми каза нещо много елементарно ама така и май не се светкат хората, че Илия Вълков е направил модификация на двигателя за да работи с имплозия а не с експлозия и за това е могъл да измине толкова много км с толкова малко вода. Та може тук да разискваме тези теми, а те са доста дълги :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Оксиводородни генератори ННО

Мнениеот caduceus » Вто Май 14, 2013 9:53 am

Току-що направих подобна тема - преди десетина минути :D
viewtopic.php?f=7&t=47
Тази твоята нека си стои - тя е леко по-различна и визира ННО генераторите, което е по-частен случай на моята. Ще пишем и в двете - има какво.
Ей, и с тебе телепатия както с Филип - тука явно се развиваме яко :D
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оксиводородни генератори ННО

Мнениеот icrow » Вто Май 14, 2013 10:19 am

Кой знае съзнанията ни дали не се срещат и да си обсъждат нещата без нас, пък ние после да се чудим :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm


Re: Оксиводородни генератори ННО

Мнениеот icrow » Вто Май 14, 2013 4:59 pm

Ти си нашия виртуален библиотекар :D Да си жив и здрав.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Оксиводородни генератори ННО

Мнениеот gomi » Нед Юни 23, 2013 11:36 am

Ето една интересна реплика на Стенли Маер от Надин (JLN labs) , използва се индукционен котлон :D , за генератор и обикновена вода - супер просто устройство, не видях да пише колко газ дава ама си работи :roll:

http://jnaudin.free.fr/wfcbooster/WFCbooster01en.htm
«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»
Аватар
gomi
 
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:19 pm
Местоположение: майна таун :)

Re: Оксиводородни генератори ННО

Мнениеот caduceus » Нед Юни 23, 2013 5:51 pm

Ако се загледате, ще забележите явните прилики в конструкцията с клетката на Джо. Концентрични тръби една в друга с различен поляритет, обикновена вода без добавки /при Джо е изворна и обработена предварително, за да се оргонизира/, извличане на полученото през тръба в горната част. Най-силно си личи в чертежа. Разликите, поради различната цел на устройствата - пулсиращ/постоянен ток; ниско/високо напрежение; стремеж към генерация на оргонна пара/стремеж към генерация на ННО.
Бай Илия е по-близо до клетка на Джо и истината от Майер :)
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот zlia_genii » Пон Мар 10, 2014 12:55 pm

Здравейте
Аз имам един въпрос. Колко долу горе икономия сте достигнали с оптимизаторите и всичките тези системи от нормалния разход който го дават по книжка
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот icrow » Пон Мар 10, 2014 2:24 pm

Моята по каталог я дават 7.4/100 комбинирано на бензин нова. Градското ми е доста, но я карам на много къси разстояния, а мотора явно е направен кофти от към загряване и работи доста време на богато. Това всеки фордажия с зетек ще го потвърди. Отделно явно имам проблем и с термостат, макар че съм го сменял няколко пъти и разлика голяма няма. Извънградско обаче ако не я юркам много спокойно дава около 5/100. По магистралата до бургас с доста багаж и 3ма човека с 120-130 7 и малко. Това са данни на газ и преди ГОП с оргонизатори до 9./1700/! Степента на сгъстяване ми я дават 10.3 а миналата година я мерих на три от цилиндрите е 9 и нещо на четвъртия беше 8 и нещо. :lol: От както съм направил ГОП не съм ходил извън градско, а градското ми вече е по често, но е в час пик 10км за 40мин в добрия случай. :lol: Но нещата коренно ще се променят с ТАПа и доразработването на ГОП.

Боб, наскоро казва, колко харчи неговата. Има и още един човек на който съм дал ГОП, макар и най първия модел, но нямам още отзиви :)
Последна промяна icrow на Пон Мар 10, 2014 2:29 pm, променена общо 1 път
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на оргонна пара: Приложение, монтаж и тн.

Мнениеот caduceus » Пон Мар 10, 2014 2:26 pm

Относно моите неща мога да кажа следното:
С проточни оптимизатори К1 и К2 ефектът е с 5-8% надолу от този на зоновия К3, който е с по-нова технология. Максимален ефект от оптимизаторите ми има при газ, при К3 и правилно регулиране на обедняването на сместа и коректно предварение се стига нормално до 25-30, в отзделни случаи 35% икономия и по-добро вървене на колата, дори по-добро от на бензин/. При бензин около 20-22%, при дизели максимум 18% - но при тях е каквото ти пуснат като възможност ламбдата и компа, затова ефектът е ограничен и е по-малко от този при газовите уредби.
Лично аз все още карам на бензин, колата ми е Ситроен Ксантия 2,0, 1999 г, 134 к.с. и на извънградско карам с 5,4-5,5/100 при нормален 7-7,2, а в града около 9/100 при нормален разход над 12 л. Това е. Може и повече, но нямам начин да намаля бензина още лесно и евтино, трябва Мегаскуирт и т.н. или направо да мина на газ /както и ще стане скоро май/. Тогава слагам аванспроцесор и почвам да ровичкам в газовия комп за да я направя да гори не повече от 3,5-4/100 газ, дай Боже и по-малко :) Там ще се работи с активирания ГОП и вероятно платиниран РОП. Целта е обедняване на сместа поне три пъти, като се регулира аванса със ТАП който има възможности за + предварение до 45 градуса, най-добре софтуерен.
Убедил съм се с времето и опита, че пътят е този и малко по-малко вървим по него напред - постиженията са практически и се виждат . Теориите са важни, но само спомагателни :)
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Следваща

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron