Горивото на Краснов

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Orenda » Сря Дек 11, 2013 9:26 am

Здравейте,
Philip:Един въпрос за монтажа на тръбите в банята. Късата мека връзка ти захранва изходящата вода, нали? - Да точно така

caduceus:
Твоята тръба колко беше дълга, имам спомен беше направил 2 модела тръби едните по-къси от другите. Ти с кои тръби правеше експеримента?
Ако водата и яйцето са ОК, къде е грешката ми?
Orenda
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 10:25 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот caduceus » Сря Дек 11, 2013 10:20 am

Здрасти Оренда,
тази имплозионна тръба, която ти дадох според мен е доста по-добра от постановката с която правих водния бензин. Но все пак, тествана е само за параметри на заряда при вода и въздух - водогоривна смес не е правена с нея. Възможно е да има други фактори, които пропускаме /освен нивото на заряда/. Все пак експериментираме в непозната област и се учим в движение. Така че, ще обясня за всички колеги от форума как точно процедирах + снимки на инсталацията. Ставате ми все по мили на сърцето всички тук, които ме подкрепяте и разбирате - особено откакто писах тия дни в два-три други форума и ме оплюха здраво :lol: Затова съм решил по случай Коледа и Нова година да ви споделя всичко което знам по някои много интересни въпроси, по които си траех досега защото инфото е леко особено и някои среди са чувствителни към него ;) Та евентуално може да имам някакви неприятности - но майната му, да става каквото ще.
Карам по ред за водогоривните смеси:
1. Установката с която правих моята смес включва помпа за пералня, каучукови тръби, оптимизатор К1 и спирална система от медни тръби за климатик, който придава двойновъртящо /надясно/ движение на водата.
2. Спиралата е конусовидна и се стеснява надолу по движението на водата. Ще видите от снимката, която за първи път ще пусна открито - при предната ми публикация в мазето.нет я бях закрил с жълта найлонова торбичка в чест на Краснов :) Първоначално ползвах два типа тръби с различен диаметър, като втората степен беше по-тясна, но после като премерих заряда, се оказа че и с една става добре и водата върви по-лесно.
2. Вътре в спиралата има на входа и изхода медни усукани по оста пластини, които завихрят водата по оста. Може и с една, но с две се поддържа по-сигурно вихъра в цялата спирална тръба.
3. За тръбата и завихрителите се ползва само мед - никакъв алуминий, желязо или др. Медта е катализатор на енергийния синтез. Ако можеше тръбата да е посребрена отвътре /или поне завихрителите/ щеше да е съвсем добре. Нямам спомен дали не посребрих завихрителите с последното останало ми количество препарат HG чрез триене /в момента май го няма в търг.мрежа, не знам защо/
4. Водата в системата я въртях мвй десетина минути и като я източих, излезе около 03-04 л. със силен енергиен заряд. После я смесих с около 3 л.чешмяна в отрязана 5 л туба от мин. вода и въртях с дрелката и яйцето /покрито с медно фолио дървено/ надясно 3-4 минути, за да се смеси. Яйцето се движи надолу-нагоре в средата на вихъра, за да разбъркат добре всички слоеве.
5. В готовата вода с малко по-нисък заряд от първоначалната от системата, добавих 200-300 гр. бензин 95 от едно специално облицовано с мек материал отвън шише от уиски, /в което си държа винаги 1 л. за зор-заман, щото пироманията е доживот и не пуска лесно :lol:/
6. Бъркам пак три-четири минути надолу-нагоре с яйцето, за да се смеси и получавам млечнобяла смес, която гори отлично. Тествано с медно телче за чинии ала Краснов и налято в самоделна алуминиева чинийка от дъно на кен за бира.
7. Сместа я паля през пет минути за да видя кога ще спре да гори - след около 15 мин настъпва процес на разслояване и почва да пука, пращи и гори неустойчиво. След 20 мин долната разредена част /изтеглена със спринцовка/ гори непълно и остава в чинийката около 30% вода, която не се запалва. Горното гъсто зелено нещо си гори ОК.
Това е. Снимки ще пусна по-късно като ги намеря, че в компа е малък хаос :) И ако нещо съм пропуснал или е леко неточно да ме извините, че карам по памет, а мина доста време.

Поздрави

ПП
Оренда, това го пиша за да повториш точно моята постановка. Намери си мека медна тръба за климатик със не.много голямо вътрешно сечение, за да може да се навива + завихрители, смени тръбата и пробвай пак. Дори без К1 пак трябва да стане, но върти по минимум 5-6 минути.
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот kokivd » Сря Дек 11, 2013 10:39 pm

caduceus написа:
ПП
Оренда, това го пиша за да повториш точно моята постановка. Намери си мека медна тръба за климатик със не.много голямо вътрешно сечение, за да може да се навива + завихрители, смени тръбата и пробвай пак. Дори без К1 пак трябва да стане, но върти по минимум 5-6 минути.


Аз пробвах с тънка тръба - Ф 10 мм, точно за да може да се навие лесно. Но не се получи пълно "обръщане " на сместа - входа на помпата на пералната, е с доста по-голямо сечение от това на изходната тънка тръба. Образно казано - от долу източваме с кофата, а отгоре сипваме с капкомер. Получава се някакво разбъркване само в горната част на съда. Мисля, че медната спирална тръба на изхода трябва да е със съпоставимо сечение с тази на входа на помпата - при мен тръбата е Ф 18 мм - вярно, че се получава по- обемна в пространството спирала, но при 1-2 часа разбъркване, се получава устойчива хомогенна смес - вече престоява повече от месец неразделена. Ф-то на тръбите е външния диаметър. Също така дебита на излизащата през тръбата смес, като е по-голям, завихря-завърта и сместа в съда допълнително - просто насочвам струята по допирателната.
kokivd
 
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 26, 2013 10:54 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот caduceus » Нед Дек 15, 2013 2:21 pm

Айде малко снимки на системата ми /то система е силно казано де :) но как да я нарека иначе/. Тръбата ще я видя колко е като диаметър като намеря нещото в гаража щото там само космически кораб няма... Всъщност има един прототип на живачен двигател на вимана отпреди десетина години, но и той е някъде заврян из съкровищата. Както и да е, прикачвам снимките
Прикачени файлове
Image0034.jpg
Image0034.jpg (372.15 KiB) Прегледано 6646 пъти
Image0032.jpg
Image0032.jpg (301.3 KiB) Прегледано 6646 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот kokivd » Пон Дек 16, 2013 1:00 am

Ок. Твоя подход и системата за смесване са по-различни от при мен. Аз смесвам водата и горивото наведнъж - в 10 л туба или 30 л пералня. За това при мен захранващия отвор е по-голям и при спирална изходяща тръбичка Ф 10, не се получава добро разбъркване. При теб, както виждам на снимката на входа и на изхода е един и същ диаметър на тръбата.
kokivd
 
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 26, 2013 10:54 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Philip » Пон Дек 16, 2013 7:18 am

А бе хора! :lol:
Така направените системи не правят почти нищо!
Не се сърдете! Ама не чувствате ли?
Усетете водата и какво става с нея ;) :lol:
Ще стигна и аз няааааааакой ден да направя една такава системка. :lol: :lol: :lol:
Но тъй като вие работите по това - да помогна.
За да може водата да поеме информационната структура на горивото (или каквато и да е друга информация) качествено, то е нужно следното:
Тя трябва да е със структура, абсолютно изчистена от всякаква информация, която е имала до момента и да е супер енергетизирана.
Това може да се постигне в домашни условия по един единствен начин - медна тръба със задължително редуване на: негативно въртене - премахва енергията, която поддържа досегашната информация на водата; отворен профил - т.е. - профил точно като капка, при който тази енергия се излъчва в пространството и клъстерите на водата съвсем физически стават "чисти като капка" ; и позитивно завъртане - енергетизира я максимално в зависимост от скоростта на въртене (демек е нужно минимално сечение и максимално налягане). Всичко това е най-добре да стане в права линия, без никакви кривки и завои. Единствената друга възможност е намаляващата спирала, но в нея трудно ще се направят трите профила и намаляващото сечение.
След като са изпълнени тези нещица - само тогава водата може да приеме качествено структурата на горивото или каквото и да било друго.
И както сте го направили става нещо, но то е много далече от действителното поемане на информация от водата и оттам - енергетика. За момента е по-скоро разбъркване на смеси, отколкото информационен обмен.
Пак казвам - моля, не се сърдете! Сигурен съм в това, което изговорих сега ;)

Допълнение.
Като цяло една такава система я виждам така:
Подготовка на водата.
Една система за изчистване и енергетизиране водата на макс.
Цялото количество вода, което сте решили да смесвате минава през нея. Достатъчно е около минута въртене на количеството.
След това - започване на ново въртене, но с различна конфигурация.
Тук е нужна единствено тръба с положително завъртане. Другите профили само ще скапят постигнатото.
На усет - още около минута въртене е предостатъчно. Добавянето на горивото трябва да става постепенно, по време на въртенето в системата, точно преди водата да навлиза в положителната тръба.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Orenda » Пон Дек 16, 2013 11:25 pm

Здравейте и благодаря за мненията, имам няколко въпроса.

Philip - поемане информационната структора на горивото (може ли малко обяснение какво точно означава това)
Негативно въртене (как и може ли да се замести? С магнити например

Енергия се излъчва в пространството и клъстерите на водата съвсем физически стават "чисти като капка" - Клъстерите на водата могат да бъдат чисти или правилни и по други методи, защо по-този начин?

Енергезиране на водата - какво се променя във водата, какво значи (енергезиране)
Orenda
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 10:25 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Philip » Вто Дек 17, 2013 6:37 am

Караш ме да се чувствам малко тъпичко - като на изпит :roll: :lol:
За да разкажа отговора на тези въпроси, трябва да преразкажа цялата теоретично-практична част от достигнатото от Шаубергер. ( Просто той е единствения в последните хилядолетия, който освен, че е вникнал в основните природни принципи, ги е въплътил и в практически устройства. Останалите са или теоретици, или практици.)
Това е безсмислено, тъй като вече е написано и съществува в пространството. Така че ще го карам по допирателната. :D
Информационна структура - словосъчетание, с което днес понякога наричаме основните химико-физически свойства на елемент или молекула, които ги определят като различни от останалите и са характерни само за тях.
Позитивно, негативно и неутрално завъртане на водата - всяко от тях се среща в природата и променя водата по строго определен начин. (Покрай тръбите, които правя, а и в предишния ми пост съм ги описвал поотделно.) Нещо, което не съм писал е примерно, че при позитивното и негативното, се появява сила, насочена обратно на течението и колкото по-силно е въртенето, толкова тази сила е по-голяма. Естествено е обаче, че е с различни показатели. При неутралното тази сила е насочена перпендикулярно на течението. ...Но Шаубергер си го е описал достатъчно добре това. Тази енергия е неразривна част от всяко движение и е едно от условията за промяна в структурата на физическото вещество.
С магнити не смятам, че може да се получи същото следствие както при причина въртене. За мен единствения друг начин за получаването на същите следствия е човешката мисъл.
Orenda написа:Клъстерите на водата могат да бъдат чисти или правилни и по други методи, защо по-този начин?

Защото е най-простия и близък до природата метод, които освен, че достига Ур (Шаубергер - природни, първоначални, естествени за Природата) свойствата на водата, й дава енергетика, която е трудно да бъде достигната по друг начин.
В крайна сметка се търси водата да се промени. Затова е нормално да се ползват природните принципи, чрез които най-лесно и естествено се получават тези следствия - промени.
Orenda написа:Енергезиране на водата - какво се променя във водата, какво значи (енергезиране)

Възможно е аз да съм объркал някъде при писането. Ако е така - имам предвид енергетизиране :D

Ииии ... Приятен ден на всички! : )
Последна промяна Philip на Вто Дек 17, 2013 9:36 am, променена общо 1 път
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот caduceus » Вто Дек 17, 2013 8:02 am

Благодаря на Филип за постовете. Много правилно и ценно! Проверено и разбрано, остава да се направи на практика /почвам го/.
За другите колеги:
Имайте предвид, че ако почнем да говорим с Филип за Ур, обратното енергийно-флуидно течение /което например изхвърля пъстървата нагоре по потока/, студените и топли енергийни потоци - ще ви се забърка съвсем главата :)
Просто ако имате възможност, четете Виктор в оригинал или поне в английски превод, иначе стават грешки.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот skeleta » Вто Дек 17, 2013 8:46 am

Все пак е добре да споменете нещо повече по темата, защото не всеки знае немски(английски). На български освен историята за живота му друго не се намира.
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

ПредишнаСледваща

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron