Горивото на Краснов

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Philip » Вто Дек 17, 2013 9:35 am

Ивчак качи няколко материала за Шаубергер на руски. Намират се в Общи Библиотека, някъде из линковете, които даде.
Само едно предупреждение. Във всичко, сега щъкащо из мрежата за Шаубергер, независимо от езика, са използвани "опорни точки" :lol: :lol: :lol: за объркване
Добре, че разпространяващите тези материали и правещи преводи са били поне двама, та са сменяли различни основни думички така, че накрая да не излиза нищо, ако някой вземе да прави нещо от шаубергеровите неща. Искам да кажа, че за да разбере човек истината, трябва да прочете всичко излизало, независимо от езика, че и да си добави от други източници :lol:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот caduceus » Вто Дек 17, 2013 9:20 pm

Нещо искам добавя - един вид малко лирично отклонение... Нещата на Виктор Шаубергер са много прости откъм пряко разбиране /вътрешен усет/ и много сложни от гледна точка на изчисления, математически модели, анализи и т.н. Природата не действа по последния начин - той е принципно неестествен и е развит от нашата цивилизация, следвайки погрешна логика която ни води към гибел. Разрушителни машини, взривове, центробежни помпи, турбини и вентилатори, развалящи и променящи в негативен аспект жизнената сила във водата и въздуха... Запитайте се поне веднъж - каква е тази радост от унищожението чрез взрив, накълцване или разбиване /особено в американските предавания, култура и филми/ и защо се толерира. Съзиданието във всичките му форми не се вижда почти никъде по масмедиите - просто не е интересно за масовия вкус /или на някой му се иска така да се формират нагласите и манипулира нещата/. Чувството за естественост се е променило дотолкова у хората, че се възприемат за нормални убийства, насилие, дисекции на трупове по телевизията и т.н. Направо се чудя как земята ни търпи още. Цивилизацията ни е като вирус който прави само бели и някой ден със сигурност ще дойде антибиотика, който да поразчисти положението.
Машините на Виктор работят обратно на сегашната технология. Те правят синтез и натрупване на жизнена сила, видоизменят нещата към по-високо ниво на самоорганизация и ред. Т.е., работят по посока на съзидание и волята на Господ /градивната сила/, а не обратно. Запитайте се пак кое е това, обратното ;) По направление на което работи сегашната техника... Трябва да променим нещата - с цената на много блъскане и труд по гаражи и мазета, пък ако ще да ни ругаят всички дървени философи и да ни тормозят всякакви вреднодействащи сили в света, барабар с професорите от академиите :) . С това се е борил и Виктор навремето - но той не е сам. Вече не.
Поздрави

ПП
Пиша горното в тази тема, защото системата на Краснов е повторение на тръбната имплозионна система на Шаубергер за обработка на морска вода + малко органично вещество за добив на водно гориво, ползвано в дизелови двигатели. В трудовете му има загатнато съвсем малко инфо по въпроса. Краснов си е играл като научен сътрудник с кавитационни установки за получаване на топлина и е разбрал /за разлика от другите/ че това излъчва негативно разрушаващо поле. Тогава прави неговата система за енергиен синтез и смесване /на молекулярно ниво/ на нафта и вода. Затворена циркулационна система, ползваща вихрова имплозионна тръба на Шаубергер. Манометърът му е за показване на подналягане, а не на налягане ;)
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот icrow » Вто Дек 17, 2013 11:49 pm

А не може ли да се направи това гориво с алкохол? Примерно ракия. Знам, че ще има много хора против прхосването на ракията, но като слушам баща ми, как дядо ми е правил по някоко тона ракия на година и ми се струва, че няма да е толкова трудно и със сигурност ще е по евтино и екологично. Предполагам, че захарите ще пречат, но предполагам, че ще може да се извади само спирта. А примерно част от горивото после може да отива за създаването на алкохола, и ето ти фрее :lol:

Е това ако стане вече със сигурност ще имаме неприятности. :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот caduceus » Сря Дек 18, 2013 10:25 am

Би трябвало да стане. Бразилия произвежда биогориво /демек спирт/ от захарна тръстика и покрива 50% от нуждите си с него, другите 50% са петрол. Виктор казва че към водата /добре е да е морска или поне леко солена/ трябва да се добави като катализатор каквото и да е органично вещество - гориво, отпадъци от хранителната индустрия, смлени картофени обелки, та дори и с лайно ставало :lol: Щото и то е органичен отпадък. Знам за случаи в които летци от първите години на авиацията са сипвали уиски в двигателя като им свършвало горивото, така че и с ракия трябва да стане бъркочът. Особено ако е някой първак повече спирт вътре :)
Ще пробвам, ама сега е доста студено в гаража и не ми се бъркат водогоривни смеси - та май ще е напролет
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Orenda » Чет Дек 26, 2013 6:33 pm

Бихте ли ми казали колко е зарядът на водата? Благодаря предварително.
Прикачени файлове
IMG_20131226_182827.jpg
IMG_20131226_182827.jpg (1.61 MiB) Прегледано 6474 пъти
Orenda
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 10:25 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот icrow » Чет Дек 26, 2013 8:03 pm

5.8
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Orenda » Чет Дек 26, 2013 8:18 pm

icrow написа:5.8


Мисля че е грешно би ли проверил пак, извинявай ако те затруьнявам.
Orenda
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 10:25 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот icrow » Чет Дек 26, 2013 9:09 pm

Толкова го изкарвам! Иначе като ток не е зле. Нека и Кадуцеус да го погледне.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот caduceus » Пет Дек 27, 2013 12:17 pm

Аз го изкарах 5,3/10 което е малко. Ако това е вода от тръбата дето ти я дадох, нещо пречи и работи обратно за неутрализиране на заряда. Така е недостатъчно за каквото и да е добро смесване
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Orenda » Съб Яну 04, 2014 3:22 pm

twist_03_svetnato.jpg
twist_03_svetnato.jpg (87.79 KiB) Прегледано 6355 пъти
twist_02_svetnato.jpg
twist_02_svetnato.jpg (85.14 KiB) Прегледано 6355 пъти
twist_01_svetnato.jpg
twist_01_svetnato.jpg (85.08 KiB) Прегледано 6355 пъти
Здравейте и за много години!
Представям ви тръбата последен модел :lol: (готова е за печат според мен)
Това, дали ще свърши работата, която коментираме в по ранните постове?
Philip наистина имаш виждане на системата, ако заместим спиралата с една от твоите тръби навита по същия начин може и да подобрим ефекта. Трябва ми нещо за което да се хвана, за сега това което правим според мен е аериране на водата или нещо подобно, което наистина е далеч от целта.
За да се смеси (разтвори) нещо в водата, водните молекули които са малки заобикалят въпросното вещество(молекула). За да се случи това водата трябва да има нужната сила (Тъй като кислородът е по-електроотрицателен от водорода, водната молекула е полярна. Кислородът е леко електроотрицателен, докато водородът е леко електроположителен, което придава на водната молекула доста ефективен диполен момент. Но водата е и отличен разтворител и затова в природата в нея винаги има разтворени свободни йони (виж хидролитен разтвор), поради което тя провежда ток. Съединения, които се разтварят във вода (соли, захари, киселини, алкали), се наричат хидрофили, а тези, които не се разтварят (различни масла, нефт) — хидрофоби.
хидрофоби. под хидрофобност ( на старогръцки: ὕδωρ хидор вода и на старогръцки: φόβος фобос страх ) се дефинира свойството на молекулите (наричани хидрофоби) да се отблъскват от водна маса.
Хидрофобните молекули са неполярни и имат склонност да се разтварят с други неполярни разтворители. Това свойство е известно като правилото: подобни се разтварят с подобни. Във водна среда хидрофобните молекули се групират и образуват мицели. Попадала върху хидрофобна повърхност водата проявява голям контактен ъгъл, образувайки сферична структура.) Уикипедия-
Това което търсим е силно заредени свободни йони колкото може повече и /неполярна водна молекула/ ;)
Моля вижте новата тръба и си кажете мнението, то наистина е много важно за мен :idea:
Поздрави и много успехи
А това в чашата е камък който според мен отдава голямо количество йони на водата
Orenda
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 10:25 am

ПредишнаСледваща

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron