Горивото на Краснов

Нестандартни методи за повишаване ефективността на двигатели с вътрешно горене. Автомобилен тунинг.

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Philip » Съб Яну 04, 2014 5:04 pm

Оренда,
Не се мъчи с такава засукана тръба! Безсмислено усложняване е.
(А честно казано не се виждат много графиките, че са ужасно големи. Аз поне виждам само някаква част от тях.) :D
Мисля, че писах някъде назад, но може само и да съм си мислел да го направя :lol:
Направи права тръба, със сеченията, които искаш, с намаляващо сечение като цяло.
В началото и аз правех тръбите засукани и в пространството, докато не осъзнах, че така само преча на водата да направи това, което и идва отвътре :lol:
Няма да сбъркаш, ако я направиш така! ВЕрвай ми :lol:
Майтапа настрана, но наистина при права тръба се постига по-висока скорост на вътрешно завихряне с произтичащото от това.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот caduceus » Съб Яну 04, 2014 8:16 pm

На мен ми е трудно да преценя от снимка, дано стане добре.
Успех!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Orenda » Сря Фев 05, 2014 1:54 pm

Здравейте, колеги
Продължавам с опитите но резултата е никакъв, нямам смесване на горивото с водата, направих и спирала от медна тръба и пак нищо. В медната спирална тръбата не съм слагал пластини за допълнително завихряне, цедуцеус беше споменал че е задължително ще го направя и него.
Philip - енергетизиране на водата, искам като на лаик да ми обясниш какво разбираш, защото доста често се случва с колеги да си говорим за едно и също нещо само че го разбираме (наричаме) различно. Защо се случва. Кой е факторът. Какви са предпоставките за да се случи. Защо веднъж се получава а друг път не (дори това ми се случи). Какво ще се случи на екватора с тази остановка, или от другата страна на екватора (за екватора не ми отговаряйте) както и не намирам никаква разлика между ляво и дясно завихрена спирала от медна тръба. При мен няма значение. Сега ще копирам изцяло цедуцеус, дори ще намеря същите тръби за да го повторя едно към едно

Поздрави и успех на всички
Orenda
 
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 10:25 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот Philip » Сря Фев 05, 2014 2:42 pm

Orenda,
В този форум думичката "енергетизиране" означава едно единствено нещо - насищане на материала (в случая водата) с оргон. В зависимост от устройството, което осъществява това, то може да "произвежда" и оргонна пара.
...Не разбирам нещо:
- Ти питаш. Някой ти дава отговор какво да направиш. След време отново казваш, че нищо не става и в същото време става ясно, че не си се съобразил с нищо от това, което ти е отговорено.
Какъв е тогава смисъла на въпросите ти?
Orenda написа:Защо се случва. Кой е факторът. Какви са предпоставките за да се случи. Защо веднъж се получава а друг път не

Точно на тези въпроси няма да ти отговоря, защото във всяка от темите тук има отговор на тези ти въпроси.
Orenda написа:Какво ще се случи на екватора с тази остановка, или от другата страна на екватора (за екватора не ми отговаряйте)

А тук ще ти отговоря - ще продължи да работи по същия начин.
Orenda написа:както и не намирам никаква разлика между ляво и дясно завихрена спирала от медна тръба. При мен няма значение.

Не знам как завихряш медна спирала. Предполагам, че веднъж навиваш тръба наляво, а друг път надясно. В този форум със сигурност не си прочел такова нещо. Тръбата си е тръба, ако ще вързана и на единична, и на двойна фльонга, и ще си остане проста тръба, докато не и придадеш нужното вътрешно сечение, прекрасно обяснено, нарисувано и начертано от Шаубергер.
Orenda написа:Сега ще копирам изцяло цедуцеус, дори ще намеря същите тръби за да го повторя едно към едно

Дано наистина го направиш едно към едно.
Но пък има ли смисъл?
Самия той не смята тази си система за добре действаща.
По предишните страници описах какво трябва да представлява системата според мен. Кадуцеус е съгласен с написаното.
Но ти си знаеш...
Лично аз не смятам да ти отговарям повече, докато не се види, че не питаш просто за спорта, а евентуално, за да осъществиш работещи промени в това, което правиш.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Горивото на Краснов

Мнениеот caduceus » Чет Фев 06, 2014 11:03 pm

Здрасти Оренда,
дай да видим снимки на системата ти за да разберем къде е проблема. Нямаш ли зареждане, няма и добро смесване. Аз ще чакам пролетта за такива тестове, че сега долу в гаража е студ и от него не мога да мисля добре, а ако пък пия едно-две за стопляне - вече съвсем няма да мисля :lol:
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Предишна

Назад към Автомобили и двигатели с вътрешно горене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron