ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Общи основи на холистичната, хомеопатичната, енергийната и нелекарствена медицина

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот caduceus » Нед Дек 07, 2014 7:22 pm

Преди малко завърших ядрото на циркулационната система за натрупване и извличане на ормус. Ядрото всъщност е преработена версия на първия ми по-голям проточен воден активатор, който показах тук /тъмносиньото нещо с белите шайби/ :)
viewtopic.php?f=20&t=82&start=880
Промених доста конструкцията и я усилих до ниво +9,/22 хил./ при еднократно преминаване на вода през системата. Утре ще довърша нещата, като предвиждам да има девет-десет кръга през които ще тече водата преди да излезе в събирателния съд и пак да тръгне по системата. Всичко е доста просто, но работоспособно ;) Надявам се за пет минути работа водата да стигне + заряд поне 2 млн деветки, което засега е границата за насищане с енергия при ползване на събирателен съд без оргонна изолация. Вероятно и това ще направя, за да видя струва ли си въобще.
Следващия етап е да се включи втората степен с магнитния уловител, за да видим какво ще събере като реколта от ормус и как ще е като качество :) При успех и получаване на синьо-млечен мазнен извлек със М-стейт елементи ще направя голяма система със входен капацитет от 19-20 литра, за да може да обработва изворна вода налята в туби и донесена в офиса при машината. Идеята е някой ден всеки да има възможност да си прави собствен ормус с домашна обогатителна система от качествена вода не от водопровода, като си я налива и носи у тях с туби. В момента със стандартните такива и КПД 400/1 л. трябва да имаш сериозен водоизточник /примерно извор или кладенец с качествена вода/ и да чакаш много време, като плюс това изхабиш много вода.
Утре ще пусна снимки на ядрото при тестове на чешмата, та ако някой иска да премери какво излиза като заряд на изхода ;)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот caduceus » Нед Дек 07, 2014 9:35 pm

Понеже не мога да изтрая до утре, направих преди малко едно дребно прототипче на циркулационната система за обогатяване на ормус /т.е. първата степен, обогатителната - втората която е за извличане ще е през седмицата/. Вижте как изглежда на снимките, както и + вода със заряд 4,5 млн деветки :) Снимана е след 40 минути работа. Тестове на ядрото на чешма няма да има поради това че вече е закачено :lol: Който иска, да мери водата в съда :hola:
Поздрави!
Прикачени файлове
Image1283.jpg
Image1283.jpg (198.42 KiB) Прегледано 7318 пъти
Image1282.jpg
Image1282.jpg (203.44 KiB) Прегледано 7318 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот hyparh » Пон Дек 08, 2014 5:01 am

С този така навит маркуч, ми напомня на силовите линии на плазмоид или поне такива, каквито ги рисуват - с ябълковидна/тороидална форма :lol: Готино изглежда. Стискам палци да се получи изделието и на изхода да има силен Ормус :doubleup:
Според мен с оргонна изолация на съда (и евентуално на маркуча) трябва да стане още по-добре. С толкова много насъбрана енергия, дали няма да започне да проявява странични ефекти (електростатика, грав. аномалии) за уравновесяването й, както е при клетката на Джо?
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот caduceus » Пон Дек 08, 2014 11:16 am

Благодаря! Да, с изолация ще е още по-добре но засега не съм слагал за да се вижда водата и който иска може да измери заряда. Обръщам внимание на мераклиите са такива тестове, че трябва не да допират стената на съда, а да "бръкнат" вътре. Същото се отнася и до маркучетата по които върви водата.
Водих вчера вечерта малка статистика как се променя заряда през пет минути, за да видя как ще изглежда графиката и какво става във времето с водата при еднакво постъпление на енергия. Нещата изглеждат така /плюс малък коментар/:
Активаторно ядро със сила при еднократно преминаване на вода през него, при около 6 л/минута или 1 л за 10 секунди: +9,/21600/
Това е при наливане през пластмасова фуния и ползван съд с 1 л вместимост. При доста по-малкия дебит на циркулационната системка с осем кръга зарядът при еднократно преминаване на водата през активаторното ядро е над + 22 хил. деветки. Това естествено е само за един кръг, при осемте и пълно минаване от входа до изхода нещата са почти по осем ;)
1. Вода от чешмата, заряд -2,1/10. Контролна проба
2. След 5 мин., заряд +9,/250 хил./ Има известна инерция докато се натрупа първоначално енергията в необработената вода.
3. След 10 мин., заряд +9,/720 хил./ Засилване скоростта на процеса, почти тройно.
4. След 15 мин., заряд +9,/2,1 млн./ !!! Още по-силен скок в скоростта на натрупване на заряда, един вид отпушване.
5. След 20 мин., заряд +9,/2,9 млн/ Започва забавяне на процеса след пика, но още е бързо.
6. След 25 мин., заряд +9,/3,6 млн./ Същото става като при т.5, още малко забавяне.
7. След 30 мин., заряд +9,/4,1 млн./ Скоростта на натрупване пада още.
8. След 40 мин. /пресрочих петте минути и направо минах на десет/, заряд +9,/4,5 млн./ Натрупването почти вече е спряло и постъпващата енергия от активатора се изравнява със излъчваната в околната среда /загубите/.
9. Вероятно при въртене около час щеше да стигне пет млн. деветки, но реших не си заслужава чакането и отидох да спя :) Извода е, че силата на крайния заряд основно зависи от силата на активатора и времето на обработка, но няма смисъл от нея след даден период. При изолация очаквам да се вдигне с още около 1-2 млн деветки най-много заряда. Работата продължава :)

Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот caduceus » Пон Дек 08, 2014 6:18 pm

Максимален достигнат заряд, при който се изравнява постъпващата и излъчваната енергия от конкретната циркулационна система, измерен днес след няколко часа: + 9,/6,2 млн./ Все пак, ползвах вчерашната вода която достигна 4,5 млн деветки, която за 12-13 часа беше спаднала на около 2 млн.
Днес дадох и два модела от активатора за душ със сила при еднократно преминаване +9,/130/ и +9,/2200/, както и циркулационната система с указание за 40 минути работа, на лабораторията за изследване на вода. Очаквам резултатите в сряда :)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот caduceus » Вто Дек 09, 2014 8:39 pm

Преди малко се смях искрено на колегите дето се отделиха в другия форум - направили са тема Ормус и обсъждат колко съм заблуден :lol: Как това нещо /синьомлечният ормус например/ било смес от зеолит и хума, получавало се с тръба на Ранк и т.н...
Нищо лично към тях - нека си говорят. Аз продължавам да работя както мисля, че е редно - но това още един път показва как плъзгането по повърхността на нещата не води до истината. И е добре, че се поразделихме с тях /въпреки че беше по тяхно, не по мое желание!/защото аз преди да работя първо мисля - а там напоследък май нито работа, нито някаква нова мисъл се появява :). Също така не изказвам като тях съждения за които не съм сигурен на 100%.
Концентратът от М-стейт елементи /златист на цвят или млечно синкав с отблясъци в зависимост от концентрацията и съотношението на елементите в него/не е хума, нито зеолит, нито пък става в обикновена тръба на Ранк!!! Вихровата тръба сама по себе си не работи добре като концентратор на Ормус, за целта трябва да има магнитен филтър с достатъчна сила, разположен по определен начин спрямо потока, после втори филтърен елемент и т.н. То не е като да чукаш пирони /ако използвам техните изрази/. :lol:
Както и да е. Пожелавам им за в бъдеще да четат по-внимателно материалите по темата и тогава да говорят :hola:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот smsi-h » Вто Дек 09, 2014 10:41 pm

Кадуцеусе,

Предполагам, че в крайна сметка ще опиташ да получиш и т. нар. бял прах. Когато го направиш опитай да получиш електричество директно от него. За справка Джери Василатос "Изгубените открития". :hola:
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот caduceus » Сря Дек 10, 2014 1:48 pm

Вероятно говориш за шведския камък на Мъри :) Да, сигурно в него е имало голяма концентрация на природен ормус и това е много интересно...
Старая се да получа нещо като млечносиния или златист воден ормус на Бари Картър и колегата му със вихрово-магнитната тръба. Вчера измислих и магнитния филтър /втората степен на циркулационната система/, не е същия като при Бари, но все пак прилича и отчита маслоподобното поведение на водния ормус. Интересното е че при висока концентрация в течен флуид хората са забелязали начало на самоорганизация и самовъзникване на вихрово движение в средата на съда, подобно на клетка на Джо и нагряване на живак в открит съд /последното е много опасно!!! поради силноотровните изпарения/, но ентусиасти - естествено в САЩ, щото там не му мислят много :lol: - са го правили. Това самозавихряне е много логично и би трябвало да става при всяка течност със ниво на свръхзаряд. След дадена граница при нефилтриран ормус във вода просто не може да се премине това ниво заради примесите които разсейват енергията, но при филтриран ормус с висока концентрация явно може. Надявам се да го видя и аз на живо :hola:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот smsi-h » Нед Фев 01, 2015 4:20 pm

Кадуцеусе,

Вече имаш ли синтезиран Ормус?
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: ORMUS концентрат - методи, уреди за извличане

Мнениеот caduceus » Чет Фев 05, 2015 9:17 pm

Нямам още, защото трябва да отида на един извор дето има хубава вода с висок естествен заряд /тя има и повече капацитет да задържа заряда от умрялата във водопровода/. Пък нещо все студено а и работа колкото щеш, та май ще е напролет :)
Иначе системата се промени доста, това със зелените маркучи го разглобих и нещата еволюират постепенно като конструкция. Първата степен със заеждането е ОК, втората нещо мисля да я подобрявам защото не ми харесва както е по оригиналната схема - види ми се че пропуска част от ценното масълце
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Алтернативна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron