Запер

Общи основи на холистичната, хомеопатичната, енергийната и нелекарствена медицина

Запер

Мнениеот Slav » Вто Яну 27, 2015 2:49 pm

Каня се от мноооого време да се сдобия с такова устройство и е крайно време вече (предвид и обстоятелствата около мен :tongue: )
Много би ми се искало тук някой да постне схема и начин за изработката на такова устройство, но предвид, че аз не мога да направя това, предлагам само линкове с такива уреди и имам питане към запознатите с метода на лечение - кой от така изброените бихте избрали?
Ако няма качествено изработен уред от линковете, то препоръчайте друг :)

Ето линковете:

http://infozdrave.com/products/Zaper_bi ... ulda_klark

http://zaper.artcom.bg/?gclid=CjwKEAiAi ... oC0qLw_wcB

http://www.zaper.info/?p=133

http://zapper.drbiomaster.com/zaper/ - този направо уби всичко детско в мен с цената си :)


Трябва ми горе-долу спешно. Ако някой може да изработи също съм съгласен и на такъв вариант :cheers:
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Запер

Мнениеот sheki » Вто Яну 27, 2015 10:35 pm

Филип някаде беше писал май по въпроса.. виж в стайлглас форума
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Запер

Мнениеот skeleta » Сря Яну 28, 2015 7:47 am

Тоя дето е 600лв. май най ми харесва. Първия го вклучваш към компа май и оттам са многото програми. То ако е така си вземи едно крайно стъпало за 2 лева и си го ползвай, а софтуера е безплатен. Другите 2 са съвсем обикновенни заперчета в различни кутийки и не си струват пак според мене: За 5 лева части 80 - 120лева. За последния като му махнеш цената поне са го избарали.

Не знам защо пишат че запера по Кларк е на 30КХц, като в книгата която имам пише 33КХц.
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Re: Запер

Мнениеот nightcrawler65 » Сря Яну 28, 2015 12:28 pm

Здравей Слав,
Единственото хубаво нещо на тази тема е, че няма как да спами в нея, защото според мен най-големия спам се съдържа в заглавието :lol: по мое лично мнение. Бих ти препоръчал да пропуснеш тази "детска болест" в биорезонанса. Наистина много хора са вдъхновени от писаното от Хулда Кларк и са приели нещата 1:1 по отношение на това устройство, но за съжаление то не оправдава очакванията да бъде универсален изтребител на патогени. Според мен основното в книгата е показване на пътя по който трябва да се върви, затова Хулда в последствие говори основно за честотен генератор и се е постарала да даде точния честотен диапазон за множество патогени, които можеш да неутрализираш с точната им собствена честота а това няма как да се случи със Запера, който има варираща изходна честота от около 28 до 32-33 КХц, според това каква е температурата на околната среда и нивото на захранващото напрежение, при всяка минимална промяна на тези две величини се променя и изходната честота. Другият мит е че с 5 или 12 волта изходна амплитуда, можеш да неутрализираш патогени- пълна илюзия. Така, че в книгата на Кларк трябва да се чете и между редовете и сам да стигнеш до правилния извод кое наистина е годно за ползване а не загуба на време. Ако много държиш да имаш нещо от сорта ето ти една схема:
ComboZapper-CS doc2.rar
(179.07 KiB) 334 пъти

която превъзхожда повечето от постнатите линкове
Друг добър вариант е:- честотен генератор до 2 МХц с подходяща изходна амплитуда/изходно ниво на сигнала/ поне 18 волта. Тъй като почти всички фабрични такива, нямат нужното изходно ниво, ще ти трябва усилвател, който да ги направи пригодни за борба с патогените.Ето ти линкове за две добри машинки:
http://www.ebay.com/itm/111399608398?_t ... EBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/111174388862?_t ... EBIDX%3AIT
След което идва и подходяща схема за усилвател за такъв тип DDS генератори/използващи цифров синтез на честотата/, позволяващ изходната амплитуда да бъде до 27 волта.
DDS Contact Amp Rev 4.rar
(22.07 KiB) 311 пъти

Не бих ти препоръчал самостоятелно да използваш компютърни програми като "frex", защото тя е предвидена да работи с устройства като това, което аз съм репликирал, т.е. на "frex" изходните честоти са синусоидална форма до 20 КХц , които се използват като модулиращи за Райф-машина използваща носеща честота.
Ако все пак решиш да ползваш тази програма или се сдобиеш с подходящ източник на сигнал аз ти обещавам, че ще ти предоставя да тестваш един от моите последни готови блокове/ друг такъв съм обещал да дам за тестване и на Илия/
И така какво можеш да очакваш от отделните видове устройства - според мен:
Запер- нищо
Генератор с подходяща амплитуда- можеш да решаваш средни по сложност проблеми т.е. да избиваш патогени, които са се прикрепили към повърхността на даден орган, но не и в дълбочина на ниво клетка или да кажем в чревно съдържимото.
TENS устройства/за стимулация на конкретни точки от човешкото тяло/ - такива работещи до 100 Хц с ниска амплитуда имат своето положително въздействие, но не убиват патогени.
Райф машини- за по сериозни проблеми с проникване до и през клетката. Тук трябва да кажа, че когато се използва плазмена лампа се въздейства върху конкретна част от тялото или орган с отстояние от лампата най-много до 30 см а когато искаме да въздействаме на патогени, които са из цялото тяло и много органи, тогава е добре да използваме контактния метод с Райф-машината/или смесено и двете/, тогава ние ще бъдем като антена и резонанса ще бъде през цялото ни тяло.
Има и други устройства като MWO на Лаховски, но за тях трябва да говори някой, който има опит а не само прочетена информация.
Та, за да не откриваш наново топлата вода - това бяха от мен няколко жокера.
Имаш поле за размисъл- дано направиш най-добрия и ефективен за теб избор.
Успех !
73!
nightcrawler65
 
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 pm

Re: Запер

Мнениеот Philip » Сря Яну 28, 2015 2:32 pm

nightcrawler65 написа:Не бих ти препоръчал самостоятелно да използваш компютърни програми като "frex", защото тя е предвидена да работи с устройства като това, което аз съм репликирал, т.е. на "frex" изходните честоти са синусоидална форма до 20 КХц
:angry:
Кен направи тази програма преди доста години :hola:
...И не я беше предвидил за такива устройства като"твоето" :smileylol:
В следващите версии вече включи и възможности за него :)
...А открай време в нея можеш да избираш между каквито пожелаеш форма на сигнала :hola: :smileylol:
frex03.jpg
frex03.jpg (199.52 KiB) Прегледано 6217 пъти

Включително и синусоидална :smileylol:

"Детската болест" върши също своята работа ;)

37 :smileylol:

***

Моите уважения към това, което си направил :worship:
Никакво уважение за това, че даваш грешна информация!!! :hola:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Запер

Мнениеот bob » Сря Яну 28, 2015 2:39 pm

НАй-долу на чертежа на усилвателя видял ли си какво пише:

"Disclaimer: This amplifier is not a medical device. If medical assistance is required, consult a physician.
The amplifier is a Class 2 electronic device for experimental use only by qualified individuals. Use at your own risk ."

По принцип има DDS генератори до 2Мhz, даже са с дисплей и можеш да си настройш точно каквато си искаш честотаи са не повече от 10 лири в Ебау, аз специялно си взех такова и работи от 7 до 9 В, което означава че може да се пусне и на батерий 9В.
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Запер

Мнениеот nightcrawler65 » Сря Яну 28, 2015 4:03 pm

Кен направи тази програма преди доста години :hola:

Да така е преди години наистина, защото тогава такива бяха разбиранията на повечето хора, че само с честотите от CAFL може да решиш всички проблеми, но така и не се получаваше, но ако все пак някога си влизал в SSQ-2f форума, щеше да знаеш, че едва след като тази програма е използвана с такова устройство, което аз ползвам, едва тогава за пръв път според думите на Кен /от първо лице единствено число/, говори, че е постигнал истински резултат.

...И не я беше предвидил за такива устройства като"твоето" :smileylol:

Най-накрая си намери истинското приложение- с постигнати истински резултати

...А открай време в нея можеш да избираш между каквито пожелаеш форма на сигнала :hola: :smileylol:

Явно не си запознат с това какво наистина може една такава компютърна програма- нека да поясня:
Това че на графиката се вижда правоъгълна форма на сигнал- не означава нищо, такава форма от компютър може да се изкара за честота не по-голяма от 1 КХц а когато е синусоидална вече е друга работа до 20 КХц в зависимост от звуковата карта ако можеше да докара и правоъгълна форма и на 20 КХц, щяха да му дадат нобелова награда за този вид звукова карта на компютър


Включително и синусоидална :smileylol:

Това е основната форма - да повторя

"Детската болест" върши също своята работа ;)

Е радвам се че си достигнал високо ниво на самоконтрол и управление на автосугестията.

Никакво уважение за това, че даваш грешна информация!!! :hola:[/quote]

Не видях само, къде я видя тази грешна информация или си се заблудил, че все още не познаваш истинските възможности на "frex"-a
nightcrawler65
 
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 pm

Re: Запер

Мнениеот nightcrawler65 » Сря Яну 28, 2015 4:14 pm

[quote="bob"]НАй-долу на чертежа на усилвателя видял ли си какво пише:

"Disclaimer: This amplifier is not a medical device. If medical assistance is required, consult a physician.
The amplifier is a Class 2 electronic device for experimental use only by qualified individuals. Use at your own risk ."

Ако някой можеше да напише обратното, то тези устройства щяха да се продават в аптеките вместо лекарства и тогава нямаше да има нужда от такива места като този форум, където да бъдат обсъждани.
Ако някой си спомня в България май ги забраниха за продажба.
Така , че винаги когато се използват тези нещица са си на собствен риск и отговорност
nightcrawler65
 
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 pm

Re: Запер

Мнениеот Slav » Сря Фев 11, 2015 10:52 pm

Пиша в тази тема, защото не знам къде другаде да го метна като въпрос това, което ще питам :) Пък има общо що годе със Запера като материя опита :)

Исках да се опитам да направя Генератор на различни честоти, който генератор да свържа с медни ръкохватки. Все едно Запер, но да може да му се променя амплитудата и честотата на тока.

Та...взех от Елимекс един Генератор на правоъгълни импулси, който работи с напрежение до 15 волта. (Благодарности на Айкроу)
Ето линк: http://www.elimex.bg/product/61397/kit- ... pulsi.html
После взех оттам и един честотомер, защото уж щях да ползвам един на приятел временно, но той ме замота, а пък аз си знам, че е хубаво човек да разчита само на себе си в тази реланост и взех та си взех да си имам и такова :)
Ето линк: http://www.elimex.bg/product/61693/kit- ... 50mhz.html

Свързах аз ГПИ-то с честотомоера и му пуснах 12 волта през един адаптор. Всичко съм правил с преходници, та да е максимално изпипано. Идеята беше да го настроя на съответаната честота и после да махна честотомера и да боцна ръкохватките на негово място.

Обаче...пуснах му аз тока и на честотомоера изобщо не му направи впечатление. Докато се суетях да преглеждам дали съм оплескал нещо се чу едно ПРАС и едното кондензаторче замина...Всичко това се случва за има няма 10 секунди.

И всъщност целия ми опит и ентусиазъм претърпя пълно фиаско и свърши дотук :)

Прилагам и снимки, за да ми кажете (ако можете) аз ли бъркам нещо или просто платката е била дефектна ?


IMAG0123.jpg
IMAG0123.jpg (118.14 KiB) Прегледано 6081 пъти


IMAG0125.jpg
IMAG0125.jpg (149.37 KiB) Прегледано 6081 пъти
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Запер

Мнениеот skeleta » Чет Фев 12, 2015 12:39 am

Аз я имам същата схемичка, но си я взех на части и братчеда ми я сглоби. До сега проблеми нямам а я използвам повече от два месеца. Ако не си объркал + и - на захранването може кондензатора да е бил дефектен. Между другото аз го захранвам с 17 волта.
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Следваща

Назад към Алтернативна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron