РЕЦЕПТИ

Общи основи на холистичната, хомеопатичната, енергийната и нелекарствена медицина

Re: РЕЦЕПТИ

Мнениеот hyparh » Пон Май 01, 2017 1:43 pm

Здравейте buenavista,
Освен методите, които посочвате, вашият близък може да опита и практиката босоходство:
http://mirmi.org/index.php?t=130
http://anandaproject.net/%D0%B1%D0%BB%D ... %BD%D0%B3/

Във втория линк подробно се описват ползите за общото здраве на организма при практикуване на босоходство + научни изследвания, доказващи тези ползи.

Не струва нищо, а е и приятно :) Аз отскоро го практикувам за общо здраве, а случайно открих, че алергията ми към полени (което си е вид периодичен възпалителен процес) се повлиява отлично от час-час и половина босоходство сред природата, т.е. изчезва тотално за поне 7-8 часа. Ако човек има възможност да го практикува всеки ден, със сигурност резултатите ще са още по-добри.
Освен сливането със земните енергии, още един положителен аспект от босоходството е естественото масажиране на всички точки по стъпалата (и съответно на проекциите на всички вътрешни органи, които се намират там). Според мен, дори още по-добре се получава, ако босоходството се съчетае със слънчева баня (достатъчно е човек да е гол до кръста по време на разходката), понеже така човешкото тяло се превръща в проводник за двете енергии - Земната и Слънчевата.
Най-добре е да се практикува сред природата по черните пътечки или тревата.

Успех!
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: РЕЦЕПТИ

Мнениеот caduceus » Вто Май 02, 2017 9:54 pm

buenavista
Кленовият сироп беше канадски, в стъклено шише от 250-350 грама /не помня точно, най-голямото стъклено взехме - не ми се искаше пластмасовата разфасовка от 0,5 или 1 л./ По спомен беше на цена около 25 лв. Относно содата, като искаш кл. сироп обикновено ти предлагат и пречистена сода - нямала следи от алуминий и т.н. както в обикновената. Разфасовката беше за около 3 лв и напълно достатъчна като количество.
Относно трансферите - тогава ходех на едни курсове по УЕ /универсална енергия/ където този вид помощ е развит като методика. Преди събитията бях стигнал доста напред в тази система, така че може и това да е помогнало. В момента работя по съвсем друг начин, защото мисля че е по-ефективен.
А, както споменах и по-рано - ползвали сме и тогавашния вариант на Оздравитена кутия, която стоеше почти постоянно на болното място на гърдите. Когато се сваляше, зареждахме вода с нея и пиеше само такава /от нея цъфтят и цветята през зимата/. Впоследствие съм и дал и енергизатор, за да не сваля кутията от гърдите. В момента пие само заредена вода и се чувства добре.
Желая успех в лечението на вашия близък!
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: РЕЦЕПТИ

Мнениеот buenavista » Съб Май 06, 2017 5:00 pm

Благодаря за отговорите.
Може ли да кажете нещо повче за този Кадуцей, за който става дума някъде из форума. За първи път чувам и не намирам много информация.
buenavista
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 29, 2017 4:37 pm

Re: РЕЦЕПТИ

Мнениеот caduceus » Пон Май 08, 2017 9:40 am

http://jiznenost.com/Caducei.html
Това е изделие, направено първоначално по руска схема - но подобрено впоследствие многократно. Осигурява енергийна защита в радиус от 12 метра /при последния вариант - а при първите беше 2 м. :) /
Когато се държи в ръка /за предпочитане в лявата защото оттам енергията влиза по естествен път в организма/, в рамките на 30-40 минути в отпуснато положение, се чисти цялото тяло от енергийни програми. Това трябва да се направи в началото поне три последователни дни, а след това когато се усети нужда.
Кадуцеят работи и като човешко зарядно, т.е. пълни тялото със сурова чиста енергия която после то си насочва където е нужно. Изделието няма батерии и поддръжка, здраво е като конструкция - но все пак не трябва да го гази валяк :)
Носи се в чанта, джоб или просто стои някъде където има хора за повече време /дневна, спалня, кола и т.н./
Ако имате повече въпроси, на тел. 0885 781469 - Асен
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: РЕЦЕПТИ

Мнениеот brain » Пон Май 08, 2017 1:01 pm

И при мъжете и при жените ли е по-добре да се носи в лявата ръка, за посочения ефект? Все си "мисля", че има разлика :)
brain
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Май 28, 2014 4:57 am

Re: РЕЦЕПТИ

Мнениеот caduceus » Вто Май 09, 2017 8:14 am

Няма разлика. Единствено когато човекът има някакъв блокаж и не усеща да върви тока по ръката към тялото, тогава естествено се ползва другата ръка. Или когато е левичар
Плюсът и минусът като ориентация при половете е относителен, но полюсите на тялото не са. Същото е и при разпределението им по самото тяло - например горната предната и дясната част са плюс, долната, задната и лявата са минус, но не може да се каже че да речем задната горна е хем плюс хем минус - зависи от отправната точка :)
На база практиката съм установил, че кадуцеят работи по-добре в лявата ръка и при двата пола, затова го написах.
Поздрави!

ПП
Не е нужно да се държи постоянно, това е само когато има нужда - при неразположение, енергийни атаки, емоционален дисбаланс и др. подобни. Дори когато си стои наблизо пак работи, макар и по-неусетно
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Предишна

Назад към Алтернативна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта