Оздравителна кутия ОК

Общи основи на холистичната, хомеопатичната, енергийната и нелекарствена медицина

Оздравителна кутия ОК

Мнениеот caduceus » Чет Май 23, 2013 9:00 pm

Здравейте колеги,
отдавна правя такива кутийки за приятели и познати, та след събиране на достатъчно тестови данни накрая реших да кръстя така кутийката - ОК :D Тя не е нещо особено, но помага за преминаване на болка при допирането и или просто държане близо до болното място. Зарежда вода доста добре чрез индукция и за половин час водата в 250 грама чаша придобива различен вкус. Водата е тествана е в лаборатория и показва значимо увеличаване на РН-то в посока алкалност. Естествено, кутийката ОК работи с излъчен оргон и създава еднопосочно позитивно поле на около 10 см от кутийката. Технологията е отворена и съм я дал в Нет-а, но явно много малко хора ползват, а е ценна и с уникални положителни ефекти - затова реших да улесня тези които искат такава кутия и да я правя по-масово. Естествено, ще има някаква минимална цена за покриване на материалите и времето ми.
Кутийката ще е с подобна на старата конструкция, но вече с 49 нишков шнур на отразените възли /7х7/, както и с нов външен дизайн. Доста по-мощна от стандартната, но и по-времеемка за изработка. Вероятно няма да е с медно-сребърно фолио защото се захабява с времето, търся още подходящ заместител. Работи се по въпроса :D
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот idurchev » Пет Май 24, 2013 8:10 am

Здравейте.
Ще ви споделя и моето мнение отностно кутийките ОК.Имам 2 такива с медно-сребърно фолио от старата конструция.Ползвам ги за зареждане на жива вода.След няколко часа водата придобива други качества-много по-мека и приятна на вкус.Преди една седмица ги ползвах с лечебна цел.Моята съпруга се беше схванала-изпитваше силни болки в гърба и едвам се движеше.Два дена се мажеше с мехлем,но нямаше ефект.Предложих й да й лепна тези кутийки на гърба.Каза,че не вярва,че ще има ефект,но се съгласи (болката беше по-силна от песимизма й).След половин час каза,че усеща затопляне и леко отпускане.Доволна от първоначалния резултат,не ги свали от гърба си цяла нощ.На сутринта почти не чувстваше болка.Благодарности на caduceus от нейно име(с пожелание новите да са с по- малко ръбове :lol: )
idurchev
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 3:58 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот caduceus » Пет Май 24, 2013 8:47 am

Еми ще трябва явно да се измисли гъвкав вариант, нещо като наколенките на д-р Ливайн :) Не е невъзможно.
Между другото, попаднаха ми такива /уж бяха оригинални, но знае ли човек/, и им мерих дали имат някакво позитивно излъчване или оргонен ток. Идеята беше, че щом помагат да минава болка, трябва да има оргонец. И да - има слаб ток, т.е. въздействието не е полево. силата беше около 4-4,5/10 което не е най-много, но явно наколенката работи чрез натрупване на енергията в болното място и просто трябва да мине достатъчно време. Магнитно поле на практика липсваше - не знам така ли е при всички наколенки на д-р Ливайн или тези просто бяха менте :) Вероятно вътре има някаква тънка доста слабомагнитна лента с периодично редуващи се полюси, или просто с южния към крака - случайно налучкана конструкция без ясна идея на производителите точно защо работи.
Та ще мисля как да направя кутийката ОК гъвкава - проблемът е че отражателите вътре са твърди, но може да я сегментирам някак та по-малки части примерно три по 2/4 см /а не една цяла 6/4 см/, с дебелина на сегмента 1,5 см. Правил съм такива като гривни и работят добре, като захранват преминаващата кръв през вената на китката.
Пък ще има и вариант като кутия както си е сега - за водни или по-неубиващи в кревата цели :D
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот Philip » Нед Май 26, 2013 5:46 am

:D Който си го може - си го може :D
Смятай ме, моля те, като ги правиш, за десетина такива ОК-та :D
Че сега ползвам К3 с много сгъстена програма - през деня - на въздушния филтър на колата (супер е!, но за това ще драсна утре или други ден - като ми свърши газта, за да мога да дам точни данни), а вечер - под едно стъклено 5 литрово шише - за да имаме читава водичка докато сме на работа :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот caduceus » Нед Май 26, 2013 5:47 pm

Току-що завърших малко изпитания на новата, по-мощна кутия ОК. Кутията работи на оргонно полево излъчване, а не на оргонен ток както К3 и може да се ползва и от разстояние до 8-8,5 см., като индуцира позитивен заряд във вода, течности, храни и т.н. При налагане на болно място вероятно и обезболява по-бързо от старата - обаче още не съм се удрял за да проверя, а засега не ме боли нищо и не мога да тествам и тази опция :) Новата кутия е с малките размери на старата, 60/40/12 мм и е много лека - около 20 грама. Няма магнити вътре и е безопасна и удобна за носене в чанта или джоб близо до телефони и прочие електроника. Т.е. само полза и никакви проблеми :D Понеже не мога да измисля засега някакво по-подходящо покритие, вероятно ще е като старата с медно-сребърно фолио на излъчващата повърхност.
Направих сравнителни водни тестове между двата модела - стария и новия, като резултатите при зареждане на 100 грама вода от чешмата са следните:

Време: 5 мин......15 мин......30мин.......................45 мин...................60 мин

стара: 6,2/10......9,3..........9,99992....................9,99../8 бр 9-ки/.......9,99 /12 бр 9-ки/

нова: 9,3/10......9,996........9,99../9 бр...............9,99.. /15 бр. 9-ки/....9,99.. /15 бр. 9-ки/
...................................девятки след точката/...максимум............... максимум

След постигане на максимално насищане водата изравнява излъчването с поемането и няма смисъл от повече зареждане. Поне при този метод и така - при силово насищане чрез налягане във вихрова тръба вероятно може и повече. Извод - за битови цели ще се прави мощната кутия, която е по-трудна и времеемка но си заслужава усиията.
Поздрави!

ПП
Вероятно цената на мощния модел кутия ОК ще е 20 лв при изпращане по Еконт. За такова полезно изделие мисля не е много, особено като се има предвид че новата е три и половина пъти по-силна от стария вариант и се прави за над 2 часа с особености които трябва да се спазват стриктно. Плюс това е вечна и на практика безценна за хора с хронични болки, алергии отшумяват при пиене на 1-2 л вода на ден, заредена от нея, жените отслабват с по няколко килца като изхвърлят излишната вода от тялото и т.н. Всичко това естествено е тествано със стария по-слаб вариант, с новия очаквам още по-добри резултати. С две думи - полезна вещ :D
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот Philip » Нед Май 26, 2013 6:11 pm

Съвсем нормална цена, caduceus :D
Заявката ми си остава същата :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот caduceus » Нед Май 26, 2013 6:18 pm

Ами остава само да ги направя тия дни :D
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот caduceus » Чет Май 30, 2013 8:17 pm

Здравейте,
направих 12 кутии ОК и вече са по различни краища на страната :D Пускам за визуална информация малко снимки на изделието, а който може да измери ефективността му дистанционно :)
Общ вид:
http://prikachi.com/images.php?images/998/6167998f.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/999/6167999A.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/0/6168000C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/1/6168001j.jpg

Преди малко с една кутия ОК от втората партида направих малък тест с 200 грама вода в стандартна стъклена чаша. По часовника ще видите енергийния заряд в началото, след 15 минути и след 35 минути обработка.
Начало, заряд на водата минус 1,8/10, т.е. "нормална" чешмяна вода, пречистена с кана Брита.
http://prikachi.com/images.php?images/16/6168016A.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/17/6168017W.jpg

Само след 15 минути - позитивен енергиен заряд от 9,999/10, което е доста силно. Започва забележимата промяна на РН и вкуса на водата.
http://prikachi.com/images.php?images/18/6168018c.jpg

След около 35 минути - максимален позитивен енергиен заряд от 9,99....99 /14-15 бр. деветки след десетичната запетая/. Промяната в РН е приключила и имаме силно алкална вода с много силен заряд от жизнена енергия. При по-продължително пиене се чувства очистване на целия организъм, но като странично явление на човек му се доспива повече от нормалното - поне при мен е така, ама аз съм си малко поспалив та не е ясно съвсем :lol:
http://prikachi.com/images.php?images/19/6168019t.jpg

Поздрави

ПП
Кутията е леко подобрена спрямо първата партида, повече не може без наличие на активация или др. усложнения. Работи и като директно захранващо устройство, когато я държите в лявата ръка и пръстите са върху активната страна. Става и за усилване на мисълформи и помага за по-успешна визуализация при провокиране на желани събития ;)
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот ivchak » Пет Май 31, 2013 10:10 am

Здравей Кадуцеус, добре излъчва обаче на последните две снимки кутийката не трябваше да бъде под чашата за да е по чист експеримента.Поне аз не мога да разделя излъчването от водата и от кутийката :D Спомняш ли си при напълно заредена вода колко беше PH :)
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот Philip » Пет Май 31, 2013 10:30 am

ivchak, :D
Чакай да си кажа и аз без някой да ме е питал :lol:
Използвам лентички за определяне на киселинността.
Водата ми - минерална Горна баня беше с киселинност между 6,5 и 7.0. Сипвам я в стъклен съд - 5л. След една нощ с ОК под съда, киселинността е между 7.0 и 7.05 - т.е - ОК е променил водата към алкалност с около 1 единица. Вкуса също е с промяна. :D ...Знам, че количеството вода е доста по-голямо отколкото трябва :lol:
Междувременно имах възможност да пробвам и ОК за болка. Един приятел снощи го цепеше жестоко главата. За около 10 - 15 минути с кутийката върху голото му теме :lol: (голяма скица беше), глупавицата - т.е. - главата - му мина напълно. :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Следваща

Назад към Алтернативна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron