Оздравителна кутия ОК

Общи основи на холистичната, хомеопатичната, енергийната и нелекарствена медицина

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот caduceus » Пет Май 31, 2013 1:24 pm

ivchak
Няма значение, приятелю - и отгоре и отстрани да сложиш чашата при мерене, е все тая. А като се зареди напълно, оставена встрани се разрежда сравнително слабо с времето. Примерно за едно денонощие пада с три-четири деветки след десетичната запетая, да речем от 14-15 такива бройки до 10-11. Това не е хич болка за умиране, а за минута-две докато я мериш с махалото пък съвсем няма значение.
Относно РН-то предстоят пак тестове във лаборатория /имаме си тук една, тестват предимно вода от кладенци и т.н./ Максималното което са ми дали като резултат от предишните тестове беше 8,49 при проба от 250 грама и 15 минути обработка, а стандартната вода в Ловеч доколкото знам е около 7,5-8. Ще дам повече подробности за новите тестове когато станат готови, вероятно в края на другата седмица.

Philip
Ами само можем да се радваме, че тази нищожна кутийка върши такава добра работа :D Тука в града разни хора ме спират по улиците да ми казват, че имат ефект /не помня вече колко съм раздал/ и ми се радват- щото народът е доста болен и един страда от зъби, друг от стави, а трети има хемороиди :) Днес само имам две обаждания за последното - дано се оправят хората защото знам какъв е зор това, жената получи и тя като роди и не можеше да седне нормално. А един бизнесмен дето го бяха били местните рекетьори-мутри навремето, та едвам оцелял и има сериозна операция на главата, каза че вече не го боли - а бил свикнал с болката толкова години. Такива работи.

Вероятно не всичко може да се оправи с кутийката ОК, а освен това е винаги добра идея да се отиде и на лекар като те заболи нещо. Все пак тази кутийка е терапевтично изделие и не може да има претенции, че лекува. В новата инструкция ще го пиша изрично, щото иначе докторите ще се сърдят - и с право :)

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот ivchak » Пет Май 31, 2013 3:31 pm

Това за PH -то ми е много интересно. Утре на работа смятам да спретна една кутийка и да измервам PH -то с уредчето(made in China) което сина ми подари да си измервам живата вода :lol: :lol:
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот DOMIC » Пет Май 31, 2013 4:08 pm

ivchak, не очаквай оргона да повиши много алкалността на водата. Максимумът ще е не повече от 8,5 - 9,0 ph.Силно алкалната вода също е вредна за организма, както и киселинната, затова оргона няма да я направи вредна. На мен ще ми е интересно какво ще стане, ако обработиш с оргон киселинна вода - 4-5ph, дали ще я докараш до 8,5ph? Ако това стане, то ще е доказателство за полезното въздействие на ОК върху организма!
DOMIC
 
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 8:29 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот icrow » Пет Май 31, 2013 5:38 pm

До колкото знам всички вредни за организма бактерии са с киселинен характер, и една по алкална вода би имала добър ефект.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот caduceus » Пет Май 31, 2013 6:39 pm

ivchak
Направи я с шнурове 7х7, иначе е слаба. Навивай дебелия шнур на ръка, защото иначе се разплита. Успех!
DOMIC
Вероятно е така и има граница, над която алкалността не е полезна. За теста също е логично да се опита - но откъде кисела вода? Дай жокер. Има вариант да си направя "мъртва", която по принцип е киселинна с електролитен апарат за жива вода. Имам такъв в шкафа. Кутийката не може да носи вреда и има само позитивно излъчване - така е.
icrow
Абсолютно. Не е ясно обаче границата къде е, както вече казахме.

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот ivchak » Пет Май 31, 2013 7:10 pm

Нещо не ме сдържа да чакам до утре като се сетих, че из кутийките имам 15-20 възелчета :D Намерих 3 с еднакъв размер около 4 см. и стъкмих една кутийка по описанието на Кадуцеус плюс малко усилване със 7 слоя ал.фолио и найл.фолио и върху тях(от долната страна на кутийката) два слоя фолио с хартия от цигарена кутия. :D Според мен се получи доста силно излъчване около 10 млрд. по Бовис (според моите измервания).Интересно е че, при мен и още 2-3 руски колеги се получават някакви главозамайващи цифри и никой не може да обясни точно какво измерваме :?: :?: :?: Поради липса на медно тиксо излъчващата част е с алум.фолио.Остава да се сложи и в истинска кутийка понеже сега от долу е с овална форма и не мога да сложа вода върху нея :D
OK ivan.jpg
OK ivan.jpg (67.82 KiB) Прегледано 4631 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот ivchak » Пет Май 31, 2013 8:32 pm

Намерих начин да подпра кутийката и сложих 200 гр.вода за тест :D PН на водата за 15 мин се промени от 7.0 на 7.7 а енергията от 6000 на 150 млн Бовис. На вкус е приятна и много мека :lol: :lol: :lol: Моля колегите да я тестват по техните скали :roll:
voda 15 min.jpg
voda 15 min.jpg (93.8 KiB) Прегледано 4628 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот DOMIC » Пет Май 31, 2013 10:48 pm

Здравей caduceus,
пробвай с тръгнало да се вкисва вино. Другият вариант е гадорията от канала! Живата и мъртвата води са временно с различно ph и резултата при тях ще те подведе. Трябва ти нещо с трайно различно ph. Пробвай и с алкален разтвор, например на сода за хляб. Имаш ли ph-метър?
Смисълът на експеримента е да се измери с уред, макар и косвено, промяната, която настъпва след обработка на течността с оргон, чрез ОК кутията. Това би намалило броя на скептиците!
DOMIC
 
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 8:29 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот caduceus » Съб Юни 01, 2013 1:11 pm

ivchak
Водата ти е със заряд 9,94/10. Другия път като снимаш не дръж с ръка чашата, защото се повлиява от нейното излъчване - по-добре да е на на маса. Алуминий не се препоръчва за здравословни цели, специално при обработка на вода и придава леко метален вкус. Възлите ти са единични, направи ги от шнур седем по седем с ръчно навиване на общия и ще усилиш ефекта над три пъти. Е, малко играчка и пръстите болят леко, но това да е проблема :)
Относно менталните скали - твоята и на руските колеги явно са силно разтегливи ;) Пробвай да я фиксираш по-добре в ума чрез медитация или Метод Силва, за да не "играе" така. Въпрос на стабилизация.

DOMIC
Абсолютно си прав за уреда - тая седмица ще има официални тестове в лаборатория, с цифров уред със грешка не повече от 0,1. За това от канала - няма да го меря, мерси! :lol: С вкиснало вино или направо оцет може да се пробвам да видим дали ще стане алкален :)

Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оздравителна кутия ОК

Мнениеот ivchak » Нед Юни 02, 2013 7:17 am

Кадуцеус, Благодаря зя теста !!! Съжалявам за снимките но кабелчето на Уеб-камерата не стига до масата, а фотоапаратите ми още са развалени :oops: И аз предполагам , че лявата ми ръка е "засмукала" част от енергията но като общо мисля, че е добре.Мисля да пробвам за излъчвател с едностранно фолирана плоскост за платки, но не зная дали основата от стъклопласт няма да влоши качеството ;) Относно скалите за измерване ползвам диаграми на Бовис.От ментална скала мисля , че съм малко далече защото ми е много трудно да се изключа(нещо постоянно ми се върти из главата) а за медитации в момента нямам условия :)
DOMIC - моята вода съм я мерил с цифров уред с точност 0.1(вярно е също че е китайски), но изследванията ще продължат
Бъдете здрави !!!
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

ПредишнаСледваща

Назад към Алтернативна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron