Радиестезия - принципи, обяснения, информация

Теоретични основи и практическо приложение

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот icrow » Сря Апр 16, 2014 2:25 pm

Така е както го е описал Филип. Примерно мерим предмет. Виждаме първи положителен или отрицателен е. По силата на развъртане на махалото си личи със силна или слаба енергия е. Ако се върти силно питаш над 5 ли е. Ако махалото каже "да" питаш над 9 ли е и ако каже не питаш примерно над 7 ли е. Така примерно за големите заряди почваш с въпроси, над 100, 1000, 1 000 000 и тн. И пак ако каже не цепиш на средата между последното да число и първото не. Нещо такова. Най важното е да не се напрягате да се завърта махалото, даже го гледайте с периферното зрение, а се съсредоточете над обекта. С тренировки с времето ще ви се получава по бързо.
Ако решиш, Асене може да отвориш една тема заключена, в която да се обясни първите стъпки в радиестезията, и да не се коментира в нея защото след няколко страници пак ще се пита ама какво е как се прави и тн. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Радиестезия - принципи, обяснения, информация

Мнениеот Philip » Чет Апр 17, 2014 3:56 am

По идея на icrow, отварям отново тема за принципите и методите, за да може лесно да се намира и ползва информацията.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Радиестезия - принципи, обяснения, информация

Мнениеот Спиридон » Пет Апр 18, 2014 1:01 am

Аз имам такъв въпрос и ще съм благодарен за разяснение от caduceus или icrow. По скалата на caduceus каква е разликата в пъти между 9.9(3) и 9.9(4) и тя същата ли е както между напр. 9.9(180) и 9.9(181)?
Очевидно скалата не е линейна, иначе нямаше да отделяте време да мерите стойности над 9.99, защото по линейна скала отклонението между тази стойност и всички над нея до 10 дава разлика под един процент.

Всъщност се оказа, че имам и още един въпрос :) . Когато двамата мерите заряд на вода, стойността, която посочвате, да се подразбира ли, че е за оргонно напрежение?
"Ако животът я беше научил на нещо, то бе, че има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите." Почти безобидна, Дъглас Адамс
Аватар
Спиридон
 
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 1:38 pm

Re: Радиестезия - принципи, обяснения, информация

Мнениеот icrow » Пет Апр 18, 2014 11:30 am

До сегa в този формaт не сме го дaвaли. Скобите сa веднaгa след точкaтa. Скaлaтa е линейнa мисля че е ясно. Може би в мерни единици ще е по добре. Примерно 1000V и тaкa 1000 оргонни волтa. Скaлaтa си е нa Кaдуцеус, и той си решaвa кaк дa е. Меря с нея зa дa сa унифицирaни измервaниятa и дa може дa е по ясно :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Радиестезия - принципи, обяснения, информация

Мнениеот hyparh » Пет Апр 18, 2014 7:30 pm

За мен тази ментална скала е по-лека за работа от която и да било начертана таблица или диаграма. Действтелно няма нищо сложно, просто питаш дали е над или под някаква стойност и така с отговори "да"/"не" вървиш към резултата. Това е, че тук се изискват доста завъртания на махалото доката се стигне до отговора (за разлика от начертана скала), но пък предполагам така измерването става по-точно. Принципа е ясен, само практика трябва :r_e:
Искам да използвам случая да попитам задължително ли е да си с лице на юг или в краен случай на запад при измерване? Така препоръчват в една радиестезична книга.
Аз стигнах до извода, че не трябва да гледам в махалото докато се люлее, защото така може да му се повлияе. Гледам в измервания предмет, разлюлявам махалото и едва след малко поглеждам посоката на въртене (ако има такава).
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиестезия - принципи, обяснения, информация

Мнениеот icrow » Пет Апр 18, 2014 8:43 pm

Никога не съм ползвал ритуали специални движения поклони насоки и тн. Просто все едно съм взел мултицета и ще меря нещо. Иначе да по добре е да се гледам предмета докато се мери махалото може с периференото. Това че ще забележите ръката ви да се завърта на някъде да не ви притеснява. Не се стремете да сте напълно неподвижен. Гледайте да няма хора около вас да ви отвличат вниманието и да ви е срам от това, че трудно ще се получи. За начало може да почнете с магнит или кристал да проверявате коя страна е + и коя - за практиката. Може да ползвате и снимка на вече оценен предмет.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот icrow » Пет Апр 25, 2014 10:48 pm

Изображение
Един приятен пейзаж за практическо упражнение с махалото. Там където е осветено от слънцето е +, а тъмните облаци са -.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Радиестезия - принципи, обяснения, информация

Мнениеот ivchak » Съб Апр 26, 2014 9:11 pm

Искам и аз да добавя някои неща които мисля , че до сега не са писани . Много важно е преди измерване човек да се е разсънил добре :-) :-) :-) , и да разгрее добре всички крайници (особено ръцете). И още нещо - в последно време меря като държа махалото пуснато между краката като китката е на равнището на бедрата(така се спазва и правилото китката ка е по-ниско от лакета) . Поне при мен този метод работи по-добре тъй като имам проблеми със всички стави и държането на махалото на по-високо ниво предизвиква бърза умора и болки в лакета и рамото ми.
hyparh, положението на тялото по принцип няма значение.Ако се работи с географски карти или планове тогава те трябва да се осеверят(северната част на картата да сочи на север). Казах по принцип защото има нещо което се нарича вектор на мястото, т.е. на всяко различно място този вектор е в различна посока .Има и така наречената Векторна биолокация за която се говори че изключва субективизма при измерването :) Посоката на вектора се открива с махалото. Според мен при измерване на много фини енергии е възможно и той да дава някакви колебания в движението на махалото но за такива като мен ми се струва , че не е важно. Вероятно ще е по добре тялото да е разположено по посока или обратно на вектора за да се намали влиянието му върху движението на махалото на ляво или дясно .
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот Спиридон » Нед Окт 26, 2014 12:44 am

Slav написа:Момчета, нещо днес не можах да се разбера с махалото. За сефте се пробвах.
П.П. Малко да ми размине и да се успокоя и ще се опитам пак. Дано да стане нещо, ако пък не - друг ден.


Slav, опитай да опишеш максимално обективно (като страничен наблюдател, на когото му е любопитно, но му е абсолютно безразлично като емоция) какво точно правиш с махалото (вкл. и вътрешното ти състояние и мисли, посока на концентрация) и може би някой ще може да ти каже къде грешиш.
На мен ми изглежда, че влагаш доста емоция, а тя е съвсем излишна и пречи. За да реагира махалото, просто задаваш въпрос наум "в нищото", не към махалото (дали въпросът е точният е друга работа :) , иска практика) . Махалото е само стрелка на измервателен уред, дори не е самият уред и не се иска нищо от теб, за да работи уреда. Същото е като да си помислиш "колко ли е часът" и да погледнеш къде са стрелките на часовника, нищо повече. Само не забравяй първо да уточниш посоките за "да" и "не".
"Ако животът я беше научил на нещо, то бе, че има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите." Почти безобидна, Дъглас Адамс
Аватар
Спиридон
 
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 1:38 pm

Re: Моля, измерете ми това ...........

Мнениеот icrow » Нед Окт 26, 2014 8:13 am

Момчета просто си представяйте, че сте хванали мултицета и искате да измерите батерия колко волта е. Няма нужда от ритуали или да си представяте някакви свръх естествени неща. Просто повярвайте, че това е нещо, което можете да правите и е ваше право. По лесно ще е да не слагате махалото върху обекта, а да посочите с лявата ръка ако сте десничар и така да мерите със "сондата" :smileylol:
Това, както и предните мнения не са за тази тема. :) Може някой да ги премести. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Радиестезия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron