Тва пък чудо кво е! :-)))

Теоретични основи и практическо приложение

Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот caduceus » Пет Май 30, 2014 4:40 pm

Здравейте,
темата е за всякакви странни неща, свързани с оргона и с неясно от външния им вид предназначение /каквито са повечето уреди от радиестезията и радиониката/. Ще гледам да пускам от време на време по нещо от събраното в гаража ми, за да видим дали ще познае някой за какво служи - бъдете подготвени за всякакви изненади :lol:
Първото пособие е доста интересно, преди малко го свалих от една полица на балкона за да го разглобя и да ползвам някои негови части. Та реших за да не се загуби като информация, да го покажа и на вас. Работи добре, между другото :) Поне работеше - в интерес на истината преди да го снимам и после разглобя не му проверих връзките да не са се поразместили. Вече май нямам нужда от тази техническа патерица и затова отиде за части на нещо по-належащо. Както и да е - вижте и коментирайте какво може да е това аджеба :question: :dash: :witchy:
Поздрави!
Прикачени файлове
Image1006.jpg
Image1006.jpg (191.24 KiB) Прегледано 8708 пъти
Image1005.jpg
Image1005.jpg (173.56 KiB) Прегледано 8708 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот caduceus » Пет Май 30, 2014 10:29 pm

Лек бонус относно това как работи чудото. Енергията от + полюса на върха на кварцовия кристал се поема от индукторна част, после се преобразува от бобина във оргонен ток с около 6 пъти по-високо напрежение и се вкарва в меден резонаторен цилиндър за ползване. Малко атлантска технология ;)
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот Philip » Съб Май 31, 2014 5:30 am

Аз мога да кажа на какво според мен действа, пък ти ще кажеш за какво си го ползвал :)
1. Има леко забавяне на времето около него.
2. Действа позитивно и нормализиращо на атмосферата в периметъра (нещо като хармонизаторите, но енергията му е "по-остра" и е различна от тяхната).
3. Ако има растения около него им действа активиращо.
4. Усилва полето, излъчвано от мозъка, ако се обхване съда с ръце или се сложи около главата.
:hola: :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот icrow » Съб Май 31, 2014 10:12 am

Може би оргонен повишаващ трансформатор. :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот caduceus » Съб Май 31, 2014 10:52 am

:tongue:
Това, скъпи приятели, е машина за осъществяване на желания :lol: Без майтап. Чисто радионично устройство, измислено от мен на база т.нар. атлантски генератор, който е по-просто нещо и включва пирамида, променлив въздушен кондензатор, бобина, потенциометър и две срещулежащи медни пластини. Четох навремето в една книга за т.нар. манабокс /оргонна кутия/ и между другото за генератора и го направих, но ми се видя доста слабо и реших да го подобря. Изхвърлих потенциометъра щото нали искаме макс. пауър :) , кондензатора стана от две пластини с пластмаса помежду им, бобината я намалих по размери /само тя всъщност е оргонния траф/ и вкарах мощен източник на кристална чиста + од /оргон/ от масивен кварцов кристал с добра ос на симетрия. Както виждате, базата на кристала е във въздуха за да не влияе минус полюса и да не се индуцира някъде от него негативен ток.
Как работи? Идеята е да се механизира процеса за създаване на мощна мисъформа и слизането и от астрала в материалния свят. Това е нещо познато от столетия на съответните хора и се ползва във всякакви вариации за какво ли не. Няма да разкривам точната схема, защото може да се ползва и за лоши цели, но който е навътре в нещата ще се сети за подробностите. В цилиндъра се слага материален носител с инфо за желанието, който след ден-два се е наситил достатъчно за да създаде матрицата на мисълформата и след това се унищожава, за да остане само чистия астрален образ. Тогава започва един вид нагаждане на събитията чрез т.нар. случайности, които довеждат до осъществяване на целта. Практически погледнато, с тази машина преди години си правех разни неща като покупка на евтина, а хубава и здрава кола, нова работа с еди какви си параметри, намиране на ценна липсваща информация и др. подобни. Това е накратко ;) Очаквайте друго изделие от кашоните в гаража, да видим какво ще открия като поровя :hola:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот caduceus » Нед Юни 01, 2014 11:31 am

Днес разчиствах пак гаража и открих още нещо, малко по-желязно от предното :) Писал съм за него тук-там, но за първи път публикувам снимки. Прототип в умален размер, просто за доказване на принципа. Всичко е възстановено чрез радиестезичен бекингженеринг от мен, преди повече от 10 години. Не е работил поради замотаване и подобни причини, но това лято мисля да го пусна в действие - пък да видим какво ще стане, най-много да гръмне :lol:
Поздрави!
Прикачени файлове
Image1007.jpg
Image1007.jpg (424.32 KiB) Прегледано 8611 пъти
Image1008.jpg
Image1008.jpg (325.77 KiB) Прегледано 8611 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот icrow » Нед Юни 01, 2014 12:06 pm

Жиро Конструиро. :smileylol: Да не е летящата машина с живака?
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот Philip » Нед Юни 01, 2014 7:19 pm

Най-вероятно е виманския живачен двигател.
Но тук не мога да кажа нищо. Нито излъчва, нито действа ;)
Кадуцеус, ако наистина е това и ще го задействаш, болтовете са ти слаби. Смени ги непременно с други, с по-висока якост. Тази, която пише на тях, няма да удържи налягането!

:)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот caduceus » Нед Юни 01, 2014 7:21 pm

;) :beer:
Кухо е, вхлючително топчето отдолу. Рамката я няма, но по принцип топчето е и шарнир и цялата работа се движи в определени граници за да се насочва вектора.
Двете части са с алуминиев уплътнител. Добре ли изглежда като за домашна технология? :lol: В древността тялото се е отливало от бронз и е било най-висша награда. Оттам идва купата за награждаване ;) По принцип трябва да има дръжки отстрани, а освен това и нагревател. Истинските размери са 2-3 пъти колкото тези на модела, зависи от това на какво ще се монтира :gwitch:
Поздрави!

ПП
Писали сме едновременно с Филип. Излъчване няма, защото то се получава в динамика, когато се нагрее отдолу. Сега е просто желязо. Относно болтовете, такива ми е сложил стругаря - абе те са доста дебели, 8 бр и трябва да устискат на малко налягане. Материалът вътре ще е 100-200 грама, не повече.
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Тва пък чудо кво е! :-)))

Мнениеот Philip » Нед Юни 01, 2014 7:29 pm

Евала на стругаря за изработката на тези повърхности.
Щом е от десет години и желязото е в това състяние, значи е добро.
Ама имам "нЕкои сАображения" ;)
Живак и желязо не е добра идея.
...И болтовете са слаби...
Това си е мое мнение и не го натрапвам! :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Следваща

Назад към Радиестезия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron