Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Теоретични основи и практическо приложение

Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот discorder » Пет Май 01, 2015 10:55 pm

Здравейте на всички, искам да се извиня че още с първия си пост отварям нова тема, ако модераторите прецените може да я слеете с някоя от текущите. Някои от хората тук ме познават, писал съм тук-там в мазето, после изчезвах за дълго и тн. Последните няколко месеца се оказаха много интензивни и просвещаващи за мен, защото доста промениха и изчистиха в голяма степен гледната ми точка към това което популярно се нарича "свободна енергия". Иначе казано по една или друга причина около мен се случиха куп синхронности,невероятни съвпадения водещи до това да ми попадат подходящи книги, препратки и всевъзможна информация, така че ... да ми просветне малко. Ако ви е любопитно ще ви разказвам подробностите. Сега само ще кажа, че стигнах до въпросните измервателни прибори (линковете долу) като се разрових малко повече за Огледалото на Козирев.Няма да задълбавам, но с един приятел който също се интересува от темата отдавна търсим техническо устройство за замерване на биополета заедно с някаква теоретична обосновка, мерни единици,по възможност не произволни,а базирани на изяснен в детайли принцип.Да добавя че аз имам известна сензитивност, виждам и усещам понякога, но завися от умора, нервност, време и възможност за релаксация и тн. Смятам, че обективен технически "помощник" е определено ценен, особено когато усещанията са слаби и неубедителни. По тази причина въпросните устройства много ме зарадваха. Искам да помоля тези от колегите, които сте по-напред с материала да дадете мнение за въпросните машинки. Имам доста допълнителна информация, статии, рецензии, мнения от форуми, но за съжаление всичко е на руски, пък аз не се оправям много добре. Искам да кажа, чета ако нещо е много интересно, но става бавно и на втория час имам адско главоболие. Ако има нужда ще направя един архив и ще го кача тук.

http://www.iga1.ru/

http://vegapribor.ucoz.ua/

https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1AVNG_enBG634BG634&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D1%80%20%D1%88%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0
Електрониката се състои от концентриран пушек, който се освобождава при подходящо напрежение.
discorder
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Апр 27, 2015 5:53 pm

Re: Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот caduceus » Вто Май 05, 2015 11:59 am

Здрасти и добре дошъл отново!
Изключително интересни материали... Четох почти два часа и започна да ми се прояснява :)
Навремето един колега в мазето.нет беше споменал че има ИГА-1 и май бяха търсили разни неща ;) с него под земята, но неуспешно. Та много вероятно е да не са разбрали принципа на работа на системата. Всичко зависи от датчика в главата, който Шкатов е екранирал топлинно с малък термос /на практика "гаражно" изпълнение :lol: / и е много показателно, че при максимално полирана повърхност на диска, заземяване и липса на корпус на прибора чувствителността му е максимална.
Сериозни хора, със сериозни занимания - дано е още жив след като се е пенсионирал през 2010 г. и кой знае какво е направил в сдвоения си гараж досега :) Казва че има металообработващо оборудване и това онова от старите години...
Но вижте разработките на тия хора -реактивни двигатели, крилати ракети и т.н. Това не са прости хора с претенции, или форумни дрънкала и навивачи на тел :hola: Работят и се вижда резултатът
Поздрави!

ПП
Ние с един колега се мъчим в посока прибор, но ще видим какво ще стане. Чувствителен галванометър, операционен усилвател, специфичен съпротивителен мост и още нещо. Тестове му е майката, просто не се знае предварително кое ще се окаже вярно. Примерно от литературата е ясно че определен вид пауър триод е много добър датчик, но къде ти такива неща у нас... Ако някой има такива триоди да свирка че може да са полезни :beer: Ще ги купим и проверим къде е зарито кучето
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот discorder » Вто Май 05, 2015 5:03 pm

Благодаря за отговора, Caduceus.
Малко по малко нещата започват да се подреждат. Днес бях на да го наречем финалното ми интервю за работа, която ще ми позволи да разполагам с повече време и вероятно финанси за експерименти. Едно че ще трябва да се занимая сериозно с радиестезията и се надявам ти или друг колега от тук да ми помогнете с препоръки какво да чета и кое как става въобще. Освен това съм си поставил за цел да се сдобия с подобен прибор и затова питам кое е смислена алтернатива от тези трите или нещо друго на което още не съм попаднал. Направих запитване при едни познати които внасят разни техники от Русия какво може да се достави, но засега нямам отговор от тях. Този човек от mazeto пише ли още там и има ли някакъв начин да си говорим с него евентуално да направим една среша да видя апарата? Защото честно казано малко се притеснявам, нямам опит с такива измервания засега и искам преди да купя да имам някаква база за сравнение. Не е като да си купиш телевизор и ако не работи да го върнеш в магазаина все-пак.
Електрониката се състои от концентриран пушек, който се освобождава при подходящо напрежение.
discorder
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Апр 27, 2015 5:53 pm

Re: Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот discorder » Вто Май 05, 2015 5:34 pm

Идеята заради която ми трябва машинно измерване се зароди когато прочетох книгата "Полето" на Лин Мактагарт. Направи ми впечатление експеримент с генератори на случайни събития, които според авторите на хипотезата измерват "квантови" колебания в информационното поле. После съпоставих тяхната идея с каквото знам за разработките на Козирев за измерване на ентропия/негентропия. Според мен аналогията е пълна и заслужава изследване. Прилагам книгата,която макар да е написана на журналистически език, дава добри отправни точки за търсене. Обмислям дизайн на експеримент с няколко такива датчика и успоредно измерване на торсионно поле от предварително изработен еталонен източник. Намерил съм примерна схема на торсионен генератор (пак из руските сайтове), а след всичко което чета тук ми идват и други идеи. Засега продължавам да чета, приемам всякакви идеи и критики. Много неща има да се изясняват.

P.S Имам проблем с качването на книгата, какъв е лимита в МБ?
Електрониката се състои от концентриран пушек, който се освобождава при подходящо напрежение.
discorder
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Апр 27, 2015 5:53 pm

Re: Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот caduceus » Вто Май 05, 2015 7:02 pm

Най-добре сложи линк към книгата защото може да е много голяма и да не влиза.

Относно ИГА-1 не мога да се сетя кой беше човекът, в мазето трябва да се е запазила следа и ще търся да видя. Не бързай да купуваш, може междувременно да излезе нещо по-леко и практично за работа.
Относно визуализацията на биополето през Кирлеан ефекта, вижте малко снимки с една проста апаратура, направена по руски образец от колегата idurchev /да е жив и здрав и все така да помага!/
Системата, с която поработих преди малко и показвам, се нарича ауроскоп е базирана на запалка за газов котлон с батерии + малко доработка. Типично "гаражно" нещо за общо 3-4 лева и малко труд, добре работещо :jdance:
http://mudro.at.ua/publ/6-1-0-11
Руснакът който я е измислил, дори прави диагностика по изображенията получени чрез нея от пръстите на човек. Накратко, може да се ползва тонер за черно-бяла визуализация, както и цветен филм + преправен лентов апарат за цветни снимки /както са познати като потърсиш Кирлеан ефект в Гугъл/. Там където са снимани изображения на пръстите на цялата ръка се редуват отляво нагоре и надясно малък пръст, безименен, среден, показалец и палец на лявата ръка /дясната държи "ел.запалката".
Ето как изглеждат нещата на снимки

ПП
В темата за ОК-М също ще пусна няколко снимки на тонерни черно-бели изображения. Ясно се вижда силното уплътняване на аурата при държане в ръка на моята кутия ОК-М. Което силно ме радва, защото един път видял е по-убедително от сто пъти чул или прочел :)
Прикачени файлове
20150505_193117.jpg
20150505_193117.jpg (1.64 MiB) Прегледано 7817 пъти
20150505_193545.jpg
20150505_193545.jpg (2.15 MiB) Прегледано 7817 пъти
20150505_193550.jpg
20150505_193550.jpg (2.09 MiB) Прегледано 7817 пъти
20150505_191432.jpg
20150505_191432.jpg (1.8 MiB) Прегледано 7817 пъти
20150505_191441.jpg
20150505_191441.jpg (1.84 MiB) Прегледано 7817 пъти
20150505_192900.jpg
20150505_192900.jpg (1.63 MiB) Прегледано 7817 пъти
20150505_192853.jpg
20150505_192853.jpg (1.33 MiB) Прегледано 7817 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот discorder » Вто Май 05, 2015 9:40 pm

Електрониката се състои от концентриран пушек, който се освобождава при подходящо напрежение.
discorder
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Апр 27, 2015 5:53 pm

Re: Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот discorder » Вто Май 05, 2015 10:12 pm

Това което си намерил е гениално с опростения си дизайн и парите за които се постига ефекта. Доколкото схванах е гаражната версия на т.н. газоразрядна визуализация която стана доста популярна напоследък. Готино е, даже може да помислим как да го метнем на цветна CCD матрица, но това сега ми идва наум и нямам готова идея как точно ще стане.
Както и да е, проблемът на тези методи е че правят само моментна снимка, всичко е post factum и не може да се наблюдава динамиката на полето.Пък и не мисля да меря само биологични обекти.Затова толкова ми хареса Ига-та. Твърди се че по естествен или изкуствен път се създават "фантоми" и си седят от минути до месеци на определени места ако има условия. Интересно дали с кирлиановия метод можем да хванем подобни етерни образувания.
https://www.youtube.com/watch?v=lIPEMt9SJ5Y Тук показват как работят с него. Малко се отклоняваме към темата с огледалото ама няма как.
Като си подредя малко главата ще споделя и за това някои неща :)
Електрониката се състои от концентриран пушек, който се освобождава при подходящо напрежение.
discorder
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Апр 27, 2015 5:53 pm

Re: Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот caduceus » Сря Май 06, 2015 9:28 am

Това го намери Искрен, след като си говорихме да направи по схема уреда. И да, така е - просто и работещо! Трябва да се понатамани малко, защото сутринта се усетих защо изобряженията са с по-ниско качество от тези на руснака - батериите са много стари и може би поизфирясали, а и бобината вътре не е парафинирана както пише човекът, че е нужно за да няма утечки. Ще свърша тези неща след малко.
Днес мисля да пробвам и цветния вариант с лента /ако тръгне навиването коректно, че май изтървах една пружина като разглобявах "Смяната" и не е много ясно ще навива ли лентата добре/. След това ще направя един пак леееко гаражен вариант /по руски :lol: / на прозрачен екран, който позволява дигитални снимки - вероятно дори видео, като се наблюдава динамиката на полето. Е, не е 3D а 2D, но е напредък спрямо Смяна 8М с изтърбушен обектив :) . Оригиналния метод за това е със много тънък слой проводим титаниев диоксид върху стъкло или плексиглас, за да е прозрачен екрана. В нашенския вариант е съд от две стъкла на 1 мм разстояние /по края двойнолепещо или др/ + солена вода вътре, за проводник. Това е на статив и ВН жицата е свързана със солената вода. На тъмно можело да се снима директно какво става, с нормален цифров апарат или телефон ;)
Е, ще е хубаво да се направи и холограмно, ама засега няма как :lol:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот discorder » Сря Май 06, 2015 10:55 am

Само за идеята, има едни проводящи лепила на база на калаен оксид, който също е прозрачен. Калаеният оксид мисля че може да си го направим сами.
Електрониката се състои от концентриран пушек, който се освобождава при подходящо напрежение.
discorder
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Апр 27, 2015 5:53 pm

Re: Технически методи за измерване на оргон/торсионни полета

Мнениеот caduceus » Сря Май 06, 2015 11:16 am

Хм... Със тъчскрийн от смартфон дали няма да стане? Те нали са с такова покритие, индий-калаен оксид, прозрачно проводящо. Има резервни за 12-18 лева и няма да си играя със солена вода и стъкло :)
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Следваща

Назад към Радиестезия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron