Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Теоретични основи и практическо приложение

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот caduceus » Сря Юни 10, 2015 6:56 pm

Здрасти Слави,
не е трудно, но е добре в началото наоколо да има още някой по-напреднал, за да засича сравнително. Например, за отправна точка може да се вземе вода със ясен по стойност енергиен заряд - да речем в нашата водопроводна мрежа е -2,5/10 и не се мени много. Като знаеш че е толкова, това ти е отправната точка която да закрепиш в съзнанието си. Естествено, тогава махалото ти върти на минус /обратно на час. стрелка/ и така засичаш само количествено колко е заряда, не качествено.
Другия метод е да се почне от нулата - задаваш мислено скала със цели числа, десети, стотни и т.н. като си я представяш в състояние на алфа ниво. Това е техника от метода Силва, където при средно ниво се брои от 5 назад до 0 и влизаш автоматично в алфа честота на вълните, където логичния ум е подтиснат и има предимно чиста интуиция и виждане. в напредналите нива на Силва метода може там да се влезе с отворени очи и с просто щракване на пръсти, или сключване на три пръста /това обаче е предварително зададено като знак за влизане в алфа/.
Абе май трябва да се видим за час на живо и ще ти светне всичко :) Иначе е малко като на китайски, а е просто
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот Slav » Сря Юни 10, 2015 8:53 pm

Имай ме предвид като идваш насам. Ще си освободя деня задължително!

Даже имах и още неща да ти казвам, но не беше удобно така на седянката ;)
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот wireless » Пет Фев 19, 2016 10:59 pm

Здравейте колеги,

В експериментите си да меря с махало каквото ми попадне, забелязах че една марка бутилирана изворна вода (ако проявите интерес ще кажа точно бренда) излъчва доста сериозно, според мен. Понеже в момента ползвам махалото като нещомер, мога само да кажа, че излъчването е по часовниковата стрелка, а като сила е по-силно от станиолово топче, което според скалата на caduceus е около 6 и има обр. на часовниковата стрелка въртене.

Според вас това излъчване на водата дали е полезно или не? Какво всъщност измерва махалото - поле, енергия, оргон ...? Защо примерно сходно като сила и посока на въртене поле в точка на Хартман е вредно, а подобно като характеристики поле (може би това от бутилираната вода) да е полезно? Забелязах още, че ако оставя под бутилката въпросното станиолово дивайсче, което има противоположна посока на въртене, то след известно време (примерно час), излъчването на водата се неутрализира, но след още час, без външно въздействие, се самовъзстановява. Всички тези наблюдения доста ме заинтригуваха, затова реших да ги споделя тук, с надежтата да получа отговор: какво измервам, дали водата е полезна и как се преценява кое излъчване е полезно и кое не?

Между другото прочетох темите тук. За сега въпросът със скалите за измерване, за мен остава нерешен и отворен. Иначе без проблем регистрирам по сходен начин, това което сте дали като снимки и т.н.

Поздрави,

PS. Много странно, написах си мнението в темата "Радиестезия - принципи, обяснения, информация", а то се появи тук :)
wireless
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 15, 2016 6:27 pm

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот icrow » Съб Фев 20, 2016 11:01 am

И двете са полезни. Няма как да сме само + или само - , както и магнитите електричеството и тн. Природата се стреми да балансира. Понеже сме заобиколени от много източници на негативна енергия, като бетона асфалта безжични връзки и тн,то ние се нуждаем от позитивна енергия и за това е хубаво такива оргонизатори да ползваме. Но ако се прекали ще ни трябва отрицатрелна енергия.Все пак отрицатрелната е дезинтегрираща каквато ни трябва за смилане на храна борба с вируси делене на клетки и тн. Позитивната е изграждаща възстанлвяване на тъкани и тн. Човек трябва да се научи да чувства калво му трябва, ако не природата да кажем, му удря по едни рамо, понякога не много приятно

Има обаче и друг момент. Колко човек е развил енергиините си способности и с какви заряди може да работи, както Кадуцеус, Филип, Аз и други хора. Това идвас времето желанието и силните заряди около теб, от които може и лошо дса ти стане. :smileylol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Предишна

Назад към Радиестезия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron