Изследвания и опит на Райхенбах

Исторически аспекти

Re: Изследвания и опит на Райхенбах

Мнениеот Philip » Съб Сеп 20, 2014 7:34 am

Считам тази информация за създадена лично от мен. Тъй като съм баннат в този форум - тя също няма място тук.
Филип
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Изследвания и опит на Райхенбах

Мнениеот usmarines » Сря Яну 31, 2018 7:30 am

Друг интересен.
usmarines
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Ное 09, 2017 10:28 am

Re: Изследвания и опит на Райхенбах

Мнениеот caduceus » Сря Яну 31, 2018 10:01 am

Благодаря на колегата че ми напомни да оправя тази тема, след като Филип е изтеглил инфото /още докато беше админ и преди да направи каквото направи, за което получи бан/. Тя не е негова, нито на никой друг - а си има точно определен и ясен източник. Така че, нека възстановим нещата на полза роду - и любознателните да четат :)

Става дума за дългогодишните изследвания на барон Карл фон Райхенбах, един от основателите на немската модерна индустрия - незаслужено позабравен учен от световна величина, неспоменаван от съвременните историци на науката поради увлечението му към оргонната енергия /наричана от него ОД или Одическо излъчване/.
В продължение на десетки години този велик човек се е занимавал със тези въпроси, ползвайки всички налични по това време ресурси - научни, експериментални и философски, БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ НА ФИНАНСИРАНЕТО. Последното е поради факта, че освен голям ум, е бил един от най-богатите хора в Германия, собственик на мини, преработвателни предприятия и т.н. и си го е осигурил сам.
Повече за него може да намерите в глава първа на книгата на Джери Василатос "Изгубените открития" - не случайно е на първо място... Ето линк за четене /а мисля, че я има като пдф и в библиотеката на форума/:
https://chitanka.info/text/14649-izgubenite-otkritija
Тия дни ще поровя и ще пусна и директно негови кратки трудове, макар и на руски.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm


Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron