Шаубергер Открития Разбирания - обсъждане

Исторически аспекти

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот Slav » Вто Апр 15, 2014 11:36 pm

Определено често влизам в темата и я препрочитам! Продължи я, моля те :cheers:

Гледам да съм в кондиция и да прочета нещата НАИСТИНА, а на да го "назубкам" като получена информация. Не коментирам, защото ми трябва време да осмисля какво точно съм прочел :book: :dash: :news:

Надявам се скоро да дойде времето, в което ще се захвана на практика с нещо и тогава от въпроси няма да се оттървеш :)

БЛАГОДАРЯ ! :sympathi:
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот sheki » Чет Апр 17, 2014 7:31 am

Филип само така, инфото е много ценно, въпреки че трябва да препрочитам :) ама има ли човек желание всичко става. :phil_04:
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот icrow » Чет Апр 24, 2014 12:43 pm

Почвам малко по малко да чета темата. Съответно ще пиша въпросите веднага преди да съм прочел всичко, че ще забравя. :smileylol:
Значи малко ми е странно, че пише, че студеното е съзидателно, а топлото разрушително. Нали точно когато се затопли времето природата започва да се развива и расте, а когато е студено седи в застой? Също така само да падне температурата с няколко градуса на жив организъм и той ще умре.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот Philip » Чет Апр 24, 2014 2:26 pm

icrow написа:Нали точно когато се затопли времето природата започва да се развива и расте, а когато е студено седи в застой? Също така само да падне температурата с няколко градуса на жив организъм и той ще умре.

Соред Шаубергер нищо в Природата не е постоянно. Всички процеси при нея са в динамичен баланс. Едновременно вървят процеси на разпад и образуване.
За тези процеси най-важно е дали температурата върви към +4 градуса (положителен температурен градиент (съзидателен), независимо дали е от -20 и се приближава към +4 или е +20 и се приближава към +4) или се отдалечава от +4 градуса (отрицателен температурен градиент (разрушителен), независимо дали температурата се движи от +4 към минус 20 или от +4 към +20)
Когато дойде зимата, температурата се движи в малки граници през деня и нощта. Реално имаме малък марж на температура и минимални промени, водещи до разпад и образуване. Затова има застой.
През пролетта, разликата в дневните и нощните температури се увеличава все повече. Това увеличава процесите на разпад и образуване и Природата се "събужда".
Реално колкото по-големи температурни колебания има в денонощието, толкова по-видими са промените, следващи от двата процеса.
***
Всеки организъм има "номинална" температура, при която съществува. Отклоненията естествено водят до прекратяване съществуването на организма, независимо дали са свързани с повишаване на температурата или понижаване.
icrow написа:Значи малко ми е странно, че пише, че студеното е съзидателно, а топлото разрушително.

Думи. Затова стават и грешки :sympathi:
Шаубергер е обяснявал едни и същи неща много пъти пред най-различни аудитории. Стараел се е да говори така, че да бъде разбран точно от тази аудитория. Затова за едно и също нещо е използвал различни думи за обясненията си. До нас са достигнали записи от различни места. Затова се получава и неразбиране ако четеш книгите, написани за него, където се използват негови обяснения. Постарах се при превода да избегна двоякия смисъл, но явно не съм успял.
Точните му разбирания са:
Всичко с положителен температурен градиент е съзидателно. Всичко с отрицателен температурен градиент е разрушително.
При температури близки и над 40 градуса, свободния кислород се активира и окислява активно - тоест разрушава.
***
Успях ли да обясня или да пробвам пак с други думи?
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот icrow » Чет Апр 24, 2014 3:22 pm

Рaзбрaх! Може би aко бях прочел цялaтa темa щях дa го схвaнa, но времото ми е все по оскъдно. Мерси зa рaзяснението. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот FIL55 » Чет Апр 24, 2014 8:45 pm

Може би поради по-високата си възраст и съответно повече "натрупвания" не мога да се ориентирам с този градиент в чисто практически смисъл, теоретично е много добре изложено.Philip, може ли да дадеш примери от бита- примерно-използването на топла и студена вода (за пиене- твърди се от П.Димков, че пиенето на топла вода е много полезно за организма, а тя сигурно е над 40 градуса; също така за къпане,за готвене).Същия въпрос възниква за въздуха и влиянието му върху човека (чрез климатик, вентилаторни печки, конвектори,сушоари и др.)?
FIL55
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 28, 2014 1:37 pm

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот Philip » Пет Апр 25, 2014 6:51 am

FIL55 написа:Може би поради по-високата си възраст и съответно повече "натрупвания" не мога да се ориентирам с този градиент в чисто практически смисъл

Не е тази причината :hush: :sympathi:
Човек е сложна, саморегулираща се система, която ползва и едните и другите процеси, за да осъществява съществуването си.
Ще опитам да разгледам какво става при това, за което питаш, но не гарантирам, че ще е пълно и пълноценно. То още науката и лекарите не са наясно с протичащите и взаимосвързани процеси в човешкото тяло, та камо ли аз :smileylol:
То ще стане трактат, но...
FIL55 написа:може ли да дадеш примери от бита- примерно-използването на топла и студена вода (за пиене- твърди се от П.Димков, че пиенето на топла вода е много полезно за организма, а тя сигурно е над 40 градуса; също така за къпане,за готвене).

Къпане
- Топла вода
Температура на тялото около 36,7 градуса. Температура на водата - около 40 градуса.
Активиран свободен кислород.
Повърхността на тялото започва да се загрява. - отрицателен температурен градиент - разрушение.
Повърхностните епителните клетки на кожата се окисляват и загиват. Темповете на този процес са слаби и малки поради малката температурна разлика.
Системата за охлаждане на тялото се включва на по-висока работа и започва интензивно охлаждане чрез доставяне на вода до повърхността и "потене".
Това води до загуба на енергия на организма като цяло и дехидратация. Колкото по-дълго продължава къпането, толкова тези процеси стават по-явни. В един момент настъпва умора поради загубата на енергия.
За мен много по-опасно е стоенето на Слънце. Сложете един термометър до себе си и ще видите на каква огромна температурна разлика е подложено тялото. От това и процесите на загуба на енергия, дехидратация и умъртвяване на повърхностните клетки е много по-чувствителна.
- Студена вода
Положителен температурен градиент. Повърхностните клетки поемат вода и енергия от нея (ако естествено водата е свястна). Не се хаби енергия за охлаждане, а за загряване, което всъщност е намаляване на работата на охладителната ни система, защото вътрешните ни органи отделят температура. Отдавна е забелязано, че ако на края на душа, човек си пусне по-хладна вода, се чувства освежен. Причината е съзидателния, положителен температурен градиент.
Принципното положение - ако можете да се къпете с по-хладка вода - това ви дава само плюсове.
Пиене
- Топла вода
Стомаха и червата ни използват отрицателния температурен градиент за работата си освен ензимното разлагане на храните. Реално целта на тази система е разрушението на поеманата храна и усвояване на градивните и частици и енергии. Пиенето на топла вода увеличава температурната разлика и подпомага разрушаването на храната. В същото време организма хаби по-малко от собствената си енергия, за създаване на по-голямо количество ензими, които да разтворят храната. Едновременно с това обаче и клетките на стомаха са подложени на по-високи температурни разлики, което пък води до тяхното по-бързо разрушаване. Разгледано като цяло, пиенето на топла вода си има и плюсовете и минусите. За здрав организъм според мен плюсовете са малко повече.
-Студена вода
Забавено разрушаване на храната до съставните и вещества.
Уточнение. Това важи за приема на топла или студена вода от десетина минути преди хранене, по време на храненето и около два часа след това. (според мен)
В другото време приема на студена вода е много по-благоприятен за организма. (пак според мен, разгледано от гледната точка на двата противоположни процеса)
:sun: :beer:
FIL55 написа:Същия въпрос възниква за въздуха и влиянието му върху човека (чрез климатик, вентилаторни печки, конвектори,сушоари и др.)?

Положителния температурен градиент унищожава бактериите и микробите. В същото време е полезен за "висшите" организми.
С повече думи: Ако загряваме температурата от отрицателна до +4 е добре за нас и околното ни пространство. Ако я охлаждаме от висока положителна към +4 - същото.
Ако я поддържаме около една и съща, независимо с какви устройства - няма големи температурни различия - никой от процесите не се активизира силно - няма промени.
Силно активизиране на разрушителен процес се получава само при големи температурни разлики. Примерно температурата в помещението е 7 градуса и я вдигаме до 20. В такъв случай е по-добре човек да не стои в това помещение, докато не започне поддържане на температурата. Като чувство - това дава умора. Междувременно и патогенните организми ще "разцъфтят" заради резкия отрицателен температурен градиент. Добър вариант - бавно покачване в продължение на около едно денонощие.
-Сушоар. Това вече е гадно. Рязко покачване температурата на косата и главата. Голяма температурна разлика за малко време. Унищожение и разрушаване. Същото важи и ако си сложим студените ръце да се стоплят на струя горещ въздух.

Съжалявам за огромния пост, но не можах да предам нещата с по-малко думи ясно. :sad:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот FIL55 » Пет Апр 25, 2014 8:36 am

Много благодаря за отговора. По-ясно сигурно не може да се обясни,надявам се да го оценят и колегите от форума, за мен е перфектно обяснението. :sympathi:
Сега ми става ясно и защо човек буквално се "разплува", ако стои продължително време на слънце или в стая с бързо затопляне от някакъв електроуред или набумкана печка.
FIL55
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 28, 2014 1:37 pm

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот icrow » Пет Апр 25, 2014 10:39 am

Aaaaa нaпрaво зa БAН ще те предложим с тия постове дълги. :smileylol: Стрaнно кaк зa човешкия оргaнизъм сaмо десети от грaдуaсa се изрaзявaт грaдиентите, поне нормaлните зa оргaнизмa.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Шаубергер Открития Разбирания

Мнениеот Philip » Нед Апр 27, 2014 6:03 am

icrow написа:Стрaнно кaк зa човешкия оргaнизъм сaмо десети от грaдуaсa се изрaзявaт грaдиентите, поне нормaлните зa оргaнизмa.

За Шаубергер тези десети от градуса са именно това, което отключва различните процеси.
***
Имам въпроси и на ЛС, свързани с реакции на човешкото тяло, които не отговарят на описаното от Шаубергер.
Трябва да кажа отново.
Откритията на Виктор засягат целия физически свят. Той е успял да открие основните взаимодействия за всичко, но ги е обяснил пълноценно за системата Земя :cheers:
Човек е друга саморегулираща се система. В нея се задействат десетки процеси и за най-малките неща. И за всеки от тези процеси действат законите на Природата, открити от Виктор.
Няма човек на света в момента, който да знае всички процеси, задействани в един момент, за да може да обясни какво точно става.
Само за да се разбере огромната съвкупност от процеси, задействани едновременно и предизвикващи се един друг, за заздравяването на една единствена рана, давам долния линк.
Ако някой може да ги обясни чрез природните принципи (защото те са подчинени на тях) - супер :hola: Аз не мога :no:
***
Процеси при заздравяване на рани
http://ranite.bg/userfiles/files/%D0%9E%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81.pdf
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron