Етер. Свойства. Основни взаимодействия

Исторически аспекти

Re: Етер. Свойства. Основни взаимодействия

Мнениеот hyparh » Пон Фев 16, 2015 6:15 pm

Така де, може би не се изразих съвсем точно. Искам да кажа, че природата гради и сътворява (планети, звезди...) чрез натурални енергии и процеси, а ние изгаряме и рушим, за да имаме слабоефективни системи за добив на някаква енергия. Не сме се научили да използваме градивните енергии.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Етер. Свойства. Основни взаимодействия

Мнениеот brain » Вто Фев 17, 2015 5:05 pm

hyparh, извини ме, но в думите ти има странно противоречие. Излиза, че ползването на материални енергоносители е „по-опасно” за Природата от ползването на СЕ, както общоприето, но за мен условно се нарича голямото многообразие от вихри, квантови и субквантови частици и античастици, които ги изграждат. А от къде „идва тя”? Кой я създава? В Природата по принцип няма нищо „свободно” и „безплатно”.
Всъщност/според мен/ генератор, хармонизатор, неутрализатор, „боравещ” на споменатите нива на функция едномоментно и едновременно в това измерение, с резонанс във всички други е Живият организъм. Независимо от октавата му на проявление. А най-висшата, седма/седем в едно/ в този времеви сегмент, с елемент на материализация на Време заемаме ние Човеците. Които отдавна сме забравили това и вече почти сме „изконсумирали” първите четири октави на хармонично проявление на СЕ в нас и съответно в пространството около нас. Отровили сме и продължаваме да тровим тези нива с огромното количество енерго-информационен боклук, който творим в първите си четири енергийни центъра и с него звучим и облъчваме всичко. Не че в другите си центрове сме „по-балансирани” и по-малко отровни, просто много малко от нас имат реално функциониращи такива/и това е добре, може би/.
Стигнали сме образно казано до петата – ефир или етер или не знам още какви думи има за това. Преподреждаме го със скаларни вълни, ХААРП системи, „звуци” и др. Опитвайки се да извлечем „енергия”, тоест да превърнем Време в Енергия, или античастица в частица, каквото ни трябва.
А изначално можем да създаваме всичко това, да „творим хармонична Природа с Природата си” със „заложеното” съвършенство на енергийната ни структура. А започнем ли да „създаваме” или да „правим с неправене”, ще разберем и как се ползва всичко това, просто ще се върнем в Природата си и ще станем част от естествения енергиен кръговрат на Цялото. Извинете ме, ако мястото на поста ми не е тук.
brain
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Май 28, 2014 4:57 am

Re: Етер. Свойства. Основни взаимодействия

Мнениеот hyparh » Вто Фев 17, 2015 8:17 pm

Материалните енергоносители нямат перспективи в една високоразвита цивилизация. Бих казал, че са по-скоро трамплин - ранен етап на технологично развитие. За сдобиване със СЕ сигурно има безброй начини, стига да знаеш как да "погъделичкаш" етера (или някое от по-фините агрегатни състояния) :) Природата на първичните етерни потоци, които могат да сътворяват вселени като нашата, е нещо твърде далечно за нас като разбиране (но не и самият процес на сътворяване). Едва ли някой простосмъртен може да даде отговор на въпроси като например откъде идват тези потоци и енергията, която ги движи.
Думечката "време" спокойно може да бъде заменена с "етер" или "ефир". Защото без тази свръхфина субстанция не може да съществува това, което ние наричаме "време", съответно и никакъв друг процес.
Като писах за овладяване съзидателните сили на природата, си представях Клетката на Джо, защото тя е точно такъв пример. С правилното й конструиране създаваме среда, подходяща (може да се каже дори приветлива) за жизнената енергия (оргон, прана, чи). Тогава тази енергия се настанява в клетката и привлича още от околното пространство. Имаме подканен от нас съзидателен процес, присъщ за природата. С други думи ние си отглеждаме живо същество, което расте на енергия (а понякога генерира и материя). С времето в клетката може да се натрупа достатъчно оргон, с който например да се енергетизира двигателят на автомобил. Това е един от методите за СЕ.
Надявам се ме разбираш сега какво имам предвид :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Предишна

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron