Петроволтаични клетки

Исторически аспекти

Петроволтаични клетки

Мнениеот Meltdown » Пет Фев 03, 2017 10:39 pm

Здравейте колеги. От няколко години чета различни материали за така наречените Петроволтаични клетки. Това са "клетки", които произвеждат електрическа енергия, използвайки камъни, пясък или други предмети с диелектрични свойства като например резистори. Полюсите, излизащи от предмета с диелектрични свойства, са свързани с кондензатор за стабилизиране на напрежението. Теоретически тези клетки използват така наречените земни гравитационни колебания или етерни колебания, генерирайни електрически потенциали. Камъкът, който е активната част е представен като дипол, чийто един полюс е свързан с диод за осигуряване на еднопосочно движение на електроните. Така двата полюса от всяка клетка могат да бъдат свързани последователно с диелектриците на други клетки и по този начин се постига добавъчен волтаж. Аз имам идея за построяване на оргонни електрически преобразуватели, които да работят на сходен принцип, но с известни подобрения. Ако работят ще кача снимки тук. Винаги съм вярвал, че отгонната енергия е решението за всички проблеми на човечеството - от медицината, през пречистването на атмосферата и икпономията на гориво, подобрените добиви от селско стопанство, до производството на безплатна електрическа енергия. Ето снимки за разсъжнение:

Изображение

Изображение
Аватар
Meltdown
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Апр 12, 2014 10:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Петроволтаични клетки

Мнениеот hyparh » Съб Фев 04, 2017 1:28 pm

Здравей Meltdown,
Може ли да дадеш оригиналния линк, от който са взети тези схеми? Аз също съм заинтересован от идеята :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Петроволтаични клетки

Мнениеот Meltdown » Съб Фев 04, 2017 6:31 pm

http://www.doctorkoontz.com/Antigravity ... l_%204.htm - тук има подробни описания надълго и нашироко за тези клетки. Доколкото разбрах са патент на Томас Браун. Както казах по-горе имам идея за тяхното доразвиване с прибавянето на допълнителна оргонна мощност. Предполагам, че по този начин ще се усили изходното напрежение, сила на тока, както и ще се стабилизират флуктуациите в известна степен. Трябва да се експериментира : )
Аватар
Meltdown
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Апр 12, 2014 10:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Петроволтаични клетки

Мнениеот hyparh » Съб Фев 04, 2017 10:48 pm

Ти да видиш... за Браун съм чел много относно работата му свързана с тягови елементи на електрогравитационен принцип (правил съм и опитни установки), но това някак ми е убягнало.
Доста интересен материал, утре ще се чете на работата :lol: Благодаря :cheers:
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Петроволтаични клетки

Мнениеот Meltdown » Пет Фев 10, 2017 11:21 pm

Джон Бедини беше измислил така наречената ''rock battery'', която работи на този или сходен принцип. Доколкото съм се интересувал и Джон Хътчинсън има такива разработки, дори в YouTube има специален канал. Скоро смятам да пробвам да направя такава батерия и ще публикувам тук снимки от резултата.
Аватар
Meltdown
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Апр 12, 2014 10:11 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron