Двигатели задвижвани с вода

Исторически аспекти

Двигатели задвижвани с вода

Мнениеот Slav » Пон Фев 26, 2018 8:37 pm

Тук искам да постна едно неангажиращо видео, за да започна тема, която мен ме вълнува от дете. Ввъв видеото няма никакви технически насоки, но е добър повод за размисъл.

https://www.vbox7.com/play:03ce26a0ea


Дали някога ще бъде възможно да се внедри масово този принцип на работа...може би зависи само от будността и свободната воля на хората. Всмисъл да си я използват тази свободна воля и главата на раменете по предназначение :)


П.П. Не пуснах темата в правилния раздел, но се усетих късно...не мога да я преместя...Асене?
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Двигатели задвижвани с вода

Мнениеот caduceus » Пет Мар 02, 2018 11:30 am

Ами нека си стои тук, Слави - не е голям проблем. Пак е по въпроса :)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Двигатели задвижвани с вода

Мнениеот DOMIC » Нед Мар 04, 2018 10:53 am

Здравейте!
Слав, разработвам система, която допълва водна пара към горивото на ДВГ. Изпълнението е елементарно, без да се променя нищо в колата, освен смяната на въздушния филтър с текстилен(спортен). Ползвам овлажнител на въздуха, който струва под 20 лв. Консумацията е от 0,24А до 0,37А. Останалото е "направи си сам".
Не знам дали водата гори, но на колата и харесва. Чакам да ми направят електроника, която да дозира парата право пропорционално на оборотите и почвам с настройките.
Поздрави.
DOMIC
 
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 8:29 pm

Re: Двигатели задвижвани с вода

Мнениеот Slav » Пон Мар 05, 2018 11:08 am

Това определено е някакво начало :)

Ще бъдем благодарни, ако споделяш опита си тук :beer:
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Двигатели задвижвани с вода

Мнениеот Иван1961 » Вто Мар 06, 2018 1:32 pm

DOMIC написа:Здравейте!
Слав, разработвам система, която допълва водна пара към горивото на ДВГ. Изпълнението е елементарно, без да се променя нищо в колата, освен смяната на въздушния филтър с текстилен(спортен). Ползвам овлажнител на въздуха, който струва под 20 лв. Консумацията е от 0,24А до 0,37А. Останалото е "направи си сам".
Не знам дали водата гори, но на колата и харесва. Чакам да ми направят електроника, която да дозира парата право пропорционално на оборотите и почвам с настройките.
Поздрави.

На прав път си!
Преди години попаднах на статия за един германец, който си беше преработил двигателя. Подаваше му вода (или пара) в цилиндрите според оборотите - при празен ход - 0, и се увеличаваше до 50% от горивото при макс. обороти. Ефектите бяха:
1. Вдига се мощността ;
2. Намалява разхода ;
3. Вредните емисии падат драстично.
Успех !
Иван1961
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 30, 2017 8:57 am


Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron