Електролизен генератор

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Електролизен генератор

Мнениеот caduceus » Съб Фев 15, 2014 3:07 pm

Бай Илия го е направил /Браун газа или оксиводород + оргонна пара/ случайно. Голяма роля за това е изиграло нивото на техниката по това време, което не е било толкова отдалечено от живота като сегашните усложнени и пълни с интегрални схеми прибори и устройства ;) . Простия електролизер не може да направи Браун газ. Термините са без значение - всяка самонагаждаща се система, която трупа ред вместо хаос е стимулирана от присъствие на оргон под някаква форма - като ток, поле или пара. Това е структуриращото, градивното начало - което е обратното на ентропията. Няма как в ентропийна мъртва техническа или друга система да има самоорганизация - за разлика от положението при всякакви СЕ устройства или живи системи. Ентропията и липсата на жизнена енергия е равна на смърт. Четете Виктор, за да схванете разликата между синтез и деструкция на енергията. Материята е само носител и следствие, не причина.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Електролизен генератор

Мнениеот zlia_genii » Сря Мар 05, 2014 8:18 am

Здравейте Колеги
не му е тук мястото, но да попитам някой играл ли си е с така наречената "горивна клетка" и има ли идея какъв е принципа на деиствие защото не знам аз ли съм много тъп но не можах да схвана нищо от информацията в нета
ето линкче http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0% ... 0%BA%D0%B0
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Електролизен генератор

Мнениеот icrow » Сря Мар 05, 2014 1:52 pm

До колкото знам това е обратния процес на ННО, където при смесването на водород и кислород, се получава електрическа енергия и в последствие вода. Въпроса е ако водорода е добит с електролиза и е изхабено някакво електричество, дали добитото електричество ще е същото, и има ли смисъл. Вместо колата да гори водорода и да си го вози през това време,а да върви на ток.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Електролизен генератор

Мнениеот zlia_genii » Чет Мар 06, 2014 3:24 pm

icrow - идеята ми е малко по различна. Дето се казва иска ми се да "е...а дявола във въздуха" но нещо не мога да си обясна самата конструкция на тази горивна клетка. иначе идеята ми е да пробвам добития водород от електролизата да го прекарам през горивната клетка и след това да го изкарам ота там (някакси просто да мине през нея) и да проверя дали ще гори. не вярвам че химичната реакция която ще протече в горивната клетка ще изконсумира взичкия водород , та идеята е този който остане да се употреби, а тока който ще се произведе да се върне обратно в електролизера. Един вид да има нещо като самозахранване

ех мечти!! звучи твърде хубаво за да е истина
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Електролизен генератор

Мнениеот icrow » Чет Мар 06, 2014 9:01 pm

Ако закона за запазване на енергията е верен ще си на загуба от към енергия. :lol: Тук се борим принципно да докажем, че е грешен. Така че пробвай ако имаш с какво.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Електролизен генератор

Мнениеот zlia_genii » Чет Мар 06, 2014 9:04 pm

ами и аз точно това искам да кажа. мисля че закона за запазване на енергията 100% може да се опровергае
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Електролизен генератор

Мнениеот icrow » Чет Мар 06, 2014 9:35 pm

За мен лично тази постановка не си заслужава усилията, но ти действай. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Електролизен генератор

Мнениеот zlia_genii » Чет Мар 06, 2014 9:53 pm

благодаря все пак че си откровен
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Електролизен генератор

Мнениеот icrow » Чет Мар 06, 2014 10:01 pm

Еми тука не сме се събрали да си говорим мили лъжи. :lol: Но понеже съм се убедил, че теорията много рядко има общо с практиката, за това казвам пробвай па ще видим, щото в крайна сметка може да се окаже, че става. И благодарение на това съм сигнал до тук. Предполагам, че и за Кадуцеус се отнася. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Електролизен генератор

Мнениеот Gogo1 » Пет Окт 09, 2015 12:28 pm

Искам само да ви пиша,че това устройство е много опасно.
Аз едва не оглушах след като имах късмета да влезна в
помещение в което работи такова устройство.
Взриви се в този момент точно пред мен.
Мал шанс.
Това е лесно за изпълнение и много хора знаят как да си го
направят,но не е популярно точно поради това,че е като бомба
за която не се знае кога ще избухне...

Тъй,че внимавайте много и помислете дали си струва риска...
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron