Тесла трансформатори Приложение

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот hyparh » Съб Фев 15, 2014 12:33 am

Добро предложение, може да поразуча как точно става и да опитам. Всъщност така ми даваш идея и за един друг мой проект, който в момента съм замразил. Става въпрос за пускане на определени честоти на тороидалния поточен кондензатор (не ме питай какво е това, дълга история :D). В него става особено преплитане на токове, високи напрежения и честоти. Все още не се знаят точните взаимодействия на енергиите, които протичат в него.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот icrow » Съб Фев 15, 2014 10:39 am

Нещо такова ли? http://www.youtube.com/watch?v=CUsqfhQWVC8

Обаче с риск да стана досаден ще предложа да се прместим в друга тема защото тази почнахме страхотно да я спамим, а става въпрос за радиестезия :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот caduceus » Съб Фев 15, 2014 3:03 pm

Тъй тъй, прав си Айкроу - правете тема и пишете вътре със здраве, че ще омажем тая. И аз ще пусна това-.онова.

Хипарх
Този пич Омхара ще излезе наш човек! :D Да го поздравиш от компанията и лично от мене за ентусиазма, има какво да обсъдим. Сериозни неща е почнал, но мисля че можем да му бъдем полезни защото го е подкарал по екстензивния метод, а има по преки и технологични пътища. Примерно - може да направиш слънчево огледало с радиус 5 м, за да режеш стомана във фокуса му, а може и да ползваш доста по-малък високоенергиен промишлен СО лазер за това ;) И то нощем, без наличие на слънце и ориентиране на огледало по него.
Твоите идеи са на подобно ниво - екстензивно натрупване. Не че не може, но има и по-лесни начини /поне на теория/. Трябва да се пробва, само да стане малко по-топло.

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот hyparh » Съб Фев 15, 2014 5:56 pm

caduceus написа:Хипарх
Този пич Омхара ще излезе наш човек! :D Да го поздравиш от компанията и лично от мене за ентусиазма, има какво да обсъдим. Сериозни неща е почнал, но мисля че можем да му бъдем полезни защото го е подкарал по екстензивния метод, а има по преки и технологични пътища.


Ще му предложа да видим какво ще каже, макар, че той не е много по форумите. Да видим в какво състояние е, че каза, че ще изкара 15 дни пълни пости (само на вода) и медитация :D Но предполагам знае какво прави.

icrow, подобно е, но не баш :) Казват, че този поточен кондензатор има възможността да променя гравитацията около него, спонтанна материализация на материя и др. Наричат го още Gravity Resonant Coil. Интересното е, че в Мазето дискутирахме една теория за динамичния етер (Субквантова Кинетика) и независимо стигнахме до този същия кондензатор като опция за възникване на реакционно-дифузни вълни в електромагнетизма. Определено в това устройство може да се крие нещо.

Всъщност темата освен, че се разводни, се и раздвои :lol: В смисъл пишем за оргонни технологии, експериментална електротехника... Не знам как да процедираме.

Shadowhawk_Device.jpg
Shadowhawk_Device.jpg (401.41 KiB) Прегледано 6383 пъти
Последна промяна hyparh на Съб Фев 15, 2014 5:58 pm, променена общо 1 път
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот hyparh » Съб Фев 15, 2014 5:58 pm

Схема 2

Gravity resonant coil (russian).jpg
Gravity resonant coil (russian).jpg (26.79 KiB) Прегледано 6383 пъти
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот caduceus » Съб Фев 15, 2014 11:35 pm

Да ви кажа момчета, май си разхвърляте силите по няколко проекта с подобни идеи. Според мен, ако искате да имате успех, карайте едно по едно като минавате етапите последователно - понякога нещата се променят в движение, това или онова от теорията отпада, а друго по-добро идва. Само предлагам :D И не вярвайте много на интернетски схеми - повечето са интересни и добре изпълнени като рисунки, но само толкова :)
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Текуща дискусия , методики и приложение в практиката

Мнениеот icrow » Нед Фев 16, 2014 10:49 am

Аз последно време ми е трудно и с едно да се захвана. :lol: Но пък е хубаво да има с какво да разнообразиш, защото ако се мисли само за едно нещо мозакът блокира след някакво време. Нещо като да си вземеш отпуска от работата, ама пак вършиш нещо. :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот Philip » Чет Апр 17, 2014 4:50 am

Темата е отворена специално за hyparh ;)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот Philip » Вто Сеп 16, 2014 2:59 pm

Хипарх,

Сега попаднах на нещо, на което не бях попадал досега.
Наредиха ми се доста откъслечни до момента нещица :)
Може би го знаеш, но...
http://legna.blog.bg/history/2013/01/05/otkrit-e-neizvesten-rykopis-na-tesla.1038756

То не е само за Хипарх, но понеже е най-навътре с Тесла, затова се обръщам към него :smileylol:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот hyparh » Вто Сеп 16, 2014 4:53 pm

Да, преди време четох този материал, не си спомням дали на български или английски :) Наистина е информативен и свързва ключови звена в областта на физиката (според академиците - "псевдо-физиката" :lol:).

Този откъс от материала загатва и за динамичната природа на етера:

"Karl Hans Welz от Австрия внедрява и произвежда така наречените генератори на оргон въз основа на теорията на Вилхелм Райх. Самият Райх е казвал, че етерът и оргонът всъщност са едно и също нещо. Смятал е, че теорията на Айнщайн показва, че средата за предаване на електромагнитни вълни не може да бъде статична и се намира в постоянно движение и по никакъв начин не отрича наличието или отсъствието на самата среда."

В този ред на мисли пускам един симулатор на реакционно-дифузни вълни, с който пада голямо забавление :) Снощи поне един час си играх с най-различни настройки. От всички материали, които съм чел до момента, съществува огромен шанс на най-базисното си ниво природата да работи с такъв вид химични вълни. Химическият субстрат в случая е етера.
Примери за такива вълни в природата има много:

discus.jpg
discus.jpg (137.65 KiB) Прегледано 5907 пъти
zebra.jpg
zebra.jpg (172.98 KiB) Прегледано 5907 пъти
leopard.jpg
leopard.jpg (121.17 KiB) Прегледано 5907 пъти
USGSBrainCoral.jpg
USGSBrainCoral.jpg (94.5 KiB) Прегледано 5907 пъти
Човешки-мозък_1.jpg
Човешки-мозък_1.jpg (9.17 KiB) Прегледано 5907 пъти
Fingerprint.jpg
Fingerprint.jpg (228.97 KiB) Прегледано 5907 пъти


Симулатор: http://pmneila.github.io/jsexp/grayscott/
Например при пускане на патерн “Spots and loops” ще видите една много позната картинка. Понякога се случва подобен патерн да се вижда при затворени очи, при търкане на очите или леко притискане на очните ябълки. Забелязват се и при вглеждане в искрящата белота на снега. Понякога при вглеждане в бяла повърхност или ясно небе, в центъра на полезрението се появява патернът “Waves”, само че с разпространение на вълните навътре. При различни настройки може да се наблюдава размножаване на кръговите или пръчковидни вълнички (клетъчно/бактериално размножаване), подредба в хексагонални форми и др.
Когато екранът се запълни с вълни може да се бутне долния плъзгач “Death rate” до крайни дясно и после пак да се върне. Така се изчиства екрана. След това при цъкане или провлачане по екрана с мишката, могат да се възбудят нови вълни и с допълнителни кликвания да се свързват, разделят, анихилират и т.н.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта