Тесла трансформатори Приложение

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот hyparh » Чет Сеп 18, 2014 4:37 pm

Айкроу, обръщам се към теб, понеже си малко по-навътре в тоците от мен :) Сега погледнах пак тази втората схема от предната страница на тороидалния кондензатор (картинката на руски) и все още не ми е ясно как точно се прави това модулиране с честотен генератор. Да изкоментираме схемата - вързваме си две отделни захранвания 48V/10A на двете отделни намотки, след което ги вързваме общо към източник на ВН. Дотук е ясно. На картинката е показано, че модулатора е свързан към едно от двете 48-волтови захранвания. Но как точно става това свързване? Ако свържа примерно моя генератор на импулси няма ли тези 48V да протекат през него и да го прецакат? Или се свързва еднопроводно колкото да "разклати" тока на захранването от 48V? Някъде тук коня ми потъва в реката :smileylol: Не са ми ясни как стават тези модулации на по-големи мощности, а и нещо не намирам материали или пък аз не знам как да ги търся... :help:
Геврека го имам (направен по мой си начин), но засега само прашасва в гаража.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот icrow » Чет Сеп 18, 2014 7:17 pm

hyparh написа:Айкроу, обръщам се към теб, понеже си малко по-навътре в тоците от мен :)

Е ти какво каза. :smileylol:
Единственото, което ми хрумва е да е вързан генератора с примерно мосфет транзистор, който да пропуска импулси, но трябва да е право напрежението, а тук не виждам да е посочено и ако се търси форма на импулсите вече не е ясно дали ще свърши работа така. Това е принципна схема. Иначе, за да внесеш честота вътре може да се навие още една намотка отгоре, която да се върже към генератора. Друго за сега не се сещам. :) И моля те! Сравнение с тебе съм пълен лаик по темата. :smileylol:

Може би Шеки или Идурчев ще се изкажат най-добре. :)

ПП
Всъщност може да питам моя човек. Все пак той се е занимавал доста с такива неща, но не знам кога ще ми остане време да отида да го видя. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот hyparh » Чет Сеп 18, 2014 8:03 pm

Понеже и друг път беше споменавал схема с мосфет... то нали знаеш има различни сектори и в електротехниката :) Аз съм добър само в схеми "ала Тесла" :lol:, включващи резонантна LC верига с разрядник. Ако ми трябва някаква електронна схема (като например ZVS драйвера на Mazzilli) просто я копирам без разбиране.
Ще е супер ако стане с проста намотка около тороида. Благодаря! :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот icrow » Чет Сеп 18, 2014 8:28 pm

Да, аз съм добър, като почти всеки българин във всичко по малко. :smileylol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот sheki » Чет Сеп 18, 2014 10:19 pm

Тез 100кв в схемата бъркат работата :) хехе , това значи да се вземат мерки и в самите захранващи източници за пробиви, относно модулацията явно трябва да е амплитудна и с оглед на това, че търсим изолация за 100кв , най - удачно може да е с малко трансформаторче или модулираща бобина , самата бобина по която ще минават 48-те волта не трябва да е с прекалено голяма индуктивност заради тези 10А , не знам наистина ли трябва да са толкова , че то излиза това чудо да харчи около 1киловат мощност. Честотния генератор трябва да има подходящо изходно стъпало за да се спраави с модулирането, а за конкретни изчисления не съм подготвен ;) ...
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот atos » Вто Сеп 30, 2014 11:41 pm

Точно така, Шеки, тези 100 кв. са много "съмнителни"... :matrix:
Ако е печатна грешка-ясно, обаче ако не е-трябва конкретна схема.Това тук е просто "блок схема".
Модулирането обира пиковите стойности на честотната графика,като по този начин оформя плавна вълна и се намалява честотата, но не виждам в един модулатор нещо, което може да намали толкова напрежението (ако е само модулатор)...При всички случаи си трябва подробна схема?
Ако се приеме, че "источник питания" наистина се свързва с по един проводник, а към намотките излизат по два,не е ли този "источник" теслов траф. с обрано топло електричество до остатъчните 48 волта студено?Тогава и притесненията за пробив изчезват?
Не търся съвети,търся отговори!
atos
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 7:38 pm

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот hyparh » Сря Окт 01, 2014 12:45 am

Нещата са коректни, на устройството трябва да се гледа като на високоволтов кондензатор (защо ли тези кондензатори се бутат навсякъде :smileylol:). Едната "плоча" е вътрешната намотка, другата - външната. Неслучайно геврека се запълва с восък, който действа като диелектрик за тези 25-100kV. Препоръчва се да се замести с глицерин заради по-високата диелектрична константа --> по-добра работа на кондензатора. 100-те kV са за формиране на електрическото поле, а 48-те V на висок ампераж са за магнитното поле. Имаме преплитане на тези полета и възникване на гравитационни вектори с определена форма. Модулацията е необходима за напипване на "златната среда", в която ефектът ще е най-силен (може би уцелване на някакъв резонанс).
Но това съчетание на захранвания с толкова различни характеристики си е висш пилотаж... макар, че инцидентно съм пускал високо напрежение с нищожен ток да прескача към електрическата мрежа без никакви последици :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот hyparh » Сря Окт 01, 2014 12:58 am

При това устройство нещата са малко опасни, имаме висока мощност, силна електростатика, честоти, гравитационни вълни... ако се стабилизира портал като нищо може да се "вмъкне" някое пакостливо ефирно същество, което да започне да сее ентропия.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот atos » Чет Окт 02, 2014 10:34 am

Абе ти внимавай все-пак, ако решиш да го репликираш...да не преоткриеш Хътчисън...
Има ли някаква опция да се екранира предварително "рисковата зона" на установката?
Не търся съвети,търся отговори!
atos
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 7:38 pm

Re: Тесла трансформатори Приложение

Мнениеот hyparh » Чет Окт 02, 2014 2:00 pm

Опасно си е, и автора (Shadow Hawk) го отбелязва в статията за конструкция на устройството. Тук нещата са като при платформата на Авион - жули яко честоти да осигуриш ефекта (без особено разбиране), пък каквото ще да става :lol: Е, тук имаме малко повече контрол и може по-навреме да се прекъсне захранването (по-точно това на честотния генератор), без опасност от възникване на самоподдръжка. За екраниране - не знам, но най-вероятно няма да може.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron