Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Нед Яну 11, 2015 2:51 pm

То и мен ме хапе кучето така :lol: Вчера например направих нещо по колата по тъмно /щото не мога да стискам до сутринта/, но ще го разисквам след няколко дни да се види какво става реално ;) Преди малко ме посети музата и събрах тия студени ел.работи от каквото имаше налично в склада. Ползвах една системка на колегата idurchev която ми беше направил да си играя със палене на водата с въртяща плазмена дъга. Акумулаторче на 12 волта, мултивибратор, бобина от Лада и малко др. елементи. Вързах магнитния ми разрядник от по-рано, два самоделни ВН кондензатора ала Тесла, но от бирени бутилки /имам и от шампанско но са по-големи и не се връзват просто като място на дъската/. Двата пръта на късо са като твоите от тел 6 кв.мм. щото такава имам, но май и медна тръба се намира та ще го подобрявам по-нататък. Горе долу-това е :)
Всичко работи ОК но сега ровя за лампа 10-15 вата че системата е маломощна и газоразрядната ми 15 вата свети слабо, пък искам да я набутам в един леген с вода за да се види какво ще стане и ще продължи ли да си свети както трябва при хладния ток. Може и да бръкна във водата ако набера кураж :smileylol: Довечера ще снимам че сега е много светло от прозорците и не се вижда добре лампата как се пали от допира със пръта
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Нед Яну 11, 2015 6:42 pm

Снимките които обещах днес, включително бъркане във водата в която има светеща луминисцентна лампа :)
Първите три са на системката, после в работен режим когато прави страшно силна искра /между другото това акумулаторче го тормозя с тия магнитни искрища и хладни токове вече доста месеци и не спада въобще - не съм го зареждал изобщо ;) /Схемата дърпа около 1 ампер, демек консумация само 12 вата. След това насуканата лампа как свети от хладния ток при свързване към двата пръта /слабо и само на първата витка, не и стига мощността/ , също и права луминисцентна тръба свети по-силно от другата при допир до прътите /особено силно на левия срещу мен, най-долу/. После насуканата лампа във леген със проводници от прътите и как свети на сухо. Сипах вода от чешмата в легена да я покрие, но на лампата явно и е малка мощността на схемата и не свети вече. Затова пък луминисцентната права лампа свети прекрасно като се топне във водата :) След това се престраших и бръкнах вътре с пръст - нищо познато като токов удар не се усеща :lol: освен приятния леко ободряващ хладен ток. Направих две снимки - едната на тъмно и другата на светло за да се види как свети правата лампа и съм бръкнал във водата, но не станаха съвсем добре /за което ме извинете, със стар телефон снимах/. Ще гледам тия дни да направя по-читави снимки с нов телефон и от друг човек, като се разбра вече че няма страшно :smileylol:
Поздрави!
Прикачени файлове
Image1320.jpg
Image1320.jpg (267.95 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1321.jpg
Image1321.jpg (256.17 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1322.jpg
Image1322.jpg (190.86 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1323.jpg
Image1323.jpg (235.94 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1324.jpg
Image1324.jpg (247.74 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1325.jpg
Image1325.jpg (247.95 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1327.jpg
Image1327.jpg (193.33 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1331.jpg
Image1331.jpg (189.9 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1332.jpg
Image1332.jpg (166.27 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1333.jpg
Image1333.jpg (144.58 KiB) Прегледано 7247 пъти
Image1334.jpg
Image1334.jpg (207.13 KiB) Прегледано 7247 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Нед Яну 11, 2015 7:01 pm

Пропуснах последната снимка - пипане на пръта с ръка при работеща система... Тук най-много му мислих, усещането е малко по-силно от това с пръста във водата и е доста интересно :) Все пак внимавайте и както се казва - деца, не правете това у дома! :smileylol:
Поздрави!
Прикачени файлове
Image1335.jpg
Image1335.jpg (207.75 KiB) Прегледано 7243 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Нед Яну 11, 2015 9:02 pm

О, аз в началото хващах раменете направо с двете ръце, докато не ме жегна лекичко на два пъти и реших да не рискувам повече :lol: Иначе готина е станала установката :doubleup: Предполагам си усетил специфичната енергия на устройството, която вероятно варира в зависимост от това какви кондензатори се използва. Аз ползвам самоделни ролкови, които издържат на 40-50kV. Доколкото виждам раменете са ти разделени и си ги облепил горе да се допират. И аз в началото ги бях направил така, но после ги смених с непрекъсната тел - хем няма да се чудиш дали има хубав контакт :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Нед Яну 11, 2015 9:03 pm

Хипарх, прътите не са разделени - П образна тел е със дължина на раменете 85 см и напречна част 22 см. Ще я сменя с тръбна конструкция да видя дали ще се подобри добива на радиант :)


Днес явно е интересен ден... Направих още малко наблюдения по системата и по-точно как се разпространява радиантното поле около нея. Както знаете, около плазмена лампа на Тесла поради наличието на такова поле също светят газоразрядни лампи. Какво установих при тестване с такава лампа около системата и наблюдение на яркостта и на светене:
1. Полето е много силно по оста на разрядните електроди и го няма никакво перпендикулярно на тях... Точно обратното на това което очаквах :question: но практиката това показва.
2. Кабелът от бобината /преди разрядника/ излъчва доста силно, а този след него по-слабо. Т.е. имаме някакво намаляване на енергията в схемата през разрядника /говоря за радианта/.
3. Външният електрод на бутилките излъчва много силно, особено на тази по-близо до бобината.
4. Около целия акумулатор има мощно радиантно поле... Лампата свети като за световно от всичките му страни!!! Т.е. имаме активно постъпване на радиант в акумулатора, затова не се изтощава пущината :)
5. Пипах и с двете ръце двата пръта едновременно, за да може да мине радианта през мен като част от веригата /подобно на лампата вързана на прътовете/. На практика се усеща само ободряващия хладен ток, няма друго нищо. И да съм светнал като крушка, нямаше кой да ме види отстрани :smileylol:
6. Тествах за всеки случай 40 ватов DC мотор вързан на мястото на лампата между прътите, но не завъртя за съжаление :) Ще го излъжа но трябва да поразглобя това онова за да се ориентирам кое е важното

За тази вечер май ми стига, отивам си у нас :hola:

Поздрави!

Поздрави!
Прикачени файлове
Image1336.jpg
отдясно по оста на плюс електрода - силно светене
Image1336.jpg (191.2 KiB) Прегледано 7224 пъти
Image1337.jpg
напречно на искрището - няма нищо
Image1337.jpg (254.82 KiB) Прегледано 7224 пъти
Image1338.jpg
отляво по оста на минус електрода - по-слабо светене
Image1338.jpg (209.94 KiB) Прегледано 7224 пъти
Image1339.jpg
отгоре перпендикулярно на искрището - няма нищо
Image1339.jpg (238.41 KiB) Прегледано 7224 пъти
Image1340.jpg
отляво на външния електрод на кондензатора при минус електрода - слабо светене
Image1340.jpg (191.18 KiB) Прегледано 7224 пъти
Image1341.jpg
отдясно на външния електрод на кондензатора, при плюс електрода . силно светене
Image1341.jpg (218.17 KiB) Прегледано 7224 пъти
Image1342.jpg
около акумулатора - силно светене от всичките му страни
Image1342.jpg (194.46 KiB) Прегледано 7224 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот icrow » Нед Яну 11, 2015 10:23 pm

Не е хубаво да няма кой да ти окаже помощ ако се обърка някой експеримент. Пробвай и с асинхронен мотор.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Вто Яну 13, 2015 3:25 am

Кадуцеус, можеш ли да провериш дали може да се зареждат метали с хладния ток, подобно на зарежданията с телурични токове на Луи Рота?
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Вто Яну 13, 2015 5:07 pm

Айкроу
Няма кой да помага по нощите, та борбата ще се води поединично :) Досега се видя че няма страшно, дай Боже да е все така ;) Ще видя с асинхронен мотор дали върти - знаеш ли откъде може да се извади такъв с малка мощност /до 100-200 вата/?
Хипарх
Трябва да направя полиметална пластина със правилните съставляващи като при Рота и ще пробвам да я заредя. Написал съм си списък с десетина точки по които да правя експериментите с хладния ток, но кога ще е не знам че нещо ме награби работата :) Сигурно ще е през почивните дни пак
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот Gogo1 » Вто Яну 13, 2015 5:26 pm

caduceus

Аз имам такъв двигател.Мога да ти го пратя.Пиши къде.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот icrow » Вто Яну 13, 2015 6:33 pm

Виждaм, че колегaтa ти е решил въпросa. Инaче aко не се лъжa от перaлня можеш дa изкaрaш тaкъв. По вторичните суровини евентуaлно може дa се нaмери евтино. Сaмо трябвa дa не мирише нa изгоряло и с едни нови лaгерчетa дa си рaботи още дълго.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron