Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Теория и практика в конкретни устройства

Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Вто Май 27, 2014 9:53 pm

Здравейте колеги!
От известно време се занимавам с хладното електричество, събирам екипировка и подготвям различни тестове. Преди няколко дни видях един любопитен пост в стария форум мазето.нет на колегата Velektra, който ме подбуди да попиша малко там. Имах желанието да видя дали ще се обадят старите практици : ) , работят ли и какво им е мнението - и те се появиха! Създаде се малка дискусия, която в по-голямата си част беше разводнена от разни многознайковци и теоретици, но има и доста ценни неща. Днес реших да ги оставя да си приказват, като събрах важните постове в един doc файл за да не изчезнат случайно и ги пускам тук - така както са компилирани в суров вид.
Оттук нататък мисля да започна тестовете с хладен ток по пътеката, оставена ни от Тесла, Ед Грей, Капанадзе и Дон Смит. Теоретична обосновка на ефекта е дадена от Петер Линдеман в книгата му "Тайните на студеното електричество" - може да се види в линк в дискусията.
Ще публикувам тук всичко до което достигна. Стискайте палци да не ме удря тока често като Хари Периго :lol:
Поздрави!

ПП
Линк - момента от който тръгна за мен дискусията е от поста на Velektra тук:
http://mazeto.net/index.php?topic=9027.30
Прикачени файлове
Tesla-Barbosa - diskusia - cenni postove.doc
(725.5 KiB) 473 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот Philip » Сря Май 28, 2014 6:21 am

Един въпрос. Нямам абсолютно никакви знания относно хладното електричество (засега ;) ). Неслучайно попитах и Хипарх (при споменаването му) да каже нещо повече. Както всичко в Природата обаче и то се подчинява на едни и същи принципи с всичко останало (видях го четейки постовете, копнати от Кадуцеус :hola: )
Въпросът и молбата са ми:
Обяснете ми моля практическото му приложение. ...Получили сме го, имаме го и...?
(В тази връзка още един въпрос към Кадуцеус - спомена за акумулатори с три извода (полюса) допълни моля (пак си е по темата :) )
Та просто ще помоля Кадуцеус и Хипарх кратко, и евентуално с примери, да ни въведат в темата, за да сме полезни (аз поне определено имам интерес и гъдел да работя практически и по тази тема)
ГОПовете и другите подобни устройства биха могли да са основа за него, нали?
...Егати човека :smileylol: - имал само един въпрос!!! :smileylol:
:)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот Slav » Сря Май 28, 2014 7:05 am

Знания и аз нямам, но имам представа и утопични идеи :smileylol:

От моя гледна точка след като се добие хладно електричество може да се използва. Много експериментатори казват например, че електрическите крушки светят под негово влияние.

Веднъж добито хладното електричество може да бъде използвано за всичко вместо горещото, което ползваме в момента за всички нужди.

Хубавото на хладното му е в това, че не е вредно за човешкото тяло (дори напротив) и може да бъде добивано автономно от всяко домакинство или промишлено предприятие чисто и просто от околната среда. Без замърсяване, без жици, без вредни излъчвания.

Ако някъде бъркам в представите си - казвайте смело :)
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Сря Май 28, 2014 8:23 am

Здравейте!
Хладния ток или радиантът върви по жицата заедно с топлия, но се маскира зад него - подобно на оргонното поле зад магнитното. Той всъщност е оргонен ток ;) , но го наричам и хладно електричество във варианта когато не е вече сравнително слаб както при добива му от концентратори. Основно се получава при при т.нар процес на разделяне на + токовете, или както казва Грей - split the positive . Върви по тънка жица с киловати, без да нагрява и без съпротивление - има и скин ефект.
Може да се ползва почти при всички случаи при прибори работещи с нормален ток, но най-добре е при електродвигатели, а най-проблемно при нагреватели, за осветление също става, като там има два варианта - или свети нишката, или пространството във крушката в зависимост от модулацията на тока.
Петер Линдеман е описал отлично почти ;) всичко важно, а Ерик Долард - направил на практика повечето тестове от времето на Тесла. По този път са минали и Ед Грей, Флойд Суит, Джон Бедини, Тариел Капанадзе и Дон Смит - повторение на Тесла постановките без никакви промени като елементи или компоновка, осмисляне и накрая свой вариант, спазващ принципа. Аз тръгвам по същата пътека, но компилирайки и анализирайки техните работи, отивам директно в края :sun:
Поздрави!

ПП
Сега видях че съм пропуснал да отговоря за триполюсния акумулатор. Той не е точно акумулатор ;) в стандартното разбиране, по него е работил Яблочков в последните години от живота си, а също така го виждаме и при Капанадзе като нещо, скрито в консервена кутия с три извода :lol: Основна част от веригата за добив на СЕ, има го и при няколко други такива конвертори. Със сигурност знам че го е ползвал и Ед Лийскалнин, както и Ед Грей. Двата полюса са нормални плюс и минус, а средния е плюс но на хладното електричество /чист оргонен ток с високи параметри/. Конструкцията на триполюсника е смесена, на практика той е оргонно-електрическо устройство и изпълнява няколко функции едновременно. Това е накратко
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Чет Май 29, 2014 7:38 pm

Здравейте,
Кадуцеус, при мен пък се получава точно обратното - двигателите се провалят, а нагревателите бачкат яко :lol:... С променливотокови не съм опитвал, но постояннотоково моторче изпуши, а бързовара се загря. Може би при съприкосновението си с магнитно поле тока отдава енергията си. Май ще трябва да се тестват различни електроуреди за научната кауза :lol: Този вид ток действително търси по-голямото съпротивление и се натрупва там. През медни проводници минава като през свръхпроводник - видимо няма никакво съпротивление. Принципно може да го поставим в категорията висок волтаж, понеже небесно-сините искри, които създава са с дължина около 2-3 мм., което отговаря на 2-3kV напрежение.

Ще напиша инструкции за направата на т.нар. "Tesla stout copper bars" или още "Tesla's hairpin circuit" - устройство, което продуцира такъв ток и може да послужи за експерименти.

1. Необходимо е високоволтово захранване. Най-добрият вариант е да се използва трансформатор за запалване на пещи, като този: http://www.supplyhouse.com/Allanson-272 ... 11218000-p
Обикновено дава 10kV на 20/35mA.
2. Тънка медна тръба с дължина около 2 метра, която се огъва в П-образна форма, така че да се получат дълги рамена. Може да се използва и дебел меден проводник. Аз например ползвах два по 6 квадрата, като експериментално ги усуках по ч.с. за евентуално подсилване на излъчването.
3. Поне четири броя къси медни тръбички (2-3 см.) и парче гума, за формиране на разрядник от типа "Flexi spark gap". Тръбичките се подреждат успоредно една до друга върху гумата като е желателно да се остави малко разстояние между тях колкото да не се допират. Захващат се за гумата с болтчета или винтчета. Така получаваме огъваем разрядник, на който може да променят искровите междини, което е много полезно. С четири тръбички получаваме три искрови междини, но може да се направи и с повече. Повече междини - по-бързо погасяване на искрите или по-добър quenching, както му казват американците. Може да се сложат и магнити за още по-бързо погасяване.
4. Два броя високоволтови кондензатори. Най-качествените за целта са HV керамичните кондензатори за високи честоти, като този:
http://www.ebay.com/itm/20kV-4000pF-Hig ... 5408a7a2e4
Такива ползват и сериозните Tesla coil билдъри. Има начини да се направят и самоделни, които да свършат работа. Най-добрите (изпитано) се правят по следния начин: http://wiki.4hv.org/index.php/Rolled_fo ... kV,_3.5_nF
Необходими са обикновено кухненско фолио, прозрачни листа за проектори/лазерни принтери и тиксо.

Ето я и схемата:

tesla-hairpin-04-183.gif
tesla-hairpin-04-183.gif (14.95 KiB) Прегледано 9430 пъти


Веригата за хладния ток трябва да е затворена, интересува ни най-дясната схема. След като всичко е готово и захранването се включи, разрядника трябва да започне да пращи и при свързване на крушка към раменете на медната шина тя да светне с някакъв интензитет. Колкото по-надолу се плъзгат контактите на крушката по раменете, толкова по-силно ще свети. При доближаване на някое рамо с ръка, от разстояние 2-3 мм. ще прескочи високочестотна небесно-синя искра, която може да предизвика боцкане или леко изтръпване на пръстите. При плътно хващане не се усеща нищо, освен приятно зареждане. Все пак, заради безопасността, не се препоръчва пипането с голи ръце. Най-добре със стъкло, което да провежда оргона.
Общо взето е това, ако има някакви въпроси - питайте :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот Philip » Пет Май 30, 2014 6:26 am

Да видим правилно ли съм разбрал.
По някакъв начин предизвикваме движение на "електрони".
Преобразуваме тока във високоволтов.
Накъсваме го с високочестотни кондензатори (Кондензаторите са свързани и в двата клона на веригата ли или е един успоредно свързан?)
Между кондензаторите - "искрище".
Успоредно - консуматор.
...От схемата не схващам кое кой елемент е.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Пет Май 30, 2014 9:43 am

Филипе,
двете схеми - тази на Хипарх и тази за която говоря аз, са различни. Мога да кажа само за моя вариант, който включва:
1. акумулатор
2. преобразувател от 12 волта прав ток на около 4000 волта, през импулси и траф.
3. високоволтов кондензатор
4. оргонно-електрически конвертор /просто казано - еди какво си нещо, което преобразува оргона във вълнова форма на хладен ток :tongue: /
5. магнитен разрядник
6. колекторна намотка или мрежа, за индукция на хладен ток от вълновата му форма
7. буферен акумулатор - може би ще е същия от т.1, а може би втори, вързан за първия. Там се преобразува хладния ток в нормален топъл.

Това най-общо е схемата, като от акумулатора по т.1. се черпи и допълнителната порция конвертиран оргон във форма вече на "нормален" ток.

Венсеремос! :beer:
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Пет Май 30, 2014 3:06 pm

Philip написа:Да видим правилно ли съм разбрал.
По някакъв начин предизвикваме движение на "електрони".
Преобразуваме тока във високоволтов.
Накъсваме го с високочестотни кондензатори (Кондензаторите са свързани и в двата клона на веригата ли или е един успоредно свързан?)
Между кондензаторите - "искрище".
Успоредно - консуматор.
...От схемата не схващам кое кой елемент е.


Да, оригиналната схема е доста сбито начертана, пускам една моя скица:

Stout copper bars.png
Stout copper bars.png (11.99 KiB) Прегледано 9372 пъти


Фактически веригата е разделена на две части от кондензаторите. Имат връзка единствено през диелектрика им (явно там стават "химиите"). Медната тръба си е верига накъсо, което само по себе си отделя схемата от конвенционалната електротехника.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Пет Май 30, 2014 4:52 pm

Лично ти благодаря за обяснението и схемата. Видя ли ги онези дрънкала оттатък какво направиха по въпроса - точно нищо, а и т.нар. майстор /колко е такъв се видя от продукцията му, стигнала успешно до кривата круша/ ми поизтри някои постове, дето им бъркат в очите /да не кажа че и в едни други места :lol: /.
Давай да си действаме практически тука, победата е близо :hola:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Пет Май 30, 2014 9:14 pm

Моля :) Със зараждането на дискусията се пораздвижиха добре нещата, но после стана пак старата песен на нов глас :lol: Всеки си знае неговата и се получават безкрайни дебати, от които има минимален шанс да излезе нещо градивно. Още повече, че и писаниците се повтарят, човек като се порови из форума и открива, че нещата са разисквани от стари потребители и се получава един омагьосан кръг. Трябва си действане :phil_24:
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Следваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron