Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Вто Яну 13, 2015 9:28 pm

Изрових един от старата ни пералня "Зероват" от гаража :) Предполагам е монофазен - не съм много в час и се уча в днижение на тоците. Не знам и колко е мощен, но ще го тествам дали ше реагира на хладния ток - предстои първо да се науча да зареждам акумулатори с него и да видя дали ще стане както при Бедини метода, след това да го правя импулсен с реакция на електромагнит и т.н. по пътя на Грей, включително конверсионната тръба :)
Тесла ползва асинхронен мотор в колата Пиърс-Ароу и ми се струва че е важен факта, че в него има намотки вързани на късо - една от характеристиките на системите със използване на хладен ток. В момента опитвам с една проста бифилярка да заменя двата пръта на късо от хеърпина ;) Целта е всичко да се събира в малък обем
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот sheki » Чет Яну 15, 2015 11:42 am

Това беше моята постановка тогава нямах представа за радиантната енергия http://sheki.zlatograd.com/blog/nikola-tesla-swich/
така и не разбрах какво точно се случва, мисля още не е разглобен модела трябва да отворя проекта :) някакви съвети какви промени да направя по сглобката? Освен тънките проводници и захранването което трябва да е от акумулатор .. бобините май също трябва да са с малко повече индуктивност.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Чет Яну 15, 2015 12:16 pm

Аз лично не знам... Трябва да го видя това нещо за да преценя по-добре. В последния ти пост, в коментарите към линка си дал цитат от Драгон,с Лорд - админът на руския форум Матрикс, човека който е най-напред с материала в Русия :doubleup: Прочетете внимателно докъде са отишли нещата при тях :)
Тесла суич е нещо много хубаво и работи като схемите на Грей с участие на хладно електричество, добивано в процеса. От топло към студено с повече мощност и оттам пак топло, с участието на 4 акумулатора - май принципът си е този. Вероятно можем да сглобим нещо работещо и по тази схема, но ми се вижда маломощна - може и да бъркам, кажете вие ако знаете
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот Gogo1 » Чет Яну 15, 2015 12:27 pm

Здравей caduceus
За,коя схема става въпрос?
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Чет Яну 15, 2015 12:47 pm

Тесла суич. Оригиналната схема мисля че е с акумулатори, а тази на Шеки от неговия линк е с доколкото виждам с кондензатори. Вероятно ако са с голям капацитет няма да има значение, той и Дон Смит ползва буферни големи за студения ток от схемите си
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот sheki » Чет Яну 15, 2015 2:05 pm

кондензаторите са по 4700мф , но ми се струват тънки проводниците ..
Изображение
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот sheki » Сря Яну 21, 2015 11:19 pm

caduceus написа:Тесла суич. Оригиналната схема мисля че е с акумулатори, а тази на Шеки от неговия линк е с доколкото виждам с кондензатори. Вероятно ако са с голям капацитет няма да има значение, той и Дон Смит ползва буферни големи за студения ток от схемите си
Поздрави!


Не знам каква е оригиналната схема но тази която съм направил работи по някакъв начин, оня ден си направих експеримент вместо лампите сложих резистори по 4,7ома , имаше една теория че индикацията с крушки не е достоверна тъй като си менят съпротивлението според температурата и дефакто се получавало по високо напрежение и работели в импулсен режим... та както и да е след слагане на резисторите резултата се запази , там където беше по силно светещата лампа Л2 и резистора грее два пъти повече от другия :) ... и сега идва въпроса от къде втория резистор взима енергия че да грее повече от пъвия, като тук вече говорим за отдадена мощност. ;)
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот sheki » Сря Яну 21, 2015 11:45 pm

а товa е клипа който бях снимал още 2008-ма
http://vbox7.com/play:fb1ca485
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот galaxy » Чет Яну 22, 2015 11:13 am

sheki съветвам те да си измериш тока и напрежението което вземаш от акумулатора и да го сравниш със сумата от мощностите през двата резистора(лампи) и така да си прецениш в какво отношение ти е входната и изходната енергия. А пробвал ли си на мястото на крушки да сложиш DC мотори?
galaxy
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 5:00 pm

Предишна

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта