Гребенников - платформа

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот hyparh » Съб Дек 27, 2014 1:21 am

За лавинното натрупване не знам... в смисъл трябва да разбираш процесите или на изключително дълбоко ниво, или късмет съпоставим с уцелване на 6-ца от тотото, за да се получи със слепи проби. Чини ми се доста непосилно за изпълнение, освен ако не ни дойде свише или някое извънземно да ни подхвърли планове как се прави :lol: Просто там се целим в страшни висоти.
По-достижим ми стои варианта например на този италианец, драснал е хубава схема на преплитащи се реотанови проводници, формиращи шестоъгълници и във всяка клетка от така получената мрежа имаме вихрово движение на тока. Тук иде реч за "обикновена" Лоренцова сила, която със сигурност продуцира някаква тяга, а най-вероятно тази тяга се усилва, когато движението на потока е вихрово. Според него, за да се получи наистина силна тяга с тази схема, трябва да се напипа "ключовата" честота на пуснатия ток, за да се получи максимум взаимодействие с етера. Казва също, че може (както и ти беше споменал) отделните решетки да са с различна по големина стъпка, за получаване на конусовидни вихри. Метода със сигурност не е само един. Кой знае колко пътища има за постигане на тази цел. Трябва да си хванем някой по-близък за разбиране и да действаме по него :)
Пускам картинките да си ги имаме и тук.

1.jpg
1.jpg (56.8 KiB) Прегледано 8969 пъти


2.jpg
2.jpg (48.56 KiB) Прегледано 8969 пъти


3.jpg
3.jpg (35.46 KiB) Прегледано 8969 пъти


4.jpg
4.jpg (64.92 KiB) Прегледано 8969 пъти


5.jpg
5.jpg (116.44 KiB) Прегледано 8969 пъти
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот caduceus » Съб Дек 27, 2014 5:55 pm

Хопарх
Това нещо се оказа първообраза на комп. памет, днес ми е писал за него колегата juliang :) Съобщението е следното:
........................
http://garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=164&p=6959#p6956


Това е първообраза на компютърната памет:

http://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic-core_memory

http://blog.savel.org/2006/01/11/ferite-core-memory/


няма нищо, ама нищо общо с антигравитацията ...

Нищо де, продължавайте в същия дух. Мое па и да се окаже, че ИЗОТ 310 (която беше точно с такива памети) всъщност е била платформа на Гребнников под прикритие... :)


Смех, смееех...


П.С. И весели празници.

...................

:lol: Май трябва да караме на каквото собствените ни глави родят, без да търсим наоколо - когато никой не е наясно с материала, това е най-добрия подход :)
Поздрави и весело посрещане на Нова година!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот hyparh » Съб Дек 27, 2014 7:44 pm

:smileylol: :smileylol: Ето затова е хубаво да взимат участие повечко хора, всеки си има някаква област/области на развитие :) Аз още първия път като погледнах снимката, моментално я свързах с микропроцесор, но предположих, че е просто прилика. Чудих се защо трябва всяка една нишка от мрежите да е свързана със захранване, щото няма голяма логика :lol: Явно тази снимка са я сложили само за (подвеждащ) пълнеж.
Иначе чертежите са добри като идея, а ако толкова не успеем да направим нищо, имаме готова схема на Олег Авион. Правим я и после само мислим как да я модифицираме така, че да не ни влияе негативното излъчване. Ако по няко време ме хванат лудите и тръгна сериозно да се занимавам с нея и вземе, че тръгне (!), ти я пращам да я човъркаш, Кадуцеус, докато не стане годна (безопасна) за използване :lol: Ти усещаш полетата и предполагам ще можеш да измислиш нещо :)

Весели Прзници!
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот caduceus » Съб Дек 27, 2014 11:54 pm

С тебе имам да приказваме по хладното електричество, но нека завърша нещо и да го тествам първо аз, пък ако не ме убие тока ще покажа :lol: Ти си по-напред при тоците, пък аз по другите работи и ще я оправим накрая тая СЕ :beer:
Относно платформата - не бери грижа, нещата са много ясни, малко остава. Трябва само практика и докато стане топло, може да съм готов и да ти дойда на гости по прекия път :gwitch: :lol:
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот sheki » Пон Дек 29, 2014 11:22 am

:) нямате стигане
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот caduceus » Пон Дек 29, 2014 11:41 am

Луд умора няма :lol:
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот hyparh » Вто Дек 30, 2014 12:20 pm

Сега е моментът да си направим по един снеголет, използващ снега като оргонен усилвател и да си хвърчим на около метър над него :lol:

Наскоро баща ми ми разказа една история, която е срещал някъде из нета. Преразказвам я приблизително, може да има някоя неточност тук-там. Става въпрос за двама души, които отишли да обхождат пещери в търсене на тор от прилепи. Неусетно навлезли много дълбоко в пещерата (на около 2 км.), явно в неизследвана територия, където срещнали няколко хуманоида. Внезапно се появили друг вид хуманоиди и проснали първите с някакви лъчи, след което казали, че ако не бяха дошли навреме, щяло да се наложи да убият и тях. Попитали хората дали са от горната земя и те потвърдили. Тогава всички се качили на нещо като шейна, един от хуманоидите започнал да спуска нещо като въглеродна плочка към пода на шейната, след което тя се отлепила от земята и потеглили нанякъде. Шейната се носела ниско над земята очевидно на антигравитационен принцип. Хуманоидите им казали, че това е технология, оставена от древните и дори те не знаят точният й принцип на работа.
После слезли и казали на хората да се върнат с шейната към изходната точка, те вече знаят как да я активират. Казали им също повече никога да не се връщат тук и да не казват на никой за това място. Любопитството им обаче надделяло и когато се върнали с още хора да влязат пак в пещерата, не могли да открият входа й, сякаш никога не е съществувала.
Тази история после я търсихме доста из нета, но така и не я открихме да я прочета и аз.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот sheki » Пет Яну 02, 2015 1:45 am

тази история ми прилича да има връзка с интервюто на рептилката за което бяхте дали линк :)
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот ventsy74 » Сря Сеп 18, 2019 10:04 pm

Hiparh
Имаш ли спомен тази история за в България ли става въпрос?
ventsy74
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 10:07 am

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот ventsy74 » Чет Сеп 19, 2019 4:48 pm

Не видях да имате този файл тук във форума може да е полезен за някой.
Прикачени файлове
!Эксперименты по реконструкции.rar
(1.67 MiB) 221 пъти
ventsy74
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 10:07 am

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron