Генератори на свободна енергия

Теория и практика в конкретни устройства

Генератори на свободна енергия

Мнениеот Gogo1 » Сря Яну 28, 2015 8:28 pm

Здравейте колеги

Ние сме се захванали да изкараме на яве сритите и забранени
изобретения на Тесла,затова вижте,какво правят хората.

https://www.youtube.com/watch?v=yPvQOPNYiS4
https://www.youtube.com/watch?v=gEs7AhRDldY
https://www.youtube.com/watch?v=k9dRB7NeU4w

Някой от вас правил ли е нещо подобно?
Това може да се окаже,че не е по сложно от Бединито
и значително по достъпно.
:)
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератори на свободна енергия

Мнениеот Gogo1 » Сря Яну 28, 2015 9:19 pm

:hola:

Ако сте гледали клиповете по горе трябва да ви е
впечатлил този генератор.На мен ми се струва,че това
е един от генераторите на Капанадзе,но по опростен вариант.
Някой има ли принципната схема на такъв или подобен генератор?
Прикачени файлове
vlcsnap-2015-01-28-21h01m14s212.png
vlcsnap-2015-01-28-21h01m14s212.png (153.09 KiB) Прегледано 11375 пъти
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератори на свобона енергия

Мнениеот Gogo1 » Чет Яну 29, 2015 2:28 pm

:hola:

За тези,които искат да си направят нещо по лесно и евтино.
Това е гравитационен генератор.
Нашенец го показа по телевизията и каза,че ще го пусне
до всички след,като го патентова.
Ето тук през 1939 г. Уилям Скинър от Маями в Флорида , показва петото си поколение генератор.



https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
Прикачени файлове
image019.gif
image019.gif (6.85 KiB) Прегледано 11339 пъти
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератори на свобона енергия

Мнениеот caduceus » Пет Яну 30, 2015 8:25 am

На който му се занимава с механики и СЕ там, просто да си направи система която да е дебалансирана. Когато има движение с рязко затормозяване, винаги "избликва" енергия в крайната точка. Събираш и използваш - ако можеш и знаеш как. Импулсът в една система е различен когато се върти равномерно и балансирано и когато не е. Т.е. удар и меко преминаване са различни неща, защото енергията около нас има флуиден характер и склонност да се държи като течност в определени условия. На това са основани много и различни технологии както за постигане на СЕ /като почнем от Орфиреус и минем през Норман Дин, та до наши дни с руските системи/ така и за намаляване на теглото на материални обекти /частична или пълна левитация/
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератори на свобона енергия

Мнениеот Philip » Съб Яну 31, 2015 6:33 am

Асене,
Пак никой не вдяна :doh: какво говориме с теб :smileylol:
Нарочно изчаках с надеждата някой да продължи написаното от теб, ама - не би.
Преди време написах същото, но с други думи, когато се опитвах да обясня на Хипарх какво е инерцията, в някоя от темите тук.
Ще дам сдъвкано докрай това, което се опитваме да кажем и двамата. Явно иначе никой няма да го разбере и използва :smileylol:
caduceus написа:просто да си направи система която да е дебалансирана. Когато има движение с рязко затормозяване, винаги "избликва" енергия в крайната точка. Събираш и използваш - ако можеш и знаеш как.


***

Всяко тяло, процес, ситуация, нормално се намира в покой.
Когато ги задвижим (променим) по някакъв начин, заедно с тях се задвижва и полевото пространство около тях. Ако искате го наричайте етер, ако искате - каквото искате.
Именно то създава "съпротивлението" за "промяна на момента", както го нарича съвременната физика ;)
Това важи както за физическите тела, така и при повишаване на напрежението примерно в една ел. верига.
Когато сме вложили някаква работа и тялото или процеса е задвижен, заедно с него вече се движи и "етера".
Задвижения "етер" е с много по-високи енергийни характеристики от който и да било предизвикан от нас процес.
Затова в момента, в който се опитваме да спрем движението на тяло или прекратяваме електрически процес, тялото или процеса продължават движението или импулса.
В електротехниката е добре известно какво става при изключване на напрежението.
Същото всеки шофьор го установява при рязък опит за спиране.
"Появяват" се сили, които се опитват да го продължат. И то - големи сили :smileylol:
Най-добре това е описано при високоскоростните процеси - като завой на свръхзвуков самолет примерно. Измерват го в g :smileylol:
"Масата" и промяната й фактически е именно спокойно съществуващото или праволинейно задвиженото "ефирно" поле.
При всеки опит за промяна то отговаря с огромен по сила опит да продължи движението или покоя си.
Същите неща предизвиква и "тока", и всеки друг процес или събитие.

***

Та - това е "свободната енергия" :) :hola:


И както каза Асен:
caduceus написа:Събираш и използваш - ако можеш и знаеш как.


Дано сега на повече от хората тук да им е станало ясно :)
Защото когато знаеш - можеш :hola:

***Ако разгледате който и да е успешен проект на СЕ, знаейки принципа - ще си обясните много по-лесно начина им на действие. Ще можете да репликирате устройствата с разбиране какво води до крайния резултат :) ***

Хубав ден! :hola: :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Генератори на свобона енергия

Мнениеот Gogo1 » Съб Яну 31, 2015 11:43 pm

:hola: Philip

Ако някой от нас е на ти със свободната енергия щеше да пише
колеги ето това се прави така.....
Аз отскоро се занимавам с този неписан раздел от физиката и.....
Опитвам се да си съставя някаква формулировка и да систематизирам
работата си,за да не е на сляпо или,като на лотария....
Това,което коментираш по горе мисля,че е ясно на повечето във
форума но,когато искаш да го приложиш на практика се оказва,че
има много неизвестни.
Обеден съм,че доста от участващите във форума знаят по нещо
повече от другите и ако работим съвместно нещата ще се получат.

:)
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератори на свобона енергия

Мнениеот Philip » Нед Фев 01, 2015 7:56 am

Gogo1 написа:Обеден съм,че доста от участващите във форума знаят по нещо
повече от другите и ако работим съвместно нещата ще се получат.


Точно затова написах горното, Гого :)
Затова и Кадуцеус от време на време подхвърля по някой основен принцип :)
Просто никой не се чувства достатъчно подкован, за да може да изведе точните правила и принципи. Затова и никой не пише, въпреки, че всеки е достигнал до нещо :)
По моите разбирания му дойде времето обаче :)
Затова и "напънах"
За себе си мога да кажа, че съм разбрал на сто процента принципа, обясненията и действието на двигателите и устройствата на Шаубергер (реално "двигателите" му за саморазвъртане ползват именно това, което наричаме СЕ или енергия на вакуума, или ефир...)
Аз бих обяснил ясно, кратко и разбрано това, което съм разбрал аз.
Друг ще обясни това, до което е достигнал той.
Така с обединени усилия картинката започва да се проявява :)
Между другото вече си вървят разговори на тази тема тук: http://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=97&t=144
На мен ми беше все тая дали темата ще се развива тук или там. Стана така, че тръгна там, защото Асен не се включи тук.
Част от уменията ми е да систематизирам и извличам използваеми данни от всякакви писания :) - можеш да погледнеш тук в "свободна енергия - исторически аспекти" темите, които съм пускал във времето :)
Та така. :)
За да се изясни нещо, то за него трябва да се говори и то да се обсъжда.
Надявам се да му е дошло времето и от имагинерна величина, разпръснатото знание за СЕ да се събере, изясни и стане по-ясно и използваемо :) :hola:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Генератори на свобона енергия

Мнениеот caduceus » Нед Фев 01, 2015 11:41 am

Здравейте,
радвам се че се заформи малко обсъждане на темата принципно - защото е важно за разбирането. Ще се опитам накратко да споделя специално при механичните системи какво става за да излезе СЕ оттам ;)
Има най-общо казано два модела.
Единият е свързан със едновременно въртене по две оси на 90градуса, например както при опита на Лейтуейт. Диск /маховик/ на ос се развърта със високоскоростна дрелка или др подобно чрез триене в повърхността, като после се завърта ръчно в хоризонтална плоскост. Олекване със поне 70-80% държане с една ръка. Това става само от изкривения под ъгъл и увлечен от диска етерен вихър.
Ако дискът е хоризонтален и само се завърти бързо и затова се изразходи примерно 10 единици енергия, после се спре рязко и веднага пак се завърти с дрелката, ще се изразходят само около 2-3 единици енергия за втория път. Т.е. имаме някаква среда/ етер/ която се е завъртяла при първото пускане на диска и това усилие е отнело 7-8 единици от необходимата за първото развъртане енергия. После вихърът си се върти инерционно, когато сме спрели диска рязко и затова втория път е по-лесно да се завърти материалното тяло /диск/. Не се ползва отново много енергия за завъртане на средата, само се наваксва инерционното изоставане. Факт! Тествано неведнъж, от много хора. При този опит вече имаме механичен импулс без силен левитационен ефект /въпреки че при високоскоростни тежки жироскопи и това е наблюдавано, но в по-ниска степен/
Вторият модел е свързан с ексцентриците. Когато имаме добре балансиран ротор, всичко е на пръв поглед нормално като изключим горните ефекти. Но когато имаме дисбаланс или ексцентрицитет, започва едно биене което по аналогия може да се сравни с хидравличен удар. Засилване на ротора в "широката" част от траекторията и един вид удар в тясната. Ускорително течение в тръба, докато не се затвори с клапан рязко и стане хидравличен удар /това е гранично състояние, при роторите е по-меко/. Същото може да се пренесе в електротехниката и т.н. Какво става??? В тясната част от траекторията /при клапана в тръбата/ материята спира движението си, но поради инерционни сили /напомням че енергията има и флуидно поведение/ избликва част от оргонната съставляваща, криеща се в покой вътре в материята... При това тя мигновено се превръща в най-подходящата за конкретната система по-ниска като вибрационно ниво енергия - механична при роторите и течностите, магнитна при магнитни системи, електрическа при ел. схеми и т.н. Винаги присъства и относително забавяне на времето в системата в сравнение с това на разстояние от нея, при отделяне на повече енергия - светлинно хало, звук и т.н.
Прости и доказани нееднократно неща... Който има очи - да види, който има уши - да чуе :)
Поздрави!

ПП
При добавяне към въртящ се диск на магнити или електрически заредени, редуващи се /и изолирани една от друга/ полоси, си правим един вид етерен миксер с криви телчета на оста :) , който завърта етера по-добре от само прост диск /права ос на оста на миксера/. Това го казвам по отношение на видеото с руснака в темата за антигравитацията :hola:
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератори на свобона енергия

Мнениеот Gogo1 » Съб Фев 07, 2015 11:24 pm

Здравейте

Аз се пробвам да пусна този генератор със схеми от радиотехниката.

Работи,но не е това,което трябва да се получи.
Честотата е много висока.
Ако някой е в час с генераторите,които работят на такива честоти
нека помага.
:)


vlcsnap-2015-01-28-21h01m14s212.png
vlcsnap-2015-01-28-21h01m14s212.png (153.09 KiB) Прегледано 11078 пъти
99898435.gif
99898435.gif (4.7 KiB) Прегледано 11078 пъти




Прикачени файлове
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератори на свобона енергия

Мнениеот Gogo1 » Нед Фев 08, 2015 2:35 pm

:hola:

Схема на Тесла генератор.

https://www.youtube.com/watch?v=GLL2DBuptJk :connie_bye:
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Следваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron