Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Теория и практика в конкретни устройства

Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Чет Юли 23, 2015 7:28 pm

Здравейте,
създадох тази тема по предложение на колегата Гого1, за да не се смесват технологията на оригиналния генератор на Джон Бедини с тази, която тръгнах да развивам аз. Премествам в темата всички мои постове, които се отклоняват от оригиналната схема с транзистори и тригерна намотка. Също така и коментарите на колегите относно моето виждане за процеса по генериране на студено електричество в Бедини генератора.
В отделен пост ще поясня докъде стигнах, резултатите до момента и какво се очаква в бъдеще :)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Чет Юли 23, 2015 7:40 pm

caduceus
Имам малко въпроси - който може и има практика, /а и желание/, ще съм благодарен да вземе отношение.
Ако приемем че магнит със сила на привличане 0,7 кг и диаметър 7 мм премине в близост до сърцевина на намотка за Бедини генератор, със скорост 6-7 м/сек. какво напрежение ще се генерира? При ротор със осем магнита и примерно 300 херца импулси, ще издържи ли многожилен /49 изолирани лакирани нишки/ проводник на бобината със сечение на отделната нишка 0,2 мм? А ако изходното напрежение влезе в акумулатор с цел зареждане, какво ще стане с него? :) Сърцевината е с диаметър 8 мм, от 40 пръчки помеднена тел за аргонно заваряване.
Опитвам се да сметна при въртене на ротора с 1500-1600 оборота от електродвигател и диаметър на ротора 80 мм какво ще се получи, без ползване на транзистори и грецове ;) А ако са повече оборотите?
Поздрави
roskoj
Здравейте .
Отдавна и аз се боря с Бединито , но без успех.
caduceus в тази постановка без грец няма да стане, освен ако не измислиш някакъв кондензатор/диод които ползваш в оргонните техники.
Това което обясни че се случва при принудително развъртане, си го обяснявам така. Бединито работи като генератор на около 7в. Транзистора се явява диод и зарежда
кондензатора на захранването, който видях снимките. След което транзистора си прави импулс от 7в, и пак имаш радиант.

Това което си решил да правиш, по скоро ми прилича на КРОМИ генератор, забележи и там има грец.
https://www.youtube.com/watch?v=p63SnNM ... fp&index=1

Поздрави.
Gogo1 » Вто Юли 21, 2015 8:14 pm
caduceus!Ако направиш такъв генератор както си описал ще имаш променливо напрежение и нищо няма да се получи.Батерията се зарежда с постоянен ток...
А за да издърпаш енергия от ефира ти трябва реакция в електролита която се получава в следствие на високоволтовите импулси получени от работата на транзисторите....
Генератора не подава радиантна енергия тя се акумулира в батерията в следствие на реакцията в електролита....Той излъчва такава енергия но тя не зарежда батерията.
Така ще имаш генератор но с много малка ефективност и ако искаш и да зарежда ще трябва да изправиш полученото напрежение...
Той ще го зарежда с нормална енергия...
caduceus » Сря Юли 22, 2015 9:17 am
roskoj
Благодаря за съвета, ще сложа грец или електролитен кондензатор /или лайденска стъкленица/. Наистина е нещо между Бедини и Кромри генератор, но не точно. По-скоро е генератор на хладен ток подобен на този на Лийдскалнин /надявам се да има и гравитационни аномалии при него/, говоря за ето това:
https://www.youtube.com/watch?v=BSuBO52bA40 /от мин 9,40 до 9,53/. При статика няма заряд на края на магнитите, но при леко завъртане веднага се появи + 4/10 . Ед го е ползвал за генерация на големи количества хладен ток и над дадена концентрация камъкът омеква, освен това става лек като стиропор. Състоянието се запазва за доста дълго време /докато се излъчи навън + заряда/ в което може да се манипулира със скалата
Вчера уточних всички параметри на устройството от енергийна гледна точка, днес ще уточним с колегата и електрическите. Като размери изделието ще е 20х20х10 см, с пет бобини. Бобините ще са с многожилен проводник 7х7 от типа шнур на Мировинг, дообработени малко и навити на ролките по система ненарушаваща енергийния баланс /подобно на кадуцей на Мировинг, вижте при Наумкин подробностите/.
Надявам се да има сериозен добив на хладен ток, като ще увеличаваме оборотите постепенно за да се види какво ще стане и колко са оптималните.
Gogo1
Абсолютно съм убеден че магнетният принцип генерира и хладен освен нормален ток. При силно развъртане на ротора на твоя генератор с ръка, както е изключен от захранването, се генерира контактен оргонен заряд на сърцевината и на изхода на намотката - пипах, мерих и има такъв. Транзисторите може да усилват ефекта, но генерацията на хладното ел. за мен е факт и без тях.
Поздрави!

ПП
Сравнението с генератора на Ед не е съвсем правилно, защото при него се генерира променлив студен ток /целта му е да наруши вътрешната енергийна структура на материята на камъка, а не да зарежда акумулатори/, а при Бедини и моята схема постоянен хладен ток. При Ед има редуване на полюсите, при Бедини навън са само еднакви /сочещи север, т.е. на практика южни/. При Кромри за мен има грешка в схемата защото промяната на магнитното поле на ротора само разбърква етера /затова става горещ/, а трябва да се направи вихър от който да се индуцира ток в бобина - Бедини вероятно го е разбрал. Това е причината при Крмри КПД да е само 180%, а на Бедини генератора - много повече след няколко цикъла за приспособяване и поне два редуващи се акумулатора.
Gogo1 » Сря Юли 22, 2015 12:56 pm
Да caduceus обеден съм,че генератора генерира такова електричество но за да акумулира радиантна енергия бързо трябват импулси които да осъществяват реакция в електролита на батерията...
В следствие на тези импулси се почистват клетките и издърпва енергия от ефира....
Тази хладна енергия може да се използва след като се улови с нещо като кондензатор.
Вече правих опити за целта и мисля,че скоро ще ви покажа как става това....-
Единствения начин за эфективно добиване на радиантна енергия в батерия е с импулси. Без тях няма реакция в електролита и не се получава....
Така както си го замислил просто няма да се получи...
Пробвай за колко време ще възстановиш негодна батерия и ще я заредиш.
Просто няма да се получи....
Така се получава обикновен генератор и ако поставиш здрава батерия ще я заредиш но за часове не за минути а ако е сулфатизирала просто няма да се получи...
Като не вярваш пробвай и ще се убедиш...
Това го пиша защото положих доста труд и ви го обяснявам не веднъж за да не си губите времето напразно но като си решил пробвай и ти пожелавам успех...
Може и да бъркам...
Ще се радвам ако се окаже,ме бъркам и някой коригира грешката ми.
До момента работех сам и винаги може да се окаже,че съм се заблудил...
Пак ти пожелавам успех и очаквам резултати от това което експериментираш..
caduceus » Сря Юли 22, 2015 1:48 pm
Как ще си сам Гого, я колко народ прави тестове както с твоя така и със самоделни Бединита...
Понеже моя генератор е при колега за негови тестове, днес не издържах и си спретнах една малка версия за си уточня кое е важно и кое не. Ще пусна снимки след малко за да видите - то не е много за гледане щото е с тел и тиксо де
Магнити - неодимови 20/10/2 мм, сила 2 кг, от Прамиз /такива имах налични в склада/. Не сложих по-силни защото нямаше да устиска тиксото за закрепването Два пакета с по три броя всеки, със северния /по компаса/ полюс навън.
Бобина - около 12 м, 49 нишков шнур 7х7, 15-16 бр помеднени стоманени пръчки в сърцевината. Диаметър на сърцевината - 7 мм, диаметър на бобината 50 мм, дължина на бобината 55 мм, разстояние между магнита около 3-4 мм.
За върток ползвах стар разглобен хард диск, моторчето с шайбата и лагеруването му, както и пластмасова шайба с външен диаметър 70-75 мм нанизана отгоре и хваната с текстилно тиксо. Няма биене
Транзистори, грецове и т.н. електроники йок. Чиста механика и един вид магнето - нищо повече. Това основно защото топлият ток не ме интересува, само добива на хладен. Отчитал съм заряда чрез измерване на кондензацията му във вода, за тестови периоди от 10 и 20 секунди.
Така.
Еднозначно установих, че:
1. Позитивно зареждащия се с оргонен /хладен/ ток извод е този който започва от вътрешността на бобината. На другия няма никой.
2. Сърцевината и тя се зарежда при въртене /както казах и по-рано/, като плюсът се отчита само при директен контакт, както при жицата.
3. Дообработка със еди какъв си начин /не съм сигурен още докъде може да се отиде така и нужно ли е изобщо/ Дава силно, многократно увеличение на "добива". Досега беше предположение, сега е вече доказано.
4. Оборотите силно влияят на добива - по-високи обороти, повече файда Основно тук се разминаваме със стандартния Бедини щото там има ограничение докъм 300 об/мин., а тук няма да има такова!
5. Дообработката на магнитите със ВН ВЧ импулсен нормален ток /по-точно хладната му компонента/ увеличава силно добива на студено ел. Доказано.
Работата продължава. За да закача акумулатор, ще се върже мотор и после както казват колегите грец, диод или кондер, за да се изправи тока и да влиза в акумулатора както е редно. Но това ще е на новия модел, с нормален ротор, пет бобини и т.н. без никакво тиксо
Поздрави!
Прикачени файлове
Image1398.jpg
Image1398.jpg (210.21 KiB) Прегледано 8536 пъти
Image1399.jpg
Image1399.jpg (202.92 KiB) Прегледано 8536 пъти
Image1402.jpg
Image1402.jpg (183.05 KiB) Прегледано 8536 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Чет Юли 23, 2015 7:53 pm

caduceus » Сря Юли 22, 2015 3:27 pm
Абе работи си и си свиркай, това е в реда на нещата. Мен какъв ли не ме изкарваха разни платени хейтъри по форумите и пак съм на линия Това е животът.
Имам въпрос - горе-долу колко милисекунди ти е един импулс като се отпуши транзистора? Искам да сметна на колко оборота се равнява това при примерно 8 см диаметър на ротора. Т.е. импулсът да е същия като време, но без транзистори
Поздрави!
Gogo1 » Сря Юли 22, 2015 5:39 pm
Оборотите на ротора са от 900 до 2200 според
батерията която се зарежда.
Както си го замислил без транзистори няма да имаш
импулси.Просто няма от къде да се получат.

caduceus » Сря Юли 22, 2015 9:08 pm
Аз имах предвид импулсите на осцилоскопа как са като времетраене, за да изчисля при колко оборота ще се получат подобни. Оборотите на ротора могат да бъдат и над 10 хиляди ако е нужно - мотори всякакви, здравина може да се осигури. Но винаги се получава ел. импулс при бързо преминаване на магнит покрай сърцевината, то си е индукция отвсякъде - поне аз така си мисля.
Днес, комбинирайки всички фактори и средства които имах налични усилих добива на хладен ток от тиксовия модел около 20 пъти спрямо началото, само за час-два работа. Утре ще навия друга, вече обработена бобина със същата дължина, начин на навиване и форма, за да видя как се променя добива. Водещото нещо е хладния ток, топлия е само съпътстващо явление.
Бедини няма нашия опит с Айкроу по създаване на оргонни устройства от всякакъв вид, затова не е ползвал този инструментариум - но гарантирам че в него се крие основния потенциал за увеличаване на КПД на генератора му.
Поздрави!
Gogo1 » Чет Юли 23, 2015 7:34 am
Здравей caduceus!


Това което правиш ти не е генератор генериращ импулси.
Без тригерна намотка и транзистори няма как да получиш импулсите
с които се осъществява реакцията в електролита на батерията.
Като изправиш напрежението получено от генератора който правиш
в момента се получава постоянно напрежение и сигурно ще зареждаш
батерии но той ще работи като обикновен генератор.
Колкото по високи обороти по високо напрежение и ако проводника е
с достатъчно сечение ще имаш и ток.Виждал съм подобни генератори които
се ползват за заваряване..
Тъй,че въобще не трябва да те интересува честотата на импулсите на моя генератор защото ти няма да имаш импулси.Просто няма откъде да се получат... Импулсите са между 6 и 8 ms при нормална работа.
Сигурен съм,че с него ще зареждаш но в никакъв случаи не ще възстановиш батерия която е сулфатизирала.
Моя генератор излъчва радиантна енергия но тя не зарежда батерията.

Енергията се акумулира в следствие на реакцията в електролита предизвикана от импулсите които се получават от изключването на транзисторите.
Всичко се случва в батерията.
При твоя вариант това не може да се получи...
caduceus » Чет Юли 23, 2015 7:49 am
Благодаря за отговора! То не е ясно накрая какво ще излезе, но да се опитам де Естествено, че тая врътка не е Бедини, нито твоя генератор - просто се опитвам да извлека това което излиза като хладен ток от Бединито, с по-различен метод, но ползвайки частично принципа. Ще видим какво ще стане, всичко е много експериментално. Ако не излезе нищо, здраве да е - никое похарчено за тестове време не е напразно защото все нещо някой е научил
Поздрави!

ПП
Сметката излезе - при ротор с диаметър 8 см, 8 бр магнити и 1800 оборота в минута, имаме 5-6 милисекундни импулси. Айде нека не са електрически щом няма според теб ел.индукция, а радиантни импулси - или скаларни, индуцирани в намотката от скаларните полюси, както впрочем казва и Бедини. Но има импулсен хладен ток - това е абсолютно доказано за мен и несъмнено. Електрическите импулси както вече споменах, не ме интересуват изобщо - и оттам транзистори и прочее електроника. Времето ще покаже дали може да се зареди акумулатор от този ефект или не.

Gogo1 » Чет Юли 23, 2015 8:02 am
Това което правиш го пробвай с изправна батерия.
Добавките които ползваш действително са непознати
на хората и може и да се окаже,че ще свършат работа.
Генератора който правиш няма да възстанови батерия но може
се окаже,че ще зарежда ефективно.

Успех!
Gogo1 » Чет Юли 23, 2015 8:13 am
В твоя експеримент има индукция но ще липсват импулсите
които се получават от работата на тригерната намотка и
транзисторите.
caduceus » Чет Юли 23, 2015 8:49 am
Може би трябва да поясня логиката на това което правя...
1. Тригерна намотка не ми трябва. Използването и прави допълнително радиантно зареждане на другите жици, но ако няма кой да управлява импулса през нея /транзистор/ цялата система естествено не работи. Това по принцип е добра идея, но тя има заложени ограничения в самата си основа - използване на електроника, настройка, граница на мощността, дебели жици /т.е. обем и тежест/ и т.н.
2. Може би нещото без горните елементи няма да има достатъчна собствена електрическа мощност за да зарежда акумулатори с нея, но това изобщо не е идеята. Целта ми е да направя мощно скаларно/оргонно/хладнотоково зарядно устройство, което да може да се куплира с някакъв малък източник на ток /ако въобще се окаже че е нужно/ за да се увеличат потенциалите му и той да свърши много повече работа от нормалното. Т.е. има вариант да се съчетае нормално зарядно с чисто радиантно такова и ефектът да е много по-висок от този при Бедини генератора.
3. Цялата система трябва да много малка и лека - затова всичко излишно се маха и остава само основния принцип. А той е магнетния, с ползване на обработени части за да пускат като клапани повече радиант, плюс сърцевината на бобината /която играе основна роля в процеса и мисля че се подценява от повечето репликатори на Бедини/
4. Нещата ще се изяснят в процеса на работа. Анализирал съм важното и факторите за работата на Бедини генератора. Ако нищо не излезе от настоящия прототип, резултатът ще е многократното усилване на Бединито. Просто трябва малко време Не повече от две-три седмици. Системата е вече с четири магнитни позиции, днес ще има и нова, дай Боже подобрена още намотка

Поздрави
Gogo1 » Чет Юли 23, 2015 11:55 am
caduceus мисля,че ще е добре твоя генератор да се отдели в отделна тема
защото тези които искат да правят Бидини генератор ще се объркат съвсем...
От въпросите който ми задават разбирам,че повечето от колегите не са много
наясно и не бива да ги смесваме.
Това което правиш е нещо съвсем различно но за незапознати с това...
Като разбрах какво правиш има голяма вероятност да се получи нещо
хубаво и се надявам,че ще се реализира.Чакам с нетърпение резултатите.
И аз имам нещо което може би ще добавиш но после.Не искам да те бутам в друга насока
преди да си завършил това което правиш....


УСПЕХ!
caduceus » Чет Юли 23, 2015 12:20 pm
Прав си, довечера ще преместя последните постове в нова тема, както и ще поразчистя малко тази от спам

Gogo1 » Чет Юли 23, 2015 12:28 pm
Хиляди благодарности.Това ще ме улесни много в обясненията които пиша
на желаещите да имат Бедини генератор.
И без това ми е трудно да обяснявам неща за които почти нищо не се пише...
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Чет Юли 23, 2015 7:55 pm

Така. Прехвърлено е всичко по моите тестове и теории, като темата на Бедини генератора е изчистена от отклонения. Продължаваме тук по конкретната конструкция за генериране на хладен ток, но ще е утре.
Приятна вечер!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Пет Юли 24, 2015 7:36 pm

Могъщата технология продължава да се развива :lol: Днес имам вече моторче на 12 волта, което върти шайбата с около 5-600 оборота и четири магнитни позиции на нея с по 3 магнита всяка. Правя новата бобина с много подобрени качества, не е готова още - само жицата обработих и изолирах. Засега държа корпуса на моторчето с ръка докато се върти, но ще му измисля някакъв крепеж тия дни.
Като резултат, постигнах за около 1 минута огромно нарастване на заряда в капачката с вода + 9,/33хил./, което хич не е зле като се има предвид че е още със старата бобина. Да припомня че старото при въртене с ръка беше +9,/92/, а започнах от ниво +9,/4/ :) Принципът е верен.
Предстои да изправя тока и да влиза в зареждащия се акумулатор на положителни импулси, за което ще ми трябва съвет от вас - какъв грец или др. подобно нещо да сложа. Нямам идея колко е волтажът на индуцирания импулс, та си мисля не е ли добра идея да ползвам грец с презастраховка - гледам че има до 1600 волта обратно напрежение?
Мисля да вържа само положителния полюс на изходната за радианта жица на бобината. Хем няма да става късо
Поздрави
Прикачени файлове
Image1403.jpg
Image1403.jpg (217.62 KiB) Прегледано 8502 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Пет Юли 24, 2015 8:00 pm

Пиша нов пост, защото искам да отделя това което ще кажа сега от по-горните неща. Наблюдавам ефект на увеличаване на заряда при изключена система, един вид последействие. Същото го видях и при генератора на Гого1, но по-слабо. Просто допрях изходната жица на бобината /на която излиза радианта/ до стената на акумулатора в областта на плюс клемата, без да връзвам ел. полюс защото нямам грец /както казах вече/. В резултат, при въртене на ротора системата си черпи и волтажа падна примерно с 0,02-0,03 волта, но като спрях всичко просто оставих мултицета закачен и видях как от 12-12,1 волта напрежението се качи за две-три минути до 12,10 - и продължава да качва!!! В началото преди да завъртя ротора измерих 12,03-12,04, така че става нещо интересно... Ще видя докъде ще вдигне - но това може би дава нова насока за мислене и работа :) Може би трябва да се прави зареждането на паузи...
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот Gogo1 » Пет Юли 24, 2015 9:33 pm

Трябва да имаш предвид и това,че повечето уреди като им
падне малко батерията може да покажат и с няколко волта
разлика в плюс...
Виждал съм как за секунди от 12.63V отива на 19V
но това е от падането на батерията...
Без грец не подавай напрежение от генератора...
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот sheki » Съб Юли 25, 2015 9:47 am

Според мен разлика по малка от 100миливолта е трудно проследима и влиза в статистическата грешка , да не говоря че всички ползваме " китайски мултицети" и там има определена точност на измерване.
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Съб Юли 25, 2015 8:23 pm

Еми ще работя докато системата направи явно ел.зареждане, защото сега с тия 0,10-0,11 волта горница е нищо и половина :) По-скоро интересното е, че беше спрял ротора, а и нямаше електрическа връзка, а директно оргонна през стената на акумулатора - и то само от плюса на бобината, минусът стърчеше нагоре.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Пон Юли 27, 2015 1:22 pm

Днес направих още малко тестове и новата бобина, която събра около 9 метра обработен многожилен проводник 7х7. Конструкцията и размерите и са като на първата, събрала 12 метра и нещо, а идеята беше да се види може ли подобрението в конструкцията на бобината да компенсира намаляването на дължината на жицата с една четвърт. Оказа се, че да. Втората /черната/ бобина зарежда както първата по-голяма. И двата теста бяха с въртене от ротора от мотора по една минута и отчитане на заряда във вода. При свързване на двете бобини съответно се получи и почти двоен резултат, което е много добре...
Пак стана така както при първата бобина - от 11,98 волта в началото, при престояване на акумулатора напрежението се вдигна до 12,07 волта само за пет-шест минути. Свързването на изхода на бобините със акумулатора е чрез допир на жицата в стената му, в областта на плюса /не е електрическо, още не съм слагал грец за да видя как ще работи без ел.връзка/.
Продължавам с нов вид бобина, за да уточня коя е най-добрата схема за истинския вариант на генератора. После и греца. Едно по едно :)
Поздрави
Прикачени файлове
Image1407.jpg
Image1407.jpg (224.36 KiB) Прегледано 8420 пъти
Image1409.jpg
Image1409.jpg (227.97 KiB) Прегледано 8420 пъти
Image1410.jpg
Image1410.jpg (199.4 KiB) Прегледано 8420 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Следваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта