Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Вто Авг 04, 2015 11:21 am

Местя тук три скорошни поста от темата за Бедини, защото не им е там мястото. Благодаря на Гого1 за подсещането :)
.........................
Re: Двигател на Бедини
от caduceus » Вто Авг 04, 2015 9:36 am
Само чакам колегата ел.инженер, с който работим по тоците да се върне тия дни от море и ще направим бобина с този шнур, пазя за целта около 50 м. цяло парче от 7х7. Докато го няма, работя по механиката и бобините на малкия модел. Днес предстои да навия още една бобина по различен начин, а после ще направя тест с други две, типично оргонни бобини + малкия магнитен ротор, да видим какво ще излезе като хладен ток от жицата. Може да се окаже още по-добре. Вариантът с транзисторите си стои, но ме притесняват малките обороти и ограничаването на КПД от това. Мисля че при десет пъти повече, примерно 3000-3200 оборота от DC моторче на 12 волта, консумацията няма да е повече от 4-5 вата, при ротор с осем магнитни позиции и четири бобини. Говоря за вариант без транзистори, само с грец и още туй-онуй за усилване на хладното ел.
Може ли някой да ми препоръча подходящ мотор - от вентилатор на парно за кола ли, от друго ли... Да може да устиска и час-два постоянно въртене...
Имам и малко електротехнически въпроси относно кондензатори и грецове, но май ще ги задавам на колегата като се върне - той ми е свикнал на "изкривеното" мислене
Поздрави!

Slav » Вто Авг 04, 2015 9:47 am
Подарявам ти моторче за парното от Ланча Делта.

Ще устиска не час два, ами и в пъти повече

Gogo1 » Вто Авг 04, 2015 10:11 am
Здравей caduceus!
Генератора който работи без транзистори е нещо съвсем
различно от бединито и го пиши в другата тема за да не
се бъркат колегите ....
Ето ти двигател какъвто търсиш.Ще работи докато му се изтъкат четките.
https://vikiwat.com/-PIK-8-6-2.5A-36V-0 ... 00rpm.html
Ако този не те устройва избери си от тези.
https://vikiwat.com/category/980/postoy ... ateli.html
…………………………
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Вто Авг 04, 2015 11:24 am

Благодаря Слави, ще се възползвам от мотора на Ланчата за тест пък ако не стане ще търся друг :doubleup: .Тая седмица трябва да идвам към София и ако си там, може да се видим.
Благодаря и на Гого1 за предложенията, практиката ще покаже кое е оптимално :)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот Slav » Вто Авг 04, 2015 8:57 pm

И да не съм в София сестра ми със сигурност ще е :doubleup: Нали знаеш, че мен вече нищо не ме задържа там :tongue:

Само се обади от предния ден, за да имам време да реагирам и да й го дам да го метне в багажника ;)
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Пет Авг 07, 2015 2:10 pm

Слав, много ти благодаря! Моторчето е получено - то си е съвсем сериозен мотор де, може би дори ще излезе прекалено мощен за малкия ми генератор.
Ротора се прави на струг от парче ПВЦ прът ф80, 4-5 макарички от ПВЦ Ф60 също, магнити вече имам налични с ф7, ще се слагат по три защото са дебели 2 мм. Ще реша и как да вържа мотора + укрепващите шини, за да е всичко стабилно при 3000 оборота/мин.
Третата тестова бобина я завършвам днес, четвъртата през уикенда - тогава ще пробвам как работят и двете на сегашната, макар малко калпава установка :) В понеделник ще се знае вече коя схема е най-подходяща, после следва прототипът и дай Боже да почне да зарежда както се очаква - ще видим как ще е спрямо Бедини генератора и дали съм прав да се занимавам с глупости :lol: Т.е. дали съм схванал какво точно става в тоя Бедини генератор и кои са водещите фактори за повишаване на КПД-то му.
Ако нищо не стане, ще модифицирам установката в малък Бедини генератор с транзистори и т.н., като ще моля Гого когато може, да го настрои с осцилоскопа по неговата методика.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот Gogo1 » Пет Авг 07, 2015 5:35 pm

Здравей caduceus!

Ще опиша пак как работи генератора който възстановява
и повишава капацитета на батериите.
Импулсите получени от работата на транзисторите предизвикват
реакция в електролита като го променят на молекулярно ниво и
в същото време почистват клетките от сулфатите.
Реакцията предизвикана от импулсите е като енергийна помпа
която извлича енергия от етера.Така се зарежда батерията.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Съб Авг 08, 2015 1:22 pm

Благодаря ти за разясненията Гого, но това си е твоето мнение. Моето се различава леко, което е нормално - ние сме различни хора с различен опит в различни неща. Разбира се, може да греша - но нека това да се види на практика. Според мен има допълнителни неелектрически неща, които не се отчитат при магнетния ефект. Правилното им използване ще повиши многократно добива на студено електричество - което пък ще повлияе на КПД на зареждането с ток на акумулатора. Говоря и от позиция на известна лична практика с няколко различни устройства /не само мои/ които пряко работят с акумулаторите при ДВГ, като вкарват студен ток в тях. Едното например е на Румен Роев и се казва Емко 1, патентован излъчвател на микровълни във вид на пластина, вкарващ инндуктивно хладно електричество в акумулатора при залепване на стената му. Качва мощността забележимо, тествал съм го лично - приятели сме с човека. И т.н. :)
Дай да видим практиката какво ще покаже - когато има какво, ще ти донеса да го пипнеш и тестваш лично - и то не бобина, а целия генераторен модул :cheers:
Ако успея с този проект, генераторът ще се казва Кадуген - като Капаген-а на Капанадзе. Кадуцеус генератор, казано без съкращения :hola: Но така както върви, няма да има почти нищо общо с Бедини, откъдето тръгнах в началото
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот Gogo1 » Съб Авг 08, 2015 4:54 pm

Да прав си това което правиш е принципно различно
от моя генератор и няма да възстанови батерия понеже няма
какво да предизвика реакция в електролита но ако е достатъчно
мощен и е изправна батерията ще я зареди със същата
енергия която вкарва и моя генератор като бонус освен енергията
извлечена чрез реакцията в електролита.Тази енергия се получава в
следствие на етерните завихряния от ротора и електромагнитните
полета на бобините.
Бях писал,че съм наблюдавал как реагира батерия която е близо до зареждащата се.
Като е готов ще видим какво се е получило.

Успех!
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот Питър » Чет Апр 13, 2017 11:50 pm

Въпрос :
"Ед го е ползвал за генерация на големи количества хладен ток и над дадена концентрация камъкът омеква, освен това става лек ..." тези разяснения са следствие на някакъв умозрителен процес или са очевидни ?
За да поясня въпроса си - Алберт работи с умозрителни процеси и те си остават умозрителни и до днес, докато Николо започвайки в началото с умозрителни на следващт етап ги довежда до очевидни. Очевидни и днес, така че разликата я прави всеки. Омекването и олекването от кои е към настоящия момент ? ...април 2017
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот caduceus » Пет Апр 14, 2017 8:19 am

Здравейте!
Умозрителни, засечени през няколко източника като данни, с намерение да станат факт - както повечето неща които правя. Е, не може на 100% да се реализира всичко, но за 50-60% от проектите успявам :) В случая хладен ток мога да произведа по няколко начина, единствено мощността е проблем - но се решава постепенно. За силовите феномени просто трябва да се премине критична граница.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на студен ток - тестове на Кадуцеус

Мнениеот Питър » Пет Апр 14, 2017 10:59 pm

Благодаря за вниманието и отговора. Разбирам го така - от няколко места имате информация за успех , т.е. това за което говорите е факт. А лично за вас е възможен бъдещ проект, като има не малък шанс за постигане на целта.
Виждам, че форума е свързан с практически опит - което е и правилният път през 'гората от парадокси', затова и аз разпитвам така. Ще продължа да чета ...
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron