Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Теория и практика в конкретни устройства

Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Мнениеот icrow » Сря Сеп 02, 2015 9:03 pm

Почна се! Най накрая. :smileylol: След като няколко дена все съм по гости или имаме гости успях да развъртя мотора с маховика. Специални благодарности на Скелета за фланеца Worship Отлична изработка. :)
Генератора ще представлява мотор асинхронен със маховик на оста от кола. На маховика ще се налепят магнити и ще се ползват намотки без магнитопроводи. Нещо подобно https://www.youtube.com/watch?v=TMaxbdz-1aE, но намотките ще са други.

Малко си е страшничко, като се развърта маховика. :smileylol: Все още не е в клетката която ще е за генератора ииии..... :smileylol:
С малко игра да улуча правилния капацитет за мотора постигнах на празен ход 0.65А на 220В 143Вт Със маховика консумацията се дигна на 1.09А 239Вт. За съжаление не разполагам с латер да намаля напрежението. Тогвава ще консумира доста по малко и ще утихне значително. С латера на Румен мотора се въртеше със 100В на 0.4А 40Вт. Разбира се не е с пълната сила, но пак няма спиране, а на мен ще ми трябва много по млако мощност. :) При изключване продължава да се върти 2мин и 45сек. Wonky И това с единия от новите лагери дето прецаках при монтажа и ручи леко. Утре се надявам, че ще успея да взема нов и да го сменя. Вероятно ще падне консумацията. :)


И така. Имам магнити за проба жица също та почвам да работя усилено, когато имам време, а това е рядко и по малко. Като монтирам мотора в клетката /тази от бензиновия генератор смятам да ползвам панела с волтметъра и контактите също/ и сменя лгерите, че сега е много шумен ще направя видео да видите. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Мнениеот caduceus » Чет Сеп 03, 2015 7:31 am

Поздравления! Ще чакаме видеото или снимки. Ако можем с нещо да помогнем, свиркай
Успех!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Мнениеот icrow » Чет Сеп 03, 2015 7:46 am

Благодаря! Правя рамката и се надявам днес утре да е готова, за да мога да почна с магнитите и бобините, че и там ще е достра игра. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Мнениеот icrow » Съб Сеп 05, 2015 8:57 pm

Ето обещаното видео :) https://www.youtube.com/watch?v=UQRZE3j ... e=youtu.be Шума е предимно от свистенето на въздуха от маховика. На живо се чува само вятъра а на клипа шума е ужасен ама какво да се прави :smileylol:
Впрочем дали ще се разбалансира много маховика ако махна зъбния венец, че вече ми махна парче кожа :smileylol: Добре че вече беше почти спрял :doh:

Лошото е че като сложих магнити 3.8кг на привличане още не се беше развъртял и на средата на оборотите и центробежната сила ги изхвърли независимо дали са до оста или в периферията :doh: Дали пък не се получава намаляване на магнитното поле при високи обороти Лошото е че исках да правя опити с малки магнити и после да си взема големите, но явно ще трябва да ги залепя и малките :doh:
Все повече ме е шубе от тези обороти на маховика. Въпреки че е в клетка, която ще подсиля още пак си е страшно.
Моля по запознатите за схема за регулатор на оборотите на асинхронни мотори да се включат с идеи. Ясно е че ще трябва да е нещо, което да намалява честотата на напрежението вероятно някакъв PWM. Този на румен в малката пластмасова кутийка ще е супер, ама нямам 400лв :wonky:
Прикачени файлове
CAM00500.jpg
CAM00500.jpg (1.08 MiB) Прегледано 7711 пъти
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Мнениеот icrow » Съб Сеп 05, 2015 9:05 pm

Прецакал съм линка и ми е изтекло времето та ето работещ линк https://www.youtube.com/watch?v=UQRZE3j ... e=youtu.be
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Мнениеот Gogo1 » Нед Сеп 06, 2015 7:41 am

Ето как с малък двигател се върти голям генератор
с необходимите му обороти.
http://conf.uni-ruse.bg/bg/docs/cp12/1.2/1.2-17.pdf

Вече има направени такива...
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Мнениеот Gogo1 » Пон Сеп 07, 2015 10:55 pm

https://6a97a3e6-a-62cb3a1a-s-sites.goo ... edirects=2

Генератор задвижван с хидравличен двигател.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm


Re: Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Мнениеот icrow » Чет Сеп 17, 2015 7:13 am

:smileylol: Вчера към 22ч гледах видеото за този генератор в тубата. Ти да не си ми хакнал таблета :smileylol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Генератор на ток с постоянни магнити на icrow

Мнениеот Gogo1 » Чет Сеп 17, 2015 11:35 am

Това не е просто генератор.
Ротовертер си е и то с нищожна консумация.
Умувам по него поне от месец..
Погледни го по внимателно.Той е с жироскоп...
Перфектно устройство.Затова и струва толкова.
Евала на човека който го е направил.
Това може да се направи и по мощно...
Направен както трябва може да се ползва за
директно захранване на 240в...
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Следваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron