Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Съб Апр 15, 2017 7:24 pm

Стигнах с четенето до стр.56 в старата тема "Генератор на Гого1 - модификация на Бедини ". Нещо сте нагряли положението през август.2015 г. с икономиите и тихия мотор :)) Преди време имах едни американски 'хапчета' , добавят се в горивото и са катализатор при горенето. Изгарянето става по-бързо - следствието е тих мотор и повишена мощност особено на високи обороти. Просто изгарянето изпреварва отварянето на клапаните към колектора, няма горене след цилиндъра. Разбира се резултата от повишената мощност е по-голям пробег, т.е. икономия. Мотор от 100 коня вече е 120 коня заради катализатора ... нещо такова
Ако различния заряд в батерията променя искрата, а тя променя горенето -нормално е да има такъв ефект.
Другото което се получаваше с тия 'хапчета' е пълно изгаряне и 80-90% намаляване на вредните емисии ... пак поради същата причина - катализатор на горенето.
Това с 'хапчетата' е известно на много хора, така че всеки запознат би следвало лесно да върже - има ли различна искра , ще има разлики нататък по веригата.
Но хапчетата се продаваха и днес сигурно се продават , а това с генератора и третирането на батериите не ви знам как го правите, но ще има сърдити, разбираемо е. Да не говорим за производители на батерии, търговци и изкупвачи на скраб ...
Никой не е им е длъжен - да им 'върти старата мелница' до безкрай ...
Просто хората са различни, не че са лоши - едните са по-еволюирали, другите не до там ... и колко търпение да има човек да ги чака ? Ай сиктир, не на мене тия ... бих написал - ето написах го.
Какво искам да кажа - два подхода :
"Свободна енергия! Прекрасно, ако може още от днес ... " - би казал Нико
"Свободна енергия! Неуправляема ? Какъв по-голям ужас, никога. Никога !" - казал го е J.P. Morgan
и ето тук всеки си избира как да погледне на нещата - както избере да погледне така и ще ги види за себе си.
Тъпа история , но явно на Всемира му трябват спирачки ... без триене и грапавини няма как да се получи 'играта'.
Това ни най-малко не пречи да даваме газ до ламарината тук. Спирачките ловят перфектно, виждате всички. .... та това до 56 стр. /малко ми остана да отделя плявата от зърното :))
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Нед Апр 16, 2017 3:50 pm

До 70 и някоя страница все още има неизяснени , но и не зададени въпроси и сега трябва да питам аз като последен 'умник' . От друга страна едно и също се повтаря многократно
Срам не срам - започвам да питам за да сложим конец и да продължим натам на чисто , че ни чака път.

Въпрос: каква точно е разликата Бедини / Гого 1 - механиката принципно същата, електрониката и схемата принципно същата, материалите почти без разлика - една геометрия е обявена за различна и тя става единствения 'обвинен' за различни резултати - правилно ли съм разбрал или пак съм зяпал , признавам че падам заплес.

Втори въпрос: Според Гого 1 всичко се случва в електролита , като следствие от високоволтови импулси - т.е. имаме импулсен ток, дори не толкова ток колкото импулсно напрежение на изхода и то прави каквото прави в електролита. Но такова може да се получи и по други начини - няма смисъл от толкова сложна машинка. И от друга страна изстиване и конденз се наблюдава на ротора, което казва че там също става нещо. Да се изразя малко по-така ... 'тежко с картофи' - машинката не е частично луда , а е луда по цялата глава ?

Ако 'обвиним' различната геометрия - пентаграма в началото от където тръгват нещата - за резултата в края където се случват - то значи ли че всяка нова геометрия е нов вид , нова модификация генератор ?

Който може - нека сложи ясни разграничения - и да потеглям аз нататък че път ме чака. Това , което ми се повтаря като впечатление от прочетеното е - има още много място за развитие , защо не се развивате и защо не пишете ? Да така е - място има , чете се и по редовете и между редовете. Леко трябва да се бутне тук там и машинката може да подскочи не с проценти а с пъти. Абсолютно го поддържам това мнение. Да речем че развържем коня - задавам си въпроса какво става после. След като тоя кон доста хора са го развързвали и после пак го вързват. И Нико е един от тях. Дали той е по-страхлив или по-глупав от нас ? Не мисля . По обиден на съвременниците си ? Не мисля .
Не му е дошло времето е най-лесния отговор. Гого казва време няма.
Последно и приключвам , за да продължа да чета - към Гого
Казвате, че механика в сервиза е силно учуден, почти изумен какво се случва при толкова малък напредък - чудо само в акумулатора. Ако му заявиш - г-н механик , бихте ли свалили мотора, необходимо ми е празно място и да не тежи излишно на окачването и на 'джоба' ?
Това е не лоша задачка по геометрия, така излиза. 'Кутията към Простора' още не е отворена, но ми се струва че до тук сте пред шпионката и гледате на обратно през тясна дупчица право в кутията. Ориентирате ли се кое и къде точно е вратата - задачата е решена , а Джони я споменава вратата къде е.
Щом всички погледнали преди нас са я оставили затворена, ние как да постъпим ? Мисля си че ще отворим, ще погледнем и какво ще решим не е много ясно ...за пореден път в историята. Това значи да си комуникираме лично и след успеха да му мислим.
До успеха не остава много - 4,5 стъпки са.
Има хора които са далеч пред нас и наблюдават зорко. колко бързо ги настигаме. Отговорите не са лесни ...
По никакъв начин това не трябва да пречи на работата , разбира се . И на напредъка с бързи крачки, продължавам да си чета аз - макар четенето да започва да запълва 'чашата' ми и тя да губи от своята свещеност на граал
:)
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Нед Апр 16, 2017 8:44 pm

:) разгеле Рангеле, чак се усмихнах
на 79 стр. откривам човек в моя град , Здравей Delfin ! има ли 3 или няма 3
За още 10 страници четене добавих че : има значение ориентацията - прав/полегнал генератор
Един въпрос към всички - телчетата на сърцевината лакират ли се или не се лакират ? Да го гласуваме ? ... шегувам се
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Нед Апр 16, 2017 11:37 pm

Още два въпроса - Какво се случва с нормална батерия зареждана с нормално зарядно намиращи се близо в зоната на работещ Бедини/Гого генератор ?
Какво се случва с електроника и батерии работеща близо в зоната на работещ генератор и извън зоната ? Механичен часовник и електронен часовник ? И една шега - какво прави котката ?
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Пон Апр 17, 2017 12:53 am

И едно мнение , невероятно но факт , почват да ми се явяват мнения - Гого захвърли измерващите инструменти и потърси нови различни начини за отчитане, мерене на .... каквото там искаш да измериш. Тия дни като четох някъде срещнах за Нико че неговите мерки и мерни единици са малко различни - примерно той мери индуктивност на намотките единствено в сантиметри дължина на жицата - т.е. линейна мярка и толкова - няма брой навивки, няма сечения, няма диаметри и тем подобни ... само дължина и нищо друго. Освен това и другите му мерни единици всички са сведени към дължини в метри и сантиметри. Пак ще го напиша - излизаме от света на токовете и влизаме в света на геометрията иначе няма да се светнем какво се случва. Тримерно пространство + четвърта компонента време - на прага сме от три в едно към четири или повече в едно. Възела ще го развържем ,няма къде да ни избяга. Съберете всички парадокси за които сте чували и се сетите между - напрежение, ток - електрически / напрегнатост, поток - магнитни / и време ... станаха 5. Някъде нещо няма да се върже. сигурен съм. има скрит парадокс, за който Великите умове мълчат, защото са по бели гащи. Има един такъв парадокс , но ми е много сложно да ви го описвам сега тука с думи. От него става ясно, че среда има - ефир и той има реактивност. Т.е. не се връзват нещата във времето. Точно него борим в генератора. Започнете да вадите парадокси - да видим кои от тях са реални и кои са измислени, защото има и измислени за разводняване ...
Като написах разводняване - ето ви един парадокс - никой не може да каже как водата извира с постоянен и значителен дебит на 5, 6, 7 хил. метра надм. височина. 7 хил. метра над морето воден стълб дават налягане 700 атмосфери на нивото на световния океан, коя е помпата и коя е тръбата която вдига този воден стълб на тази височина. Няма скала която ще издържи 700 атмосфери налягане десетки и стотици хиляди години. Ако всичко е само гравитационен оток на вода - тя ще се стече на морското ниво и там ще остане , изключая цикъла облак-сняг-дъжд. Тази която извира на връх планината не е само от този цикъл. Тя е от някаква помпа.
Водата е изключително чувствителна както излиза. До днес няма отговор на този парадокс. Моя извод и не само моя е - уредите остават в историята. Ще трябва да се разделим с някои неща по пътя си от мазето през гаража ... към прашния таван. ...стига ми толкова за днес на мен.
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Пон Апр 17, 2017 5:06 am

На философски зададените въпроси ще отговоря кратко, но ясно.
Относно бобините наистина става въпрос за дължина и сечение на проводника и на сърцевината на бобините.Бобините работят като два кондензатора , който се зареждат от средата към края и се разреждат по обратния път. Ако в точния момент магнитите от ротора не са пред бобините няма да се ползва максималния импулс и няма да е кратък(стръмен). Значи ниско ефективен генератор.
А за това което обясняваше Джони. Той не използва като Тесла механичен прекъсвач а транзистори.
Голяма грешка. И аз я направих същата. Няма толкова бърз транзистор. :sad:

От опит го зная и съм го показвал как работи такъв генератор.
Генератор с механичен прекъсвач като работи смущава електрониката. Импулсите които излъчва са киловолтови и ги измервам с осцилоскопа от три метра.
Това съм го писал вече и то не веднъж. Нооо..

Та какво се получава? Правиш нещо за няколко месеца и после години обясняваш. :)

За да те нап....

За това тези който не само пишат а и работят наистина е по добре на лични И ПОСЛЕ ДО ВСИЧКИ.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Пон Апр 17, 2017 7:16 am

https://www.youtube.com/watch?v=UwfetE9ngfY - ето това е за което споменах по-горе, има ли такъв парадокс или не точно .. ?

На мен , като страничен наблюдател , ми изглежда че се търси крайно изкривен подход към нещо балансирано - т.е. опитваме се да изведем нещо от равновесие - ток без напрежение е суперпроводник и се получават странни свойства. Тук се търси крайно високо напрежение почти без ток и пак има нещо странно като резултат. Импулсните токове са много различни както излиза. Никой не може да каже дори какво е ел. ток, електрон и т.н.
Щом Нико казва - Като малко момче си зададох един въпрос - какво е това електричество. Днес в края на живота си още не мога да си отговоря на този въпрос. Какво се случва - какви професори , каква наука , какви закони - много студенти и хора, които са сериозни се отказват от физиката и я зарязват с думите - тая наука няма основи.
Освен че няма основи - много хора се пробват да сложат крив камък навсякъде където успяват, докато други се мъчат да градят следващ или предишен ред ?
Няма значение - това наистина е за другата дисциплина - философстване без край, на човек му се разхлопва дъската в такава 'среда'.
Има и нещо друго , надушвам комерсиална атмосфера по стъпките на всеки потегли напред.. И тук също има хора , които са прозрачни. Всеки патент е ковчег за поредно откритие. Патентното бюро на мен честно ми изглежда като 'гробница' ... но аз и не съм много на ред , така че си е нормално за мен :)
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Вто Апр 18, 2017 7:43 am

https://www.youtube.com/watch?v=-IycARLCX2M

Ну погади ! Обесняйте господа професора ... , ждьом вас. Но не очень долго будем ждать :)
Извините мой русский .

"В изготовлении это ... не имеет особых сложностей, как и все, что создано Богом Нашим."
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Вто Апр 18, 2017 8:12 am

Струва ми се, че много 'учени' живеят все още върху плоската Земя. Онази 'тава' пренасяна на гърба на космически костенурки, слонове или китове и не успяват да си отговорят какво има след ръба - Черно море има господа, кръстено така от китайците на някаква много стара карта.
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Сря Апр 19, 2017 8:54 am

И последните въпроси срещнаха отговорите си , което върна празната ми кратуна към равновесие - по-различно равновесие.
В машинката има магнит , проводник , полупроводник и батерия.
Тези 4 неща Николо ги подрежда по определен начин и постига .. нещо. След това продължава по пътя си. След него Джони подрежда тези 'тухлички' по свой начин и постига ..нещо. Удря камбаната и ..продължава по пътя си.
Това, което обсъждаме тук е ново различно подреждане на същите 'тухлички' - и отново е постигнато и отново е различно.
С пълно право 'в града има трима архитекти'.
Мисля че не остава нещо не ясно. Моите врели не кипели пристигнаха на крайна гара Варна. Пред мен е морето ... и лятото :) шегувам се разбира се.
Някъде там се синее едно високо високо небе от което ни се усмихва Нико. С напредването на лятото той ще ни се усмихва все по-рано сутрин - за да работим, не за друго. И да се забавляваме разбира се. А машинката е забавна , поне аз се забавлявах ..
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron