Спирала от спирали -СОС

Теория и практика в конкретни устройства

Спирала от спирали -СОС

Мнениеот ivchak » Вто Сеп 03, 2013 8:29 pm

В тази тема ще споделя някои експирименти с различни видове спирали. Ако някой от колегите са експериментирали или виждали у-ва със спирали или бобини, нека да сподели в тази тема за да обменим и придобием повече опит.Още повече да не излезе , че съм открил топлата вода и само да хабя мастилото :D .Единична плоска "S"-образна спирала в зависимост от посоката на завъртане може да излъчва положително или отрицателно поле от различните си страни.Тъй като една малка "начална" спирала е доста слаба реших да направя поредица свързани последователно начални "S"-образни спирали(по-нататък ще ги наричам просто спиралки) за да им обединя енергиите.Така се получава една поредица от полож. и отрицателни полета - нещо като наредени едно след друго магнитчета.Около, и в самите спиралки пък се създават торсионни полета които пък завихрят над 10-12 пъти в различни посоки енергията и по този начин я усилват.На първата снимка са означени само основните(най силните полета). На практика с 10-12 последователни спиралки от по дебел проводник или двойно, тройно или седморно усукани на дясно шнурове се получава зареждане на силно течаща вода през маркуч 12мм. от 9,(4-5 и повече деветки). Това става обаче ако спиралите са разположени по определен начин и поредицата е навита надясно на някоя тръба,пръчка, маркуч и т.н. подобно на Шаубергерова тръба.На снимките се вижда единична спиралка,редицата от спиралки и спиралата от спиралки(СОС1-за любителите на английския е SFS1). Наричам я СОС1 защото е поредицата е от единични спиралки , а има и СОС2.Двата края(входа и изхода) на СОС1 и 2 могат да бъдат както положителни така и отрицателни в зависимост от първата(входната) и последната спиралка и посоката на усукване на отделните спиралки..За мен най добър ефект има когато входа е минус , а изхода е плюс(по правилото на китайският "приятел" на Кадуцеус на когото в момента не се сещам името и на тръбата на Шаубергер-Филип където първоначалното завихряне е на ляво а после на дясно). По лесна за настройване е спиралата СОС2 при която имаме по две спиралки последователно като втората е обърната в посока обратна на първата.Получава се от СОС1 като всяка спиралка след първата се завърта на 180 градуса(ако спиралата е направена от шнур препоръчително е завъртането да е по час.стрелка, т.е. на дясно за да не се наруши ъгъла на усукване на шнура). Така се получават двойки с по-силно изразени полюси.Тази спирала препоръчвам на колегите които имат проблем с измерването на енергиите(както и аз от време на време, че и повече). Мисля че от снимките става ясно кое какво е, и няма да имате проблеми ако решите да експериментирате.Настройването става така-ако искаме по силен минус завъртаме първата двойна спирала от ляво (от третата снимка) по час.стрелка така , че да е под 45 или по-малко градуса към оста на предполагаемият маркуч.Същото правило важи и за положителният край.Колкото спиралата е по
плътно към маркуча толкова ефекта е по силен. По нататък ще напиша за още варианти със спирали, като гривни пръстени и др.
SFS.JPG
SFS.JPG (42.96 KiB) Прегледано 7112 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Спирала от спирали -СОС

Мнениеот Philip » Сря Сеп 04, 2013 6:08 am

Ивчак,
Някои от тези спиралки, както ги наричаш, имат много добро въздействие върху човек, въпреки "простия" :lol: си вид и слабата енергия според теб.

Първата създава плътно до себе си поле, което действа силно успокояващо и уравновесяващо. Такава спиралка, сложена около китката, би действала чудесно на всеки, който има нервни проблеми, депресия или въобще неща от този сорт.
Втората нещо не ми допада като излъчване. Нещо и липсва.
Третата не успях да я схвана нито от снимката, нито от обяснението (който си е тъпичък - тъпичък си е :lol: )
Ако обаче е същата като навитите на единия ти хармонизатор, то тя, навита около двойно завъртяна по-дебела тел ( както на хармонизатора) създава поле, което е почти идентично с енергията и силата на бързо растящо растение или на нормално растение точно в момента на разцъфване на цвета.
Една такава спиралка, навита около права двойна,усукана медна тел ще е невероятен помощник за заздравяване на много дълбоки рани (ако телта с нея се сложи успоредно на кръвоносните съдове на това място) По някакъв начин създава забързване на времето и едновременно съзидателно поле.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Спирала от спирали -СОС

Мнениеот ivchak » Сря Сеп 04, 2013 6:46 am

Филип, третата спирала е направена от втората, само че не е от една жица а от двойка усукани за по-голяма мощност и навита като бобина(разтегната спирала) :D .Слагам още една снимка - дано се разбира по добре. Между другото когато спиралата е СОС2 посоката на завиване няма значение(поне според мен)въпреки че по-правилно би било да е завита на дясно както ВОС на Кадуцеус - показвам го за по нагледно :D При СОС1 посоката има значение и зависи от посоката на завиване на спиралките :D .
013 .9..04(08-01-23).jpg
013 .9..04(08-01-23).jpg (56.39 KiB) Прегледано 7101 пъти
ВОС.jpg
ВОС.jpg (81.9 KiB) Прегледано 7101 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Спирала от спирали -СОС

Мнениеот ivchak » Сря Сеп 04, 2013 11:00 am

Филип, извинявай но забравих да кажа за усилвателя на хармонизатора :D Не си спомням на този който е при теб каква е спиралата(но най вероятно е СОС1), затова се вгледай и виж дали спиралките са една след друга както на първата снимка, или са по 2 една срещу друга с общ"гръб".На хармонизатора който е при мен усилвателите са от СОС1. Днес може да направя и тест със спирала- усилвател на усукан шнур и на ринг , защото хармонизаторите са с рингове и усилвателя покрива и сферата на ринга или екваториалният ринг-така и не можах да разбера за кой хармонизатор става дума(тъпото си е тъпо :lol: ).Само това за забързване на времето не ми харесва защото на мен и без това времето ми лети като торен бръмбар към л..но :D
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Спирала от спирали -СОС

Мнениеот ivchak » Сря Сеп 04, 2013 4:07 pm

Продължавам с допълнение към СОС1 и тест на идеята на Филип :D .На лявата част от снимката се вижда положителния край на СОС1 т.е. когато това е края на СОС1 този край е положителен. Ако едната част(отрицателната) от последната спиралка се отреже където е червената линия или малко по-нагоре към гръбчето положителната енергия е максимална :D .В дясната част на снимката е показан отрицателният край на СОС1.Ако спиралката се отреже на нивото на розовата линия този край на спиралата става неутрален защото има едновременно и полож. и отриц. излъчване.Ако се отреже където е червената линия краят става положителен :D За да е отрицателен края на спиралата проводника(или шнура) от последното завъртане на спиралката трябва да стърчи над положителната гърбица НО НЕ ПОВЕЧЕ от половината дължина между две спиралки защото там полето се обръща и започва да става положително, след още половин дължина отрицателно и така нататък , ако продължението на отрицателният край се движи по права успоредна на оста на спиралата(маркуча) :D .Обаче ако стърчащият край се извие на 90 градуса и се усуче около маркуча до нивото на 1,2, или третата зелени линийки от горе на долу този край си остава отрицателен.Съжалявам , че стана малко дълго и сложно но като се гледа снимката предполагам ще стане ясно.
На втората снимка са показани малки СОС1 навити около шнур около 7-8 см. от два проводника по 2.5 кв.мм.За съжаление аз не намерих излъчване от самият шнур.На едната снимка шнура е със запоени краища , а на другата с не запоени.Отбелязал съм полярността на СОС1.При слагането на две СОС1 на ринга(половин кубит) положението е по различно независимо дали краищата на ринга се допират или не. Ринга се разделя на две полярни зони с енергетика (съответно плюс и минус)около 3.5 по скалата на Кадуцеус(според моите измервания :D ).СОС1 са направени от двоен усукан проводник 0.47 мм. Предполагам че ако се направят от 2 по 1 кв.мм. енергията ще удари деветката, но за сега не съм направил такива малки СОС -чета от 1 кв.мм.Но и това ще стане скоро :lol: :lol: :lol: .
положителен и отрицателен край.JPG
положителен и отрицателен край.JPG (25.3 KiB) Прегледано 7088 пъти
тест Филип.JPG
тест Филип.JPG (32.82 KiB) Прегледано 7088 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Спирала от спирали -СОС

Мнениеот ivchak » Чет Сеп 05, 2013 7:30 am

Най после се сетих да сложа спиралата на една тръба , така че и Филип да разбере как става :lol: .От това по ясно не мога да го направя :D .На снимките е спиралата от последната снимка в предния пост.Тя е по лесен вариант защото като цяло спиралата е СОС1 а краищата СОС2 за по лесно настройване.По компактна е и е удобна за по тънки тръби понеже по лесно се усуква около тях :D .
СОС1_2 - вариант.JPG
СОС1_2 - вариант.JPG (30.55 KiB) Прегледано 7070 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Спирала от спирали -СОС

Мнениеот ivchak » Съб Сеп 07, 2013 5:33 pm

Добавям две снимки за тест- 7 сантиметрова спиралата направена от 3Х 1.5 кв.мм. жица с диаметър 2.5 см(колкото да се наниже на чучура на чешмата) и вода на средно силна струя :D .Спиралата дава доста силен ток и зарежда яко :lol: .Не давам моя оценка за да е по обективно измерването на колегите.
вода.jpg
вода.jpg (98.08 KiB) Прегледано 7037 пъти
запалка.jpg
запалка.jpg (47.51 KiB) Прегледано 7037 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Спирала от спирали -СОС

Мнениеот caduceus » Пон Сеп 09, 2013 9:34 pm

Водата в чашата е 9,7/10 и спиралите излъчват, но не мога да преценя доколко е ефективна тази обработка като оргонен ток и напрежение.
По принцип моите доста тестове с разни оргонни пасивни устройства ми наложиха възгледа, че трябва плътност на обработката - т.е. голям ортонен ток приложен на малка повърхност, за достатъчно продължително време. Разделянето на флуида /особено ако е газов - въздух или др. е силно препоръчително /магнитно-филтърни каталитични системи/
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Спирала от спирали -СОС

Мнениеот ivchak » Вто Сеп 10, 2013 4:56 pm

Кадуцеус , благодаря за теста :) .Когато се пооправя(от няколко дни е пълен батак в измерванията ми) с измерването ще се опитам да измеря колко се зарежда нафтата след минаване през спирала докато колата е запалена.Ще гледам да намеря и фотоапарат и да направя някоя снимка :)
Имам и една молба към двамата с Айкроу и Филип -миналата година във форума на Гого правихте тест на един тензор ринг(сфера от рингове) и казахте , че излъчва отрицателна енергия.На пръв поглед и на мен ми даде отриц. поле, а после питах дали у-вото не смуче енергия и се оказа(според мен :lol: ) че смуче отрицателна енергия от разстояние около 2.5 м.(става дума за малкото тензорче).Та молбата ми е още веднъж да погледнете тензор ринга по внимателно ( когато имате време). Филип да хвърли ако може един поглед да видим какви ще са усещанията му :P Бъдете здрави !!!
tensor.jpg
tensor.jpg (8.08 KiB) Прегледано 6984 пъти
тензорче една четвърт.jpg
тензорче една четвърт.jpg (31.13 KiB) Прегледано 6984 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Спирала от спирали -СОС

Мнениеот Philip » Вто Сеп 10, 2013 6:42 pm

ivchak написа:Имам и една молба към двамата с Айкроу и Филип -миналата година във форума на Гого правихте тест на един тензор ринг(сфера от рингове) и казахте , че излъчва отрицателна енергия.

Тук със сигурност си искал да пишеш "двамата с Айкроу и Кадуцеус", нали? ;)

А пък за усещанията ще си кажа - във възможностите на това "тензорче" е да прави добро за човек.
Говоря обаче за снимката tensor.jpg . Другото нещо не е читаво :( Пусни го в чаша вода за 15 мин (това от първата снимка). Снимай чашата преди пускането и след като го извадиш от нея с нещо дървено без да бъркаш и ти в нея. Смятам, че така ще си прояви част от възможностите. :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Следваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron