Оргонен експеримент с растения

Технически устройства и методики

Re: Оргонен експеримент с растения

Мнениеот caduceus » Вто Сеп 30, 2014 8:56 am

Здравейте колеги, добре дошъл и на atos!
Правил съм тестове с доматен разсад, поливан със заредена оргонно вода и за десетина дни имаше явна разлика. Растението беше почти два пъти по-голямо от контролното, като обща листна маса и заеман въздушен обем от стъбла и листа. На височина - с малко над контролното, но с по-дебело стъбло. Бях заложил няколко такива на различни места за да няма влияние от слънцегреене, земни зони и др. като резултатите са лесно повторяеми. Ползвал съм кутия ОК под стъклено шише с вода, както и проточен оптимизатор К1 с минаване на водата през него преди поливането, резултатите са подобни.
Майка ми също си полива цветята /има доста и различни/ със вода от кутия ОК и растат и цъфтят отлично, значително по-силни са отпреди и някои цъфнаха през студения период.
Системата с маркуча навит на прът + осови медни завихрители също работи добре. Проблемът при странните флуктуации в зареждането /повторих едно към едно системата на колегата Фил55 с двата пръта и стандартните елементи за вода - накрайници и т.н./ се оказа в накрайника :) Там има рязко преминаване на едно сечение в друго като един вид шайба с дупка на пътя на потока, което завихря негативно водата и на практика при силна струя унищожава до голяма степен полезния ефект. Просто слагате някакъв конусен накрайник и готово, тия купешки изделия са красиви но правят беля - никой не му е идвало на ум как действат на потока когато са ги проектирали.
Относно моята водоактивираща система /ВАС/ - има писано в раздела за жизнената енергия в селското стопанство, може да се прочете там. Системата беше промишлена, проектирана и тествана за капково напояване на 50-60 декара малини. Монтираше се външно на тръбата захранваща капковото, на 1 м под земята и се зариваше после.
Инсталацията работеше добре, като основния ефект е много здрави и силни растения, трудно повлияващи се от лоши климатични условия. Имаше и леко качен добив, но в тестовата година имаше много дъжд /потоп/ и град, така че щом човекът изкара същия добив като миналата година, а другите около него бяха с убити растения и не извадиха почти нищо - смятам действието на системата за успешно. Накрая по допълнителни, несвързани с действието и причини беше разглобена и си я прибрах.
Трябва да се има предвид, че някои растения трябва да се поливат със заредена вода през почвата, а при някои е по-добре с пръскане отгоре /зеленчуци например/. Листата поемат + заряда по-лесно от минусовата по принцип коренова система, въпреки че и тя си преобразува енергията постепенно. В Австрия пръскат отгоре с метличка зеленчуците със + вода от стари времена, но си я правят в глинени гърнета с последователно въртене - някъде бях писал за това, със снимки от мои тестове. Ако трябва ще повторя и пусна тук за да не се загуби като инфо, защото е лесен и ценен метод.
Ами това е накратко, действайте - желая успехи на всички!
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Оргонен експеримент с растения

Мнениеот FIL55 » Вто Сеп 30, 2014 10:32 am

Много добре ще е да има още едно описание на този стар австрийски метод- с метличка, глинено гърне,медна тел и др. Той е и най-достъпен.
Аз със моите пръти и маркучи поливах няколко пъти през сезона (когато не валеше :) ) и не мога да твърдя,че има голям резултат; все пак при две неголеми дръвчета, посадени по едно и също време и вече развили се (дрян - на десетина и повече години), се получи голяма разлика-едното се доразви рязко и стана огромно, то е поливано и "къпано" с обработена вода, другото не е,защото този маркуч просто не стигаше до него.Може да има и други причини за това, но факта си е факт. Експериментирам, без да имам никакъв опит в земеделието, с едно позабравено растение-земна ябълка. Там също няколко пъти е поливано с обработена вода-макар че са посадени почти директно в тревата,стеблата им достигнаха над два метра; за плодовете е още рано-не знам какво ще излезне.
Кадуцеус, твоят извод за накрайниците важи ли и за всички градински фитинги-те са на един и същи принцип-за удължаване,за свързване,за разпръсквачи и др. Ако е така,тогава излиза, че поливането с маркучи (с обикновена вода) е с влошено качество на водата, ако има повече удължители и др.фитинги по него.
FIL55
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 28, 2014 1:37 pm

Re: Оргонен експеримент с растения

Мнениеот djoko » Съб Ное 08, 2014 9:20 am

http://www.fractalfield.com/triploder/ - едно устройство... има и анимиран гиф, който иска да мери

http://www.fractalfield.com/implodermag ... ercent.pdf - тест с растения, поливани с горното устройство.
djoko
 
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 2:11 pm

Re: Оргонен експеримент с растения

Мнениеот icrow » Съб Ное 08, 2014 3:21 pm

Готино изглежда. Не може да се мери с на Филип тръбите но пак работи. :) на изхода е 9./12/ И не мога да не отбележа, че върти по часовниковата, като гледаш идващата струя към теб! :smileylol:

На снимката с единична част дава с 2 деветки повече, но може да е заради по високото налягане.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Оргонен експеримент с растения

Мнениеот caduceus » Нед Ное 09, 2014 4:44 pm

Работи, въпреки че посоката не е тая :lol: Центростремителната компонента е доста по-мощна от тази на посоката, така че резултата е плюс. Почвам да пиша др седмица по темата за въртенето на флуида, вече съм по-свободен и нещата ще се изяснят веднъж завинаги.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Предишна

Назад към Жизнена енергия - приложение в селското стопанство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron